Forum OSKKO - wątek

TEMAT: renta po urlopie zdrowotnym
strony: [ 1 ]
dosia05-09-2005 14:16:44   [#01]

Pryzszła do mnie nauczycielka, która obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Po wyczerpaniu okresu zasiłkowego (182 dni) chce skorzystać z urlopu zdrowotnego. Czy po urlopie zdrowotnym może się ubiegać o rente. Ona twierdzi, że nie.

Jeszcze jedna prośba proszę o ustawę lub rozporządzenie dot. zmiany zatrudniania pracowników administracji i obsługi bodajże z 7.08.2005r. nie moge znależć. Przy okazji : sprawa: pracownica administracji zachorowała w marcu, cały czas choruje, z dniem 1.10.2005r. odejdzie na emeryturę.Po wykorzystaniu 33 dni zwolnienia, kiedy ZUS zaczął płacić zasiłek chorobowy, jej obowiązki (wiedząc, że odejdzie na emeryturę ) powierzyłam innej pracownicy zatrudnionej od lat)od 1.06.2005r.na stałe. Drugiego pracownika, który był zatrudniony na umowie zlecenie (student)z dniem 1.08.2005r. zatrudniłam na etat. Etatowo zostaje to samo.

Czy obowiązuje nas nowe rozporządzenie w związku z tym,że z dniem 1.10.2005r. pracownica odchodzi na emeryturę.Nowych osób nie będziemy zatrudniać.

dosia06-09-2005 08:04:29   [#02]

Rzewa pomóż

Proszę przeczytaj wątek renta po urlopie zdrowotnym i jeśli możesz pomóż.
gimnazjum06-09-2005 14:41:36   [#03]

1). Po wyczerpaniu okresu zasiłkowego (182 dni) powinna przejść na świadczenie rehabilitacyjne i wówczas ZUS wyśle ją na komisję - tam stwierdzą czy renta czy też nie: co do urlopu zdrowotnego to w ZUSie należy pytać czy po takim urlopie do "uzyskania" renty to na nowo musi chorować czy co?

2). Dz.U. Nr 146 poz. 1222 z 2005r.

Reszty trochę nie rozumiem, a rozporządzenie obowiązuje wszystkich, których dotyczy

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]