Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ile mleka
strony: [ 1 ]
Kajka05-09-2005 13:56:55   [#01]
Poszukuje dokumentu a najlepiej pp dla ilości mleka "wlewanego" w dzieci w przedszkolach. Powiem szczerze, że mam dość, lekarze z rodzicami swoje, SANEPID ma jakieś "księżycowe" normy ale jakie skąd nie wie nikt.
miriamm905-09-2005 18:11:29   [#02]

Mleko

jest niezdrowe. Książka "Mleko cichy zabójca". Powoduje powstanie nadmiaru śluzu w organiźmie, alergie, pobudza, bo za dużo sodu. Ma proporcje składników dla zwierzęcia, jeśli krowie- cielaka, nie dla dziecka. Są dzieci, które organicznie nie cierpią mleka. Tu działa smak, opsonologia, może przekręcilam nazwę, dawno to czytałam, ale to tworzenie diety na podst. smaku. Mleko powoduje skłonności do przeziębień, powstanie kamieni kałowych, itp.
No i po co tyle krzyku?
AnJa05-09-2005 18:20:26   [#03]
Jejku

Jedna ledwie krucjatę antymaturalnoprzedmiotową dopiero zaczęła, a już druga z antymleczną się wychyla.

Zgin, przepadnij, maro;-)
AnJa05-09-2005 18:21:55   [#04]
A do kajki:

nie wydaje mi się aby były takie normy - sanepid może jedynie badać zawartość poszczególnych składników w posiłku, niewiele mu do ich źródła pochodzenia
miriamm905-09-2005 18:35:19   [#05]

Dlaczego

maro? Brrr.. To są najnowsze nowości. Powinno być jak w szkole: bardzo dobrze, siadaj, niedostateczny. ( AnJa antyfeminista, niedalej jak wczoraj bił czyli okładał  słabą kobietę po główce- świadków całe forum).
Kajka, ja też sądzę, że trzeba zapytać dietetyka o zestaw ilościowy skł. pokarmowych. No i zasada zdrowego rozsądku, przecież im nie nalejesz do oporu, ale daj rezerwę mleczną, ktore lubi niech się dopaja i dojada. Ilość sama Ci się wyklaruje: stan równowagi dynamicznej.
Kajka05-09-2005 19:01:58   [#06]

:((

No niestety, nasz SANEPID ma jakieś szalone normy i ciągle zarzuca nam, że mamy za mało mleka w jadłospisie. Na nasze 80 dzieci twierdzą, że 15 litrów dziennie to minimum, "to przecież nawet nie szklanka". Tego mleka wylewa się niestety coraz więcej,  bo coraz mniej dzieci pija mleko, nawet z kuleczkami czekoladowymi, czy innymi frykasami "nie idą"
miriamm905-09-2005 19:05:05   [#07]

Czyli

trzeba siegnać po inne źrodła bialka i wapnia
Kajka05-09-2005 19:11:42   [#08]
To nie mają być inne źródła, to ma być mleko.  Tych innych jest nawet za dużo, niby. Dlatego szukam jakiejś podstawy prawnej gdzie jest napisane czarno na białym ile tego nieszczęśnego mleka. Bo jak jest tylko norma, że ma być białko i wapno zapewnione w jakiejś tam wartości, to zaczynam wojne.
AnJa05-09-2005 19:16:31   [#09]
to sanepid ma ci podać podstawę

jak poda przeczytaj

jeśli nie ma tam mleka nie wojuj

zwyczajnie olewaj

jak dadzą na piśmie w decyzji - odwołuj się do wojewódzkiego
miriamm905-09-2005 19:16:41   [#10]

Ja bym

się zwrócila do Ministerstwa Zdrowia z pytaniem.
miriamm905-09-2005 23:32:19   [#11]

Jakoś tak

sprzatam w kilku wątkach- kończę je na dzisiaj. Chyba odpuscimy sobie to rozlane mleko, przyjmiemy szklankę do połowy pelną.
Ank06-09-2005 20:11:03   [#12]

Tak naprawdę to trafiłam przy poszukiwaniu tzw. norm żywieniowych dla dzieci trafiają się dwie różniace się od siebie nieco wytyczne. Jedna to wskaźniki Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie a druga Instytutu matki i dziecka. Obie niestety ilości mleka podają okrutne i za żadnych bogów nie da sie tego z dziećmi przerobić chyba, że wylewając do kanalizacji.

A niestety udział białka z mleka, z przetworów mlecznych i z pozostałych produktów liczony jest odrębnie :-)

Kajka06-09-2005 20:16:32   [#13]

do AnK

A czy znasz jakąś podstawę prawną, czy te normy żywieniowe instytutów są usankcjonowane prawnie, czy to "widzimiś"? Jak widze te hektolitry mleka wlewane w efekcie w kanalizację (bo nawet pan od zlewek twierdzi, że to za dużo) i myśle jakie to pieniądze to aż mi się coś robi
Ank07-09-2005 22:06:25   [#14]

jakaś konkretna podstawa nie bardzo mi się na rozum ciśnie. Myślę, że najlepiej to pytać u źródła mlecznego problemu czyli w SANEPIDzie.

Nie bardzo mam teraz czas na poszukiwania ale spróbuję coś wymyśleć

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]