Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy mogę ubiegać się o otwarcie stażu?
strony: [ 1 ]
ART05-09-2005 10:39:04   [#01]

KIKI: Od dwóch lat pracuję w szkole podstawowej.Dotychczas zatrudniona byłam w świetlicy szkolnej, na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela. Z tego powodu nie mogłam otworzyć stażu na stopień nauczyciela kontraktowego. W tym roku szkolnym jeszcze tylko trzy miesięce będę pracować na zastępstwo. Od grudnia mam dostać normalną umowę o pracę.Ponieważ w międzyczasie ukończyłam studia dające mi kwalifikacje do nauczania przedmiotu matematyka, zostanę zatrudniona w miejsce odzącego na emeryturę nauczyciela matematyki.

Czy mogę w tej sytuacji ubiegać się o otwarcie wspomnianego staż

Moje kwalifikacje do pracy na obydwu wymienionych stanowiskach są pełne.

Będę wdzięczna za Waszą poradę.

AnJa05-09-2005 11:01:56   [#02]
Moim zdaniem to i poprzednio ten staż zacząć mogłaś.
hania05-09-2005 13:12:30   [#03]

moim też...

o ile miałaś kwalifikacje doświetlicy ( o tym dużo na forum było - patrz "szukaj"...)
KN
Rozdział 4
Nawiązanie, zmiana i rozwiązanie stosunku pracy
7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.

8. Nie można nawiązać stosunku pracy z nauczycielem, który nie spełnia warunków, o których mowa w ust. 5 pkt 2-5,  ( a tutaj: 2) ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z praw publicznych;
3) nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne lub dyscyplinarne, lub postępowanie o ubezwłasnowolnienie;
4) nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie;
5) posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska;)z zastrzeżeniem ust. 9.
9. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, jeżeli nie ma możliwości zatrudnienia osoby posiadającej wymagane kwalifikacje, można za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny zatrudnić nauczyciela, który nie spełnia warunku wymienionego w ust. 5 pkt 5.
10. Do nauczycieli zatrudnionych na podstawie ust. 9 nie stosuje się przepisów rozdziału 3a( awans - wstawka moja). Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści.


Rozdział 3a
Awans zawodowy nauczycieli
2. Osoba nieposiadająca stopnia awansu zawodowego z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole uzyskuje stopień nauczyciela stażysty

Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.
1a 2. W przypadku nawiązania stosunku pracy po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, nauczyciel nie rozpoczyna stażu do końca tego roku szkolnego.
miriamm905-09-2005 18:16:05   [#04]
Jak najbardziej, już licznik powinien tykać.
ART05-09-2005 18:39:54   [#05]
Czyli muszę jutro udać się do dyrektora i poinformaować, że chcę rozpocząć staż.
zgredek05-09-2005 19:23:17   [#06]
nie musisz go informować - ty go już zacząłeś/łaś
beera05-09-2005 19:50:58   [#07]

no...

w ten sposób rozumujac, to ona go zaczęła ze dwa lata temu;-)

lepiej niech idzie do dyrektora...

zgredek05-09-2005 20:20:48   [#08]

no, z planem rozwoju niech idzie;-)

dwa lata temu nie poszła

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]