Forum OSKKO - wątek

TEMAT: znowu albo nadal potrzebuję pomocy
strony: [ 1 ]
wisiak04-09-2005 11:02:01   [#01]
Kochani moje problemy z niemożliwością dogadania się z op doszły do .........już sama nie wiem dokąd. Proszę o pomoc każdego, kto może udzielić mi odpowiedzi na pytanie. Mieszkam w budynku 4 rodzinnym.(tzw domu nauczyciela) Wcześniej w c.o. palił palacz, bo twierdzono na mocy jakiegoś przepisu, którego niestety nie pamiętam, że tak stanowi prawo.W poprzednim sezonie scedowano palenie na nas mieszkańców( w tym zakup opału). Nie muszę wyjaśniać, że raz były pieniądze na opał, raz nie.Poza tym uważamy, że nie jesteśmy uprawnieni dopalenia w c.o.
Czy ktoś może mi odpowiedzieć, czy i gdzie są jakieś przepisy to normujące.
Poza tym chciałabym wiedzieć czy piec typ SKI moc ciepł. 3 m3 można opalać bez uprawnień.Denerwujemy się albowiem sezon grzewczy blisko a już mieliśmy w  naszej miejscowości wypadek śmiertelny z powodu wybuchu pieca. Pozdrawiam
beera04-09-2005 11:05:26   [#02]

a to jest dalej szkolny budynek? Czy juz wasz?

Miałam takie problem- dokladnie czterorodzzinny dom nauczyciela. Palacz był moj i zakup węgla też

więc... samorząd sprzedał budynek nauczycielom w nim mieszkajacym i po problemie.

teraz i wegiel kupuja sami, i palacz jakoś się znajduje...

............

a uprawnieniena palacz miec musi.

wisiak04-09-2005 18:27:17   [#03]

niestety Asiu

taka odpowiedź mnie nie może zaspokoić więc czekam na jeszcze. Muszę mieć przepis. Coś mi szepcze o prawie lokalowym, ale.......????? Budynek jest Urzędu Gminy. Mimo, że powinna w tym budynku nie działa nawet mała wspólnota i dlatego wójt robi co chce.Nasz samorząd nie chce sprzedać, bo a nóż ktoś miałby lepiej jak ma??????? Do tej pory i palacz i węgiel bywał z urzędu.W domu mieszka już tylko 1 nauczyciel więc tylko nazwa i problem stary.
Asiu w ogóle witam po wakacjach.Moje z powodu wiadomego były podłe, bo nawet w Bułgarii miałam niechciane kontekty z op. Ale mimo, że sprawy układają się podle mam głowę (jeszcze) wysoko. A propos - weszłam do Socratesa i teraz niestety będzie szef musiał mi udzielić pełnomocnictwa.Ha, ha. Do wytrwałych świat należy.
Dosyć ploteczek - czekam na konkretną pomoc. Może moja Rzewa????Przecież Rzewka, Magoś wy wszystko wiecie!!!(o moich problemach ale i o paragrafach.......
beera04-09-2005 18:59:46   [#04]
USTAWA

z dnia 21 czerwca 2001 r.

o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.
 
Art. 6a. (10) 1. Wynajmujący jest obowiązany do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem umożliwiających najemcy korzystanie z wody, paliw gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami.
2. W razie oddania w najem lokalu opróżnionego przez dotychczasowego najemcę, wynajmujący jest obowiązany wymienić zużyte elementy wyposażenia lokalu.
3. Do obowiązków wynajmującego należy w szczególności:
  1)  utrzymanie w należytym stanie, porządku i czystości pomieszczeń i urządzeń budynku, służących do wspólnego użytku mieszkańców, oraz jego otoczenia,
  2)  dokonywanie napraw budynku, jego pomieszczeń i urządzeń, o których mowa w pkt 1, oraz przywrócenie poprzedniego stanu budynku uszkodzonego, niezależnie od przyczyn, z tym że najemcę obciąża obowiązek pokrycia strat powstałych z jego winy,
  3)  dokonywanie napraw lokalu, napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w zakresie nieobciążającym najemcy, a zwłaszcza:
a)    napraw i wymiany wewnętrznych instalacji: wodociągowej, gazowej i ciepłej wody - bez armatury i wyposażenia, a także napraw i wymiany wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami, instalacji elektrycznej, anteny zbiorczej - z wyjątkiem osprzętu,
b)    wymiany pieców grzewczych, stolarki okiennej i drzwiowej oraz podłóg, posadzek i wykładzin podłogowych, a także tynków.
 
Tu powinnas znależć kilka odpowiedzi, bo jak rozumiem gmina jest włascicielem budynku?
wisiak04-09-2005 21:35:23   [#05]

Asiu dzięki

To już jest coś chociaż ciągle mało. Muszę wiedzieć, czy taki piec jak opisałam mogę sama obsługiwać, czy muszę byc przeszkolona etc itp Myślałam, że tu pomogą mi chłopaki a ty kochana znowu mogę liczyc tylko na ciebie...hi, hi
Wyobraź sobie, że nie będzie ogórków kiszonych, bo wójt mi wpuścił złodzieja na działkę otwierając ja na "widok publiczny" a właściwie na publiczne wejście.:((((((

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]