Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rzewa pomocy!!!!!
strony: [ 1 ]
ona04-09-2005 08:59:14   [#01]

Od 1 wrzesnia jestem dyrektorem,zastałam taką

Jak mam teraz zatrudni ctego nauczyciela - nie mam dla niego pelnego etatusytuację. Nauczyciel religiizatrudniony od 2000 roku na czas nieokreslony ( kontraktowy) W zeszłym roku miał druga umowę na czas zamknięty - od września do czerwca . Potem wypowiedzeniewarunków umowy !!!!( tej ktora kończyła się w sierpniu. ) Jak mam zatrudnic nauczyciela- gdy nie mam dla niego pełnego etatu - na czas nie określony i 13/18??? A co sie stanie gdy w przyszłym roku ilośc godzin się zmieni - nowa umowa???Czy aneks do tej starej ???

rzewa04-09-2005 09:29:41   [#02]

a jaką ma misję ten n-l

na czas określony czy nieokreślony i czy jest podany w niej wymiar godzin - muai to byc skierowanie od biskupa.

W jaim wymiarze jest ta umowa z 2000 roku i ile miał godzin n-l w kolejnych latach?

I nie rozumiem na co była ta umowa od września do czerwca, i co to za umowa kończąca się w sierpniu?

Spokojnie, nie panikuj. Napisz kolejno, z datami, to poradzę jak to wyprostować. Tu nie ma się co emocjować, bo chodzi o n-la religii, a to trochę inny nauczyciel od reszty...

ona04-09-2005 15:13:52   [#03]

Nauczyciel religii - kontraktowy - umowa na czas nieokreslony  i pełny etat  zawarta w 2000 roku.  kolejna umowa bez uprzedniego wypowiedzenia zawarta na rok 2004/2005 od września do sierpnia.Teraz się skończyła. Jak mam zatrudnic tego nauczyciela? Mam dla niego tylko 12,5 godziny ( moj byly dyrektor dał nauczycielowi religii wychowawstwo!)Na czas nieokreślony w wymiarze 13/18 ?

skierowanie od biskupa było na rok 2004/2005. Czyli teraz musi mi dostarczyc nowe skierowanie.

Poradź mi jak mam zatrudniać nauczycieli  ( innych), kiedy co roku zmienia mi się liczba godzin ( mala szkoła 5 oddziałów ) . Jak podpiszę umowę na 13/18  na czas nieokreślony a w następnym roku będzie mniej godzin - to wypowiedzenie???Czy aneks ???

Nie znalazłam nauczyciela do przedmiotu zawodowego . Muszę napisac o zgodę do kuratora aby uczyła nauczycielka bez kwalifikacji. Ona uczyłatego przedmiotu juz kilka lat , zawsze bez zgody i na dodatek miała płacone za te godziny według stawki mianowanego  a nie stażysty.

Nie wiem jak wybrnąć z tego bałaganu.

ona04-09-2005 18:36:08   [#04]

Jaką umowę podpisać???

Nauczyciel religii - kontraktowy - umowa na czas nieokreslony  i pełny etat  zawarta w 2000 roku.  kolejna umowa bez uprzedniego wypowiedzenia zawarta na rok 2004/2005 od września do sierpnia.Teraz się skończyła. Jak mam zatrudnic tego nauczyciela? Mam dla niego tylko 12,5 godziny ( moj byly dyrektor dał nauczycielowi religii wychowawstwo!)Na czas nieokreślony w wymiarze 13/18 ?

skierowanie od biskupa było na rok 2004/2005. Czyli teraz musi mi dostarczyc nowe skierowanie.

Poradź mi jak mam zatrudniać nauczycieli  ( innych), kiedy co roku zmienia mi się liczba godzin ( mala szkoła 5 oddziałów ) . Jak podpiszę umowę na 13/18  na czas nieokreślony a w następnym roku będzie mniej godzin - to wypowiedzenie???Czy aneks ???

Nie znalazłam nauczyciela do przedmiotu zawodowego . Muszę napisac o zgodę do kuratora aby uczyła nauczycielka bez kwalifikacji. Ona uczyłatego przedmiotu juz kilka lat , zawsze bez zgody i na dodatek miała płacone za te godziny według stawki mianowanego  a nie stażysty.

Nie wiem jak wybrnąć z tego bałaganu.


colorTableClick();
rzewa04-09-2005 19:37:00   [#05]

Przede wszystkim poczekać na skierowanie

bez niego nie można zatrudnić n-la religii.

Następnie uznać, że umowa podpisana w 2004 roku była aneksem do juz istniejącej umowy, więc warunki zatrudnienia zostały zmienione na te zawarte w tej nowej umowie.

Podpisać nastepną, po otrzymaniu skierowania, na tyle godzin ile jest religii i na taki okres na jaki skierowanie będzie opiewać

ona04-09-2005 20:08:11   [#06]
Dzięki serdeczne, ale jak byś mogła to podpowiedz co zrobić w pozostałych przypadkach??

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]