Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak zatrudnić?
strony: [ 1 ]
GRenata03-09-2005 22:30:33   [#01]

Nauczyciel kontraktowy został zatrudniony na zastępstwo w wymiarze 4 godz. Oprócz tego przydzielono mu lekcje biblioteczne - 7 godz. - to już do końca roku szkolnego, nie jako zastępstwo. W związku z tym mam pytanie: jak zatrudnić tego nauczyciela? Czy zawrzeć z nim dwie umowy, na różne okresy? Podpowiedzcie, proszę, bo sprawa pilna. Dziękuję.

apit03-09-2005 23:34:44   [#02]
Myślę, że korzystniej i bez komplikacji papierowej, zawrzyj umowę  na 7/30 biblioteki i gdy jest już pracownikiem dostaje ponadwymiarowe 4/18 -zastępstwo stałe z przedmiotu ,liczone z osobistego zaszeregowania jak nauczyciel przedmiotu. Po zastępstwie nie rozliczasz ponadwymiarowych i dalej pracuje jak w umowie. Tylko jak kwalifikacje?
ellys04-09-2005 05:08:22   [#03]
Moim zdaniem nie może być mowy o godz ponadwymiarowych, gdy zatrudnienie nie jest w pełnym wymiarze. Oczywiście mówimy o stałych zastępstwach, takich ponad 2 miesiące a nie doraźnych. Podpisz umowę na 7/30 do końca roku i w tej samej umowie dodaj 4/18 w zastępstwie pani XY do dnia..... Naliczenie stażowego i pozostałych naleznych dodatków będzie też zmienne, zaleznie od liczby godzin. Myslę, że w ten sposób można i n-l nie będzie stratny o dodatki.
rzewa04-09-2005 06:48:08   [#04]

popieram zdanie ellys

ale ja zrobiłabym umowę na bibliotekę i aneks do niej na czas zastępstwa na 4/18 - po to by n-l miał całkowita jasność co do charakteru każdej z umów.

A dlaczego ta biblioteka tylko do końca roku? Czyżby był to n-l stażysta?

GRenata04-09-2005 18:40:39   [#05]
Nauczyciel jest kontraktowy (z zewnątrz) i tak naprawdę potrzebny jest tylko na zastępstwo - "na czas pełnienia funkcji ... przez Panią XY". Biblioteka to pomysł, właściwie "propozycja nie do odrzucenia" organu prowadzącego. Dodam, że w szkole jest bibliotekarz - nauczyciel dyplomowany, świetny fachowiec, któremu musiałam odebrać przydzielone wcześniej godziny biblioteczne. Tylko nie mówcie, proszę, że to dyrektor zatrudnia. Nie w mojej gminie. Nie chcę zatrudnić tego nauczyciela na stałe, ale chyba nie mam wyjścia. Liczę na Waszą pomoc.             I dziękuję.
rzewa04-09-2005 19:04:05   [#06]

Hmm...

to gorzej... nie jest zastępstwem praca na godzinach uzyskanych ze zniżki godzin innego n-la (bez względu na powód tej zniżki), zastępsteo jest tyko wówczas gdy zatrudniany n-l zastępuje nieobecnego nauczyciela (patrz art 10 ust 7 KN) -> czyli w takim wypadku nie można zatrudnić na zastępstwo -> jedne i drugie godziny są na czas nieokreślony.

A czy twój dyplomowany bibliotekarz ma etat?

GRenata04-09-2005 20:34:37   [#07]

Rzewo

Mój bibliotekarz ma zapewniony etat. Tego nowego nauczyciela zatrudniłam na zastępstwo za innego, oddelegowanego do innych zajęć, na 4 godz. Mój op zarządał, aby dołożyć nowemu jeszcze bibliotekę. Wiem, nie ma prawa tego żądać. Chce mieć swoją mackę w mojej szkole - nauczyciel jest mierny, bierny, ale wierny... .  I protegowany przez organ. Nauczyciel , za którego jest zastępstwo, może zawsze wrócić. A biblioteka czy na czas nieokreslony? Do końca roku i dłużej?
rzewa04-09-2005 20:38:27   [#08]

jeśli tego zastępowanego n-la nie ma w szkole,

to ok - umowa na czas zastępstwa (lepiej nie okreśłać daty zakończenia, a napisać na czas nieobecnosci p. XY)

Na bibliotekę niestety na czas nieokreślony...

GRenata05-09-2005 09:11:48   [#09]
Dziękuję za zainteresowanie moim problemem i pomoc. Jeszcze jedno pytanie: Czy powinnam z nauczycielem zawrzeć dwie umowy (w tej samej szkole): jedna na zastępstwo, druga na czas nieokreslony?
Joanna05-09-2005 11:17:52   [#10]
rzewa ma rację i dwie umowy
GRenata08-09-2005 19:04:02   [#11]
Dzięki.
zaqa08-09-2005 23:05:30   [#12]
Ja bym zrozbił tak jak apit

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]