Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Organizacja nauczania, podział godzin na placówce.
strony: [ 1 ]
ala as03-09-2005 10:37:19   [#01]

Co może być zakwalifikowane jako tzw. "potrzeba wynikająca z organizacji nauczania" (Art. 10 ust. 7 KN)?

Szukając w archiwum znalazłam wypowiedź Rzewy, którą cytuję: "czas zamknięty wynika z organizacji nauczania w szkole -> w momencie zatrudnienia wiemy, że za określony czas nie będziemy mieli tej pracy (ale co do rodzaju a nie ilości) jaką w momencie zatrudnienia przydzielamy n-lowi - art 10 ust 7 KN"; Czy jest to gdzieś (w przepisach/rozporządzeniach/wyrokach sądowych konkretnie ujęte)? Będę wdzięczna za "paragrafy"...

 

Drugie pytanie: Czy dyrektor na placówce ma możliwość swobodnego podziału godzin tzn. - przykład z mojego podwórka, zatrudnienie nauczyciela (przedszkole) na 1/2 etatu i jednoczesne rozdzielenie pozostałej 1/2 części na kilku nauczycieli w formie godzin nadliczbowych (poza tym jeszcze i tak na całej placówce są dodatkowe 2 godziny)

Ala

ala as04-09-2005 20:47:36   [#02]

podział

Na pierwsze pytanie odpowiedź już mam choć może nie tak precyzyjną jak bym chciała ale może wystarczy. Bardzo proszę o sugestie co do drugiej, chociaż mam też podobne orzeczenie SN

rzewa04-09-2005 20:51:30   [#03]

tak nie powinno być, gdyż...

kłoci sie to z art 35 ust 1 KN -> nie zachodzi podana tam potrzba przydzialu godzin ponadwymiarowych

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]