Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dziennik zajęć wyrównawczych
strony: [ 1 ]
PawełR02-09-2005 20:41:19   [#01]

Jeśli już w klasie II i w III podstawowej szkoły są zajęcia wyrównawcze, to czy nauczycielka ma pisać jakiś program? - tak mnie zapytała. Powiedziałem, że nie, ale ona na to, że gdzieś tam jakiś dyrektor nakazał.

Co wpisują u Was nauczyciele, jeśli już mają takie zajęcia?

Prosze podpowiedzcie...

DYREK02-09-2005 20:53:42   [#02]
  1. Do dziennika zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i specjalistycznych wpisuje się w porządku alfabetycznym nazwiska i imiona uczniów (wychowanków), indywidualny program pracy z uczniem (wychowankiem), a w przypadku zajęć grupowych - program pracy grupy, tygodniowy plan zajęć, tematy przeprowadzonych zajęć, obecność uczniów (wychowanków) na zajęciach, ocenę ich postępów i wnioski do dalszej pracy.

Rozporządzenie
Ministra Edukacji Narodowej

z dnia 19 kwietnia 1999 r.

w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji

http://www.menis.gov.pl/prawo/wszystkie/rozp_27.php

PawełR02-09-2005 21:19:07   [#03]

Bardzo

dziękuję

ale - jak rozumiem - to ten program jest taki czasowy, zbliżony do rozkładu?

DYREK02-09-2005 21:24:53   [#04]
Zajęcia wyrównawcze wyrównują braki. Określasz je i opracowujesz program (indywidualny dla każdego ucznia lub program grupy)  wyrównania tych braków. Braki wyrównane to program dla kolejnej grupy lub ucznia.
gajga02-09-2005 22:46:29   [#05]
Paweł pisze, że jeśli już w klasie II i III.... u mnie zajęcia wyrównawcze są w pierwszej klasie. Im wcześniej wyrównuje się braki, tym lepiej, bo jest ich mniej.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]