Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Okienka w planie uczniowskim
strony: [ 1 ]
Elisa02-09-2005 13:18:01   [#01]
Czy zdarzają sie i jak często okienka w planach uczniów?. Sama układam plan w gimnazjum, dzieci nie mają okienek ( 18 oddziałów- 13 sal lekcyjnych, podziały na grupy itp.),nauczyciele-maksymalnie 3 ( rzadko). Moja córka ,uczennica LO ,w ubiegłym roku miała 4 okienka ( w tym jedno dwugodzinne)-na nic sie zdały moje interwencje w dyrekcji, a skarg do nadzoru nie chciałam pisać ( byłam chyba bardziej koleżanką po fachu niż matką, czego żałuję). Dzisiaj zaczął sie nowy rok szkolny- już jest jedno okienko (planu na następne dni nie znam).Czy w innych szkołach średnich to też jest norma?
gosienka02-09-2005 15:11:47   [#02]
A kto w czasie tych okienek bierze odpowiedzialność za uczniów???????????
Elisa02-09-2005 15:21:07   [#03]
Pytałam o to p. dyrektor, ale nie udzieliła odpowiedzi. Teraz są już pełnoletni, ale to niczego przecież nie zmienia.  Już wiem, że w nowym planie zaplanowano 5 okienek. Wiem, że jeszcze coś się może zmienić,ale nie wierzę , że znikną wszystkie. Upomnę się o prawa mojego dziecka i zrobię to tym razem skutecznie. Nie rozumiem jednak, jak można tak planować.
cynamonowa02-09-2005 15:33:13   [#04]
Moja córka w zeszłym roku szkolnym miała 6 okienek. W tym jeszcze nie podano. ma zmiane nauczyciela matematyki. Na pytanie dzieci ( II kl. LO) kto nas bedzie uczył, wychowawca odpodiedział - przyjdzie w poniedziałek na 3 lekcje to sie dowiecie. takie życie.
zgredek02-09-2005 17:21:37   [#05]

Czy w innych szkołach średnich to też jest norma?

nie jest normą

absolutnie nie wyobrażam sobie, żeby w mojej szkole uczniowie a nawet słuchacze szkół dla dorosłych, mieli okienka!

Iwona202-09-2005 20:06:03   [#06]
W szkole mojego starszego syna (stare 5-letnie technikum) przez 5 lat nie było okienek,  u młodszego (3 klasa liceum) - nie było i nie ma!!!
lawenda02-09-2005 20:17:42   [#07]

moi mili...

W mojej miejscowosci okienka w LO byly, sa i beda pewnie - mnie osobiscie "poraza" bezmyslnosc dyrekcji, ale coz: kazdy dyrek panem, wojtem i plebanem... :-)))
DYREK02-09-2005 20:34:27   [#08]

W szkole  4 godzina wf może być realizowana w formie zajęć pozalekcyjnych. Zajęcia te są obowiązkowe dla uczniów. I często z tego powodu powstają okienka.

Zajęcia na basenie w innej szkole ( szczególnie LO ) i już okienko na dojazd (dojście ).

Okienko między polskim, a angielskim w tym samym budynku to GŁUPOTA układacza planu.

jmz02-09-2005 20:51:27   [#09]

W szkole podstawowej mojego dziecka są okienka. Podział na grupy: jedna grupa ma angielski druga w świetlicy. Póki co mojego dziecka to nie dotyczy, bo jest w drugiej klasie, ale gdy bedzie dotyczyć też zamierzam powalczyć.

Jesli chodzi o LO, to 6 okienek jest  tragedią: ile czasu ta młodziez siedzi w szkole? A kiedy czas na naukę własną , zainteresowania, randki itp.?

Myślę również, że okienka "między polskim, a angielskim w tym samym budynku" to skutek zbyt dużej liczby "świętych krów" w gronie pedagogicznym, które są na etacie, ale mogą pracować tylko w przez siebie określonych terminach..

cynamonowa02-09-2005 20:57:29   [#10]
jmz - ile siedzi w szkole, a ile razy do szkoły nie wraca po 2 okienkach. Szkoła nie powinna stwarzać takich mozliwości. Będąc w pracy jestem bardzo zdenerwowana ile osób moja córka nie przyprowadzi do domu na te 2 godziny i czy po ni ch wrócą na jeszcze jedna planowa lekcję.
DYREK02-09-2005 21:01:03   [#11]
W szkole jest Rada Rodziców. Ma prawo występować z wnioskami do dyrektora, jak to nie pomaga to do KO lub OP. O dobro dziecka  trzeba powalczyć. Nie na wszystko należy się godzić.
lawenda02-09-2005 21:01:06   [#12]

dyrek

W mojej miejscowosci nie ma basenu :-)) Te okienka w LO to okienka miedzy mat a chemia i dlatego jestem w szoku...
Majka02-09-2005 21:01:54   [#13]
To u  nas maturzyści byli w ubiegłym roku na etacie świętych krów :))))

Na skutek zbytniej łaskawości szefa dostali mozliwość wyboru najdziwniejszych połączeń "fakultetów" (te są u nas w większości międzyklasowe). Jesli ktoś postanowił chodzić na biologię, chemię, matematykę i dwa języki obce - nie było siły, musiał mieć okienko.
A wówczas odbywała się nauka własna -  w cichej szkolnej czytelni.
Majka02-09-2005 21:03:34   [#14]

viola?

Uczen ma prawo wyjść ze szkoły w czasie lekcji?
kn7202-09-2005 21:09:57   [#15]
Mnie dzisiaj poraziło, gdy zobaczyłam okienko w planie u mojego syna, który właśnie zaczął "przygodę z nauką".
Układałam wiele razy plan, miałam nauczycieli pracujących w innych szkołach i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby zmajstrować uczniom okno. A tu maluch idzie do I klasy i już tego doświadcza. Brrrr...
Marek Pleśniar02-09-2005 21:14:05   [#16]

o, to bardzo słabo

warto spytać dyrektora

pewno coś się stało i musiał tak zrobić (np choroba, zastępstwo wzięte przez nauczyciela z innej szkoły - który już ma swój plan?

itp

jesli nie, tzn jesli nie jest aż tak źle a okienko jest...

;-) to marnie

grzezale02-09-2005 21:17:00   [#17]

Tak naprawdę to chyba nigdzei ten problem nie jest rozwuiązany prawnie. Może tam, gdzei sa wytyczne dla SANEPID-u

Moim zdaniem nie powinno być okien ale.... zdarzyło mi się już taki plan mieć z przyczyn kadrowych, tak jak pisał Marek. Jak masz świtlicę to pół biedy, można ich tam przechować (zajęcia opiekuńcze). To oczywiście moje prv zdanie.

Vincia02-09-2005 21:34:12   [#18]

Pierwszy raz słyszę o okienkach dla uczniów. Syn kończył podstawówkę, gimnazjum, teraz poszedł do LO i zawsze lekcje miał w ciągłości.

Myślę, że należy sprzeciwiać się tym okienkom, by zwyczaj się nie rozprzestrzenił. Przecież wydłużają one nieefektywnie czas pobytu dziecka w szkole.

kn7202-09-2005 21:34:24   [#19]
Nie chcę zaszkodzić dziecku już na samym starcie, ale będę musiała porozmawiać z dyrekcją. Nie lubię tego, zwłaszcza że już rozmawiałam z wychowawczynią, która w dniu rozpoczęcia roku szkolnego nie wiedziała jak wygląda podręcznik i jakie książki zawiera komplet, który trzeba było kupić.
 Może przemawia przeze mnie nadgorliwa matka i się czepiam?
Marek Pleśniar02-09-2005 21:38:35   [#20]

porozmawiaj śmiało

dyrektor od tego jest by wyjaśnił

to nic złego ani żaden atak - szkołą jest dla Ciebie a nie Ty dla szkoły

żeby jeszcze nasi miłościwie panujący wiedzieli że są dla obywateli

idylla by była;-)

kn7202-09-2005 21:47:29   [#21]
:-)   Dzięki
cynamonowa02-09-2005 22:37:05   [#22]
 Majka - czy uczeń ma prawo wyjsc? w szkole nie ma świetlicy, więc albo wyjść albo siedzieć na korytarzu szkolnym ( nawet bez ławek)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]