Forum OSKKO - wątek

TEMAT: staż a kwalifikacje-pilne
strony: [ 1 ]
Bas02-09-2005 10:39:16   [#01]
Wiem, że było, zajeździłam szukaja, ale utwierdźcie mnie. N-l angielskiego posiadający kurs metodyczny do I-III, bez egzaminu FCE, po I roku kolegium językowego czy może bez zgody kuratorium nauczać w I-III, a w kl. IV? Czy może rozpocząć staż na mianowanego? Z końcem stażu będzie miał kwalifikacje pełne. Po mojemu nie może. Proszę pilnie...
rzewa02-09-2005 11:55:33   [#02]

hie może

i nie może być zatrudniony bez zgody KO.

Jak KO stwierdzi, że został normalnie zatrudniony może nakazać zastosowanie art 26 ust 5 KN, bo naruszone zostały przepisy o kwalifikacjach.

beera02-09-2005 12:41:14   [#03]

a jakim cudem

jest kontraktowym?
cynamonowa02-09-2005 15:47:15   [#04]
 czy mgr historia sztuki + podyplomówka - WOS i historia najmowsza ( oczywiście ma kalifikacje pedagogiczne) - może wg was uczyć historii? a tym samym kontynuować staz na mianowanego?
Bas02-09-2005 16:22:25   [#05]

DO ASI

ten cud to licencjat z opiekuńczej, Nigdy nie pracował w swoim fachu i taki kwiatek dostałam w spadku. Od początku nauczał angielskiego. Zabiegam o zgodę KO, zabiegam.... Nauczyciel ambitny i fajny, ale przegapiał (a ja też) najbardziej istotne dla niego dokształty. Teraz w galopie robi, a ja mam nadzieję. Dzięki za komentarze.
Leszek02-09-2005 17:39:10   [#06]

KN - Art. 26. 1. Stosunek pracy nauczyciela wygasa z mocy prawa odpowiednio w razie:

1) prawomocnego ukarania w postępowaniu dyscyplinarnym karą dyscyplinarną zwolnienia z pracy oraz karą dyscyplinarną zwolnienia z pracy z zakazem przyjmowania ukaranego do pracy w zawodzie nauczycielskim w okresie trzech lat od ukarania lub karą wydalenia z zawodu nauczycielskiego;

2) prawomocnego skazania na karę pozbawienia praw publicznych albo prawa wykonywania zawodu lub utraty pełnej zdolności do czynności prawnych;

3) prawomocnego skazania za przestępstwo popełnione umyślnie;

4) upływu trzymiesięcznego okresu odbywania kary pozbawienia wolności;

5) stwierdzenia, że nawiązanie stosunku pracy nastąpiło na podstawie fałszywych lub nieważnych dokumentów albo zostało dokonane z naruszeniem warunków określonych w art. 10 ust. 5 pkt 1-5, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 9.

2. Wygaśnięcie stosunku pracy w przypadkach określonych w ust. 1 stwierdza dyrektor szkoły, a w stosunku do dyrektora szkoły - organ prowadzący szkołę.

 

pozdrawiam

rzewa02-09-2005 19:34:35   [#07]

viola

uważam, że może zwłaszcza w sp.
Iva02-09-2005 19:36:38   [#08]

Czy nauczyciel kształcenia zintegrowanego zatrudniony w zerówce może  rozpocząć staż? Do tej pory wydawało mi się, że dyplom kształcenia zintegrowanego daje kwalifikacje i do zerówki, teraz po różnych rozmowach mam wątpliwości. Jest tyle różnych nazw specjalności np. pedagogika wczesnoszkona, nauczanie początkowe ...

rzewa02-09-2005 19:37:46   [#09]

a dokładnie

jakim dyplomem legitymuje się ten nauczyciel?
Iva02-09-2005 20:05:55   [#10]
Nauczyciel ma w dyplomie mgr pedagogiki - specjalność kształcenie zintegrowane. KO nie mówi nic o zgodzie na zatrudnienie - tu uznają że ma kwalifikacje do nauczania w zerówce, ale gdy wspomniałam o rozpoczęciu stażu to stwierdzili, że raczej nie ma kwalifikacji.
Leszek02-09-2005 20:14:48   [#11]

Iva, a stopień awansu?

pozdrawiam

cynamonowa02-09-2005 21:01:20   [#12]

 dziś byłam z aneksem do arkusza - pani w KO pyta mnie czy pani mgr nauczania poczatkowego ma kwalifikacje pedagogiczne. nie skomentuje tego.

W poście # zapytałam o nauczycielkę mojej córki. Szkoda po roku nauki okazało sie że nie moze uczyc historii. szkoda tak rok przed matura bo była super

Iva03-09-2005 19:09:13   [#13]
Nauczycielka chce rozpocząć staż na n-la kontraktowego. Przepracowała już więcej niż rok ale na kilku zastępstwach. Teraz ma umowę na rok. Tylko czy kształcenie zintegrowane daje kwalifikacje do nauczania w zerówce.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]