Forum OSKKO - wątek

TEMAT: staż a przeniesienie n-la
strony: [ 1 ]
bratek01-09-2005 22:57:23   [#01]

Nękam Was pytaniami związanymi z przeniesieniem n-la, ale w takiej sytuacji jest 10 nauczycieli w mojej placówce.

Więc teraz zapytam o staż- ok? :))

Jakie dokumenty powinien przekazać dyrektor placówki z której nauczyciel odchodzi? Powinien wystawić mu ocenę cząstkową? Mówię o stażach na mianowanych i dyplomowanych oczywiście.

AnJa01-09-2005 23:21:45   [#02]
co do stażu - tylko ocenę
miriamm902-09-2005 06:14:31   [#03]
Zaswiadczenie dyrektora o zatrudnieniu w tym okresie: okąd-dokąd, ile i czego uczył i w jakiej szkole (gdy nie -świadectwo pracy). Zatwierdzony plan rozwoju zawodowego- data, zatwierdzam do realizacji, za zgodność z oryginalem- gdy kopia. Sprawozdanie z realizacji fragmentu pl. rozw. zawod. w Twojej szkole z datą, kiedy wpłynęło. Tak wygląda z mojej praktyki. Twoja ocena stazu będzie ocena cząstkową.
rzewa02-09-2005 07:03:01   [#04]

wszystko tak, za wyjątkiem zaświadczenia o zatrudnieniu - to b ędzie mógł wystawić dyrektor właściwy do zakończenia stażu - to nie jest zmiana miejsca pracy a przeniesienie.

Ocena cząskowa też własciwie niekonieczna - wystarczy opinia czy informacja, bo do takich n-li nie stosuje się art 9f ust 1 KN (można go tylko zastosować przez analogię, jak sie chce być baaardzo w porządku)

AnJa02-09-2005 10:06:14   [#05]
a te plny to po co?

nauczyciel ma egzemplarz, niech okazuje

a co do przeniesienia to tez mam wątpliwości, jak się to do stosunku pracy ma

ale ostatecznie poszedłem ortodoksją - daję swiadectwo pracy ze wszystkimi konsekwencjami, czyli i oceną
miriamm902-09-2005 13:03:59   [#06]

Na planie

jest zapis dyrektora:zatwierdzam do realizacji i data.    Rzewa, otóż dyrektorzy dają zaświadczenie ze swojej szkoły, ile czego uczył, dokąd. Z innej szkoły n-l przynosi zaświadczenie, lecz wystawione przez dyrektora tej konkretnej szkoły. Czy to jest asekuracja, nie wiem. Jeśli nie ma z poprzedniej szkoły zaświadczenia, n-l dołącza kopię świadectwa pracy.   Podoba mi się, co podkreślasz " baaardzo w porządku", nie cofnięto żadnego wniosku na dypl. ropatrywanego w naszej placówce KO.
rzewa02-09-2005 13:29:59   [#07]

bo za to cofnąć raczej nie można

ale jest to zbędne, bo przecież n- nie rowiązuje stosunku pracy, ani on mu nie wygasa, zatem nie mozna tego wymagać -> wszystko ma prawo zrobic dyrektor, który będzie pisał ocenę dorobku.

To podobnie jak wówczas, gdy w szkole zmienia się dyrek, a są n-le w trakcie realizacji stażu - nie muszą niczego "kończacego" z odchodzacym dyrkiem załatwiać, nowy im wszystko zrobi jak trzeba.

Czasem nie warto byc takim baaardzo w porządku - nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, a tem zdecydowanie zwalczam ;-))

miriamm902-09-2005 17:47:21   [#08]

No tak

myślę,że nadgorliwość wynika z obaw, niewiedzy i wielu podobnych. Ja osobiście zawsze wolę zrobić więcej, niż zostawić komuś niedoróbki. Ale w kwestii znajomości przepisow palma pierwszeństwa bezdyskusyjnie przypada Tobie. Dobrze, że prostujesz wszystko. Jednak nie wszyscy nowi dyrektorzy kończą potrzebne papiery.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]