Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wypowiedzenie warunków umowy
strony: [ 1 ]
Krzysztof Pom01-09-2005 21:19:26   [#01]

Dotyczy woźnego.

Mam pracownika, który właściwie nadaje się do zwolnienia od zaraz, ale faktycznie ma trudną sytuację, a nie chcę mu rzucać kłody pod nogi. Chciałbym zatrudnić go na innych warunkach. Wypowiedzenie dotychczasowych warunków umowy o pracę obliguje mnie do 3-miesięcznego okresu oczekiwania na spełnienie warunków tego wypowiedzenia.

Czy jest możliwość wypowiedzenia warunków umowy o pracę na zasadzie porozumieniem stron, żeby nie czekać 3 miesiące, ale już w październiku zatrudnić pracownika na uzgodnionych z nim nowych warunkach?

Liczę na Waszą szybką odpopwiedź!

rzewa01-09-2005 21:23:58   [#02]

naturalnie

że można za porozumieniem stron i to od pojutrza (jeśli do porozumienia dojdzie jutro). Wszystko można za porozumieniem stron - gdy coś pracodawca proponuje a pracownik się zgadza (lub odwrotnie) nie ma potrzeby stosowania żadnych czasowych ograniczeń.

Tylko mała uwaga - dobrze mieć świadka tego porozumienia (najlepiej kogoś z ZZ-tów), bo wiem o przypadkach, gdy pracownik w takiej sytuacji poszedł do sądu twierdząc, że porozumienie było na nim wymuszone (pod presją)

Krzysztof Pom01-09-2005 21:29:26   [#03]
rzewa! Dzięki Ci serdeczne! Nie chcę zwalniać człowieka jakby nie było z wiadomym wyrokiem do wykonania za 3 miesiące. Podaję mu po raz kolejny rękę, może skorzysta, nie wiem...
Krzysztof Pom01-09-2005 21:42:06   [#04]

rzewo! czy to wypowiedzenie może mieć taką formę?

(pieczęć nagłówkowa pracodawcy)                                                                                                                                                          

           (numer REGON)       

 

……………………., 05 września 2005 r.

                                                                                     (miejscowość i data)

 

 

 

 

 

WYPOWIEDZENIE   WARUNKÓW   UMOWY   O   PRACĘ

 

 

                                                                  Pani

                                                      

 

 

         Wypowiadam Pani za porozumieniem stron umowę o pracę na czas nieokreślony zawartą w dniu ………… w części dotyczącej……… (wskazać postanowienia umowy o pracę podlegające wypowiedzeniu)  

         Przyczyną wypowiedzenia dotychczasowych warunków umowy
o pracę jest nie
przestrzeganie czasu pracy ustalonego w zakładzie pracy, ciągłe naruszanie obowiązków pracowniczych poprzez szczególnie niesumienne i niestaranne wykonywanie pracy oraz niestosowanie się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy.

 

         Od dnia 01 października 2005 r. proponuję następujące, nowe warunki umowy o pracę:

-   niepełny wymiar czasu pracy (tzn.20 godzin tygodniowo) polegający na świadczeniu pracy co drugi tydzień  po 8 godzin dziennie

-   obecne wynagrodzenie proporcjonalne do czasu zatrudnienia.

 

Pozostałe warunki umowy o pracę nie ulegają zmianie.

         ...........................................................                        

(pieczątka imienna i podpis pracodawcy)

 

 

                                                                 

Potwierdzenie odbioru wypowiedzenia przez pracownika 

 

............................................................................................................

                                      (data odbioru  i  czytelny podpis pracownika)

rzewa01-09-2005 21:47:13   [#05]

nie widzę potrzeby

w takiej sytuacji sporządzania takiego pisma.

Moim zdaniem, należy napisać po prostu aneks do umowy i go podpisać - zaczyna obowiązywać od następnego dnia, chyba, że określimy w nim inny dzień początkowy - i po sprawie

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]