Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Regulamin dowożenia uczniów
strony: [ 1 ]
anka2801-09-2005 20:40:00   [#01]

Szukam przykładów dobrych regulaminów dowożenia uczniów od zerówki aż po liceum. Moja szkoła prowadzi dowozy dla 4 miejscowych szkół.

Gmina zadanie dowożenia uczniów zleciła naszej szkole. Mamy problemy z ustaleniem kto powinien pilnować kart kierowców, naliczać im godziny ponadwymiarowe, ustalać czas pracy opiekunów. Czy ma to robić kierownik świetlicy, czy też kadrowa, która jest kierownikiem administracyjnym.

Jakie macie rozwiązania w swoich szkołach?

apit01-09-2005 20:59:34   [#02]
Pytanie podstawowe ,czy jesteś włąścicielem autobusu, czy kierowcy są zatrudnieni w szkole- czy to tylko wynajem?
Jeśli są "twoi" to papiery robisz ty ,jeśli wynajem to przewoźnik wystawia rachunek a Ty go tylko sprawdzasz i akceptujesz lub nie.
Bas02-09-2005 10:45:24   [#03]

To bezprawie

Dowozy są zadaniem gminy. Ja dowożę z14 miejscowości. Wszystko prowadzi gmina: przetarg, umowa, płace itp. Ja robię tylko rozkład dowozów i to w kilometrówce sztywno ustalonej przez OP. Nawet nie sprawdzam, ile jeżdżą. Dowozić muszą. Niczego nie podpisuję!
hanabi02-09-2005 12:33:55   [#04]

to masz chyba bogatą gminę;-)

 nie sprawdzasz ile jeżdzą, nic nie podpisujesz;-) idylla? aregulaminu dowozów też poszukuję
Władysław Ścianek02-09-2005 13:12:47   [#05]
Widziałem dobry regulamin dowożenia uczniów na stronie:
                  www.edukator.net.pl/regulaminy
Po lewej kliknij w link : "organizacyjne".
                    Serdecznie pozdrawiam !!!
apit02-09-2005 21:04:48   [#06]
Też mam spory dowóz do Gimnazjum- 9 tras z różnych kierunków Gminy - 280 dzieciaków. Próbowaliśmy różnych wariantów. Najdroższy wychodził sposób -taki jak opisuje  Anka. I sporo kłopotów organizacyjnych.
 Teraz - wyliczamy trasę w kilometrach razem z OP, liczbę dzieci na każdej trasie, czyli wielkość autobusu, OP ogłasza przetarg na daną trasę, zgłaszają się chętni przewoźnicy, dają cenę za jeden dzień- przywóz i odwóz - na każdą trasę lub cenę za bilet miesięczny. Wybieramy najtańszą ofertę i nic więcej nas nie interesuje.
W specyfikacji można wrzucić obowiązek posiadania przez przewoźnika osoby do opieki lub umowa  zlecenie opieki , przez Gminę . Na koniec miesiąca wystawia taki gość rachunek - ustalona kwota X liczba dni roboczych. Tyle administrowania.

Całość zadania leży w obowiązku Gminy i nie może jej zlecać szkole- zalecenia pokontrolne RIO - przerabialiśmy to u nas.
apit02-09-2005 21:10:51   [#07]
To zalecenie z uwagi na fakt, iż szkoła powinna utrzymywać się z subwencji ogólnej a z niej Gmina nie może uszczknąć nic na zadania własne. Takie rozwiązanie jak u Anki - rodzi takie właśnie działanie, nawet jak zleca dodatkową pracę własnemu pracownikowi oświatowemu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]