Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ile okienek w planie
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
nevada01-09-2005 19:46:46   [#01]
 Czy są jakies przepisy okreslajace ile ,,okienek" moze miec nauczyciel w planie  zajęć?
AnJa01-09-2005 19:49:43   [#02]

:-)

Zgodnie z KN:
tygodniowo nie więcej niż: 40- liczba godzin przydzielonych
AnJa01-09-2005 19:51:13   [#03]
Przepraszam, nabijam się

wiem jak to wkurza

wiem też, że czasami wina w tym małej sprawności układacza planu

ale czasami naprawdę inaczej nie można i byc muszą
jmz01-09-2005 20:34:43   [#04]

W mojej szkole jest zasada: każdy po dwa okienka. Jeśli nie wyjdzie z planu, to ma okienko "dopisane" przed lub po lekcjach. Jeśli ktoś ma życzenia do planu, to musi się liczyć i z trzecim okienkiem. Trzecie, a nawet czwarte  okienko może być również "nagrodą" za nieterminowe wywiązywanie się nauczyciela z różnych obowiązków (skoro nie można dać po kieszeni). Na ogół udaje sie zachować maxymalnie dwa (a szkoła jest 32 oddziałowa, 60 nauczycieli , 31 sal lekcyjnych- w tym dwie komputerowe).

zgredek01-09-2005 20:38:38   [#05]

fajne - to jak nie wyjdzie to się sztucznie tworzy;-)

a zapytam;

a po co?

hmm... okienko za karę

lawenda01-09-2005 20:59:48   [#06]

AnJa

Z tego co wiem planem powinien zajac sie dyrektor (jestem troche zlosliwa), a nie uladacz planu (zmien ukladacza)... "Mala sprawnosc ukladacza"... Tak sie sklada, ze ja od lat ukladam plan i jesli chodzi o okienka, to trudno liczyc jako okienko brak pierwszej lekcji... Jesli dyrek nawydziwia roznych zajec i byle jakie laczenia np. wf, to trudno sie dziwic, ze przy 20 oddzialach (to moja szkola) i 12 salach lekcyjnych (lacznie z pracownia informatyczna) bedzie plan "cacy"... A zreszta na okienku mozna posprawdzac klasowki, kartkowki, przygotowac jakies pomoce... Ja cala swoja prace zawodowa (a bedzie z 24 lata) mialam zawsze okienka (dwa to na "mur") i jakos od tego "nie umarlam", a wrecz chcialam je miec, aby w ciszy pokoju nauczycielskiego przemyslec dalsze lekcje...
zgredek01-09-2005 21:01:29   [#07]
AnJa miał na myśli mało sprawnego dyrektora-układacza planu;-)
lawenda01-09-2005 21:06:40   [#08]

Zgredek

Ja nie jestem juz dyrem, a dalej ten plan ukladam (czasem nawet dwa tydodnie w sierpniu)i dlatego cisnienie mi skoczylo :-))) Pozdrawiam i przepraszam - zle sobie pomyslalam :-)))
apit01-09-2005 21:07:56   [#09]
Okienka dla nauczycieli w planie są "przymusowe". Skąd wziąć nauczyciela na doraźne zastępstwo, gdyby wszyscy byli równocześnie, zajęci. W dużej szkole to warto i cztery każdemu- niektórzy nauczyciele u mnie proszą o okienka bo zawsze wpadnie parę groszy. Są szkoły gdzie nauczyciele mają po pięć i sześć i nikt nie protestuje. ale zwyczajowe - trzy się przydaje.
AnJa01-09-2005 21:08:34   [#10]
dziękuję zgredku - dokładnie to miałem na myśli:-)

no, prawie - bo to i program oraz jego operator być może

a nawet sekretarz szkoły - znam i takie przypadki

u mnie wice - takie cudo w tym roku stworzył, że nawet stałe zastępstwa za 2 nauczycielki , które na macierzyński pójdą  w planie uwzględnił (bez potrzeby zmiany tegoż planu)

problem w tym, że wg naszej wiedzy w ciąży jest jedna...
Konto zapomniane01-09-2005 21:20:35   [#11]

DZIeŃ WOLNY

A czy u was ktoś pracuje 4 dni, bo plan ma tak ułożony aby mógł dorabiać w innej szkole. Pozostali się wściekają po cichu, plan układa dyr. Nawet jest przypadek 15 godzin w dwa dni bo pracuje w innej szkole i co mamy zrobić
annah01-09-2005 21:20:42   [#12]

w mojej szkole są tacy co mają i po 8, 9 okienek, ale są i tacy co nie mają ani jednego

nie wszystkim się to podoba, ale nie dogodzę 150 nauczycielom

48 oddziałów, 15 międzyoddziałówek i wszystkie możliwe kombinacje z klasami dwuzawodowymi, zmianowością i zaj. praktycznymi

"Jesli dyrek nawydziwia roznych zajec i byle jakie laczenia np. wf"

bardzo mi się podoba to stwierdzenie wg którego nawydziwiałam ile wlezie ;))))))

a tak prawdę mówiąc zastanawiam się czy nie wrócić w przyszłym roku do wersji "kołkowej" planu lekcji

apit01-09-2005 21:23:24   [#13]
A ten wice układał sam? -w sierpniu -to te zastępstwa może na maj!
zgredek01-09-2005 21:24:09   [#14]

do #11

Art. 42c. 1. Nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć obowiązuje pięciodniowy tydzień pracy. Nauczycielom dokształcającym się, wykonującym inne ważne społecznie zadania lub - jeżeli to wynika z organizacji pracy w szkole - dyrektor szkoły może ustalić czterodniowy tydzień pracy.
AnJa01-09-2005 21:27:02   [#15]
wydziwianie u nas polega na grupach międzyoddziałowych języków obcych

dochodzą grupy w, po, części godzin na przedmiotach przyrodniczych

od niedawna odpadły międzyoddziałowe fakultety i szkoła wielozawodowa

przy łaczeniach na wf i przydziałach tych grup potrafię nieźle zamieszać

tyle, że ukłądacz olewa moje mieszanie i jak mu coś nie pasuje lączy i przydziela po swojemu
AnJa01-09-2005 21:30:44   [#16]
wice układał sam - zastepstwa do wzięcia w kazdym terminie

pod siebie nie układał

facet przeżył 50 lat, więc nie sądzę, by teraz akurat w ciążę zaszedł

u mnie niektórzy mają ponad 20 godzin i 4 dni - czasami samo tak wychodzi a nie będziemy na siłe wyrzucał mu z pierwszej godziny któregoś dnia i dawał innego na 8 jako singielka  tylko dlatego, że tak w KN zapisano
zgredek01-09-2005 21:35:00   [#17]

wynika z organizacji pracy szkoły po prostu;-)

(znaczy organizacja nie bardzo może poradzić sobie z planem lekcji)

AnJa - w tym przypadku uważam zapis w KN za słuszny - 4 dni bo planu nie można ułozyc na pięć

wiem, że w ten niby wolny dzień nauczyciel będzie przygotowywał się do zajęć... hmm...

zgredek01-09-2005 21:36:53   [#18]

ale napisałam:-(

chyba muszę się przetłumaczyć:

znaczy ogólnie to chodziło mi o to, że zgadzam się z art 42c KN;-)

DYREK01-09-2005 21:37:40   [#19]
Szkoła 25 oddziałów. Plan układam na komputerze 3,4 popołudnia. W zasadzie jedno okienko lub wcale. Należy pamiętać, że układanie planu zaczyna się od arkusza organizacji szkoły. Dobre połączenia grup to połowa sukcesu. Na pierwszej RP nauczyciele otrzymują wydrukowany plan , który w zasadzie nie zmienia się do końca roku. Pobożnych życzeń nauczycieli nie uwzględniam.
lawenda01-09-2005 22:38:08   [#20]

dyrek

Moja dyrekcja orzekla, ze nie stac szkoly na jakies programy do ukladania planu, wiec kolki i jeszcze raz kolki... W mojej szkole jest 20 oddzialow w klasach IV - VI, w tym jedna klasa integracyjna, gdzie wspomagajacy nauczyciel pracuje rowniez w innych klasach. dlatego tak dlugo trwa ukladanie, a ponadto pobozne nauczycielskie zyczenia wszelkiego typu musza byc uwzglednione!!!! Dlatego w planie sa maksymalnie dwa okienka, w klasach I-III zadnych nie ma - to sa takie "swiete indyjskie...." - dyrek jest akurat po nauczaniu poczatkowym... :-)))
bogna01-09-2005 22:44:20   [#21]

proponuję wszystkim niezadowolonym ze swojego planu,

żeby poprosili w swojej szkole o powierzenie im tego obowiązku ;-)

kasiek01-09-2005 22:46:21   [#22]

Ja tam...

lubię okienka. Jeśli mam 7 godzin w jednym dniu, to wolę przesiedzieć 8, a w międzyczasie zrobić potrzebne ksera, poprawić kartkówki i sprawdziany (w szkole idzie to o wiele szybciej niż w domu), wypić porządną kawę i poczytać "Wyborczą":-)) ...
lawenda01-09-2005 22:57:31   [#23]

bogna

Ja tez zapraszam do wspolpracy niezadowolonych - po jednej sesji przy planie uciekaja gdzie "pieprz rosnie" - od lat zatwierdzenie planu to tylko formalnosc - wszyscy sa za... :-)))
AnJa01-09-2005 23:20:56   [#24]
zatwierdzanie?

a to nie opiniowanie?
Iwona202-09-2005 00:13:20   [#25]

Lawenda :(

w klasach I-III zadnych nie ma - to sa takie "swiete indyjskie...." - dyrek jest akurat po nauczaniu poczatkowym... :-)))

Klasy 1-3 to nauczanie zintegrowane... czyli dzieci nie powinny mieć wplatanej religii i np. języka... a niestety mają :(((

Ja mam 2 okienka, bo katechetka musi, bo ma inne zobowiązania (przedszkole), bo msza, bo... "swięta indyjska..."????

Jestem nauczanie zintegrowane i nie uważam się za "świętą indyjską...", nawet na dyżury chodzę, a dzieci wywalam z sali na przerwę... Zajęcia mam na parterze, a dyżur np. na 2 piętrze :((

Ps. Czyżbyś była moja wicedyrekcją?
Klasy 4-6 kończą zajęcia ok. 14, zintegrowane o 15:55 (w tamtym roku o 16:45)

miriamm902-09-2005 05:33:22   [#26]

Ułożony

i zatwierdzony plan, a potem jeszcze tydzień podchodówi zabiegów. Ludzie wypatrzą możliwości, ten i drugi pozamienia godziny, powymienia. W rezultacie zostaje kilku praworządnych i ufnych w intencje działań z okienkami. Ci operatywni bez.
lawenda02-09-2005 08:58:28   [#27]

iwona2

Panie z nauczania zintegrowanego moglyby przyjsc czasami na druga lekcyjna, ale nigdy!!!! Nie ma obawy nie jestem Twoja wice :-))) Kiedys bylam i takie doswiadczenie zyciowe w zupelnosci mi wystarczy :-))) Najlepiej funkcjonuje jako nauczyciel :-)))

AnJa: nie wiem dlaczego, ale w mojej szkole plan rada zatwierdza - jesli nie powinna, to niech dyrekcja ma "bol glowy" :-)))

ola 1302-09-2005 09:07:19   [#28]

Lawenda

No zadałam sobie trud i sprawdziłam z OSO art. 41.2 RP opiniuje, czyli wyraża opinię, którą może poddać pod głosowanie i jak nasze KO mówi może wydać uchwałę opiniującą.
Iwona202-09-2005 09:54:57   [#29]

A ja mam dzisiaj na 13:30 - 3 lekcje do 15:55 ;)

Wspaniale będzie się uczyć, czekam tylko na jesienną pluchę i szarugę. dzieci będą o tej godzinie baaaaaardzo chętne do pracy :(
Niektórzy siedzą od 7 lub 8 na swietlicy...

U nas zintegrowane przychodzi albo na 8 albo dopiero na 12:30 lub 13:30. Nie ma nic posredniego ;) Podobno się "nie da".

Ps. Nie narzekam na rozsądną (2-3) liczbę okienek. Sama co roku mam przeciętnie 2. Wkurza mnie jedynie, że jednym robi się okienka, a innym "tak fajnie udało się ułożyć plan".

Kto w takim razie chodzi na zastępstwa??? Ci, którzy mają okienka ;) Zintegrowane w mojej szkole chodzi na zastępstwa do wszystkich klas (od 1 do 6) na wszystkie przedmioty. Specjalisty my są ;))))))

Przedmiotowcy nie chodzą na zastępstwa do klas 1-3 (lub baaaardzo rzadko), bo "...ja się nie znam na takich michałkach, te dzieci takie nierozgarnięte, o wszystko pytają, cały czas trzeba mówić i odpowiadać na pytania..."

Ps Zastępstwa na okienkach są bezpłatne!!!

Iwona202-09-2005 10:00:29   [#30]

Aha ;)

I tak jestem szczęśliwa, że na popołudniowej zmianie dzieciaki mają tylko 3 lekcje. 

W tamtym roku klasa 1 w poniedziałek miała na godz. 8 i 3 lekcje (w tym wf), a w srodę na 12:30 do 16:45 - 5 lekcji bez wf :(

rzewa02-09-2005 12:09:53   [#31]

zastępstwa

nie ważne czy na okeinkach czy nie muszą być płatne. Jeśłi tak nie jest łamane jest prawo - KN - i można się skutecznie domagać wypłaty wszystkiego co najmniej za rok do tyłu. (pozostałe 2 lata to wg regulaminu OP, tam też nie mogło byc że bezpłatne, ale mogła m\byc niższa dużo stawka)
Marek Pleśniar02-09-2005 14:18:31   [#32]

no tyż się zdziwiłem tą bezpłatnością

rozumiem że bezpłatne dla dzieci;-)

nevada02-09-2005 17:44:36   [#33]

a co powiecie

 na 6 okienek w zwiazku ukladaniem planu pod 3 szkoły z ktorych dochodza do nas inni,,dorabiajacy" sobie nauczyciele. A nie płacenie za zastepstwa wcale nie jest takie odosobnione- u nas tez nie płacą.
rzewa02-09-2005 19:39:24   [#34]

to co robią

wasze zz-ty?
zgredek02-09-2005 19:40:10   [#35]
pracują w trzech innych szkołach
rzewa02-09-2005 19:41:09   [#36]
:-)))))))))))
Iwona202-09-2005 19:42:11   [#37]

wyjaśnienie

dot. bezpłatności

- "Może sobie pani odebrać tę godzinę - tzn. nie zrobi pani zajęć wyrównawczych".

Tylko, że to ja muszę powiedzieć matce i dziecku, że znowu nie będzie zajęć, które się uczniowi należą i ich potrzebuje. Mnie jest po prostu wstyd i bardzo rzadko te zajęcia odwołuję czyli idę na zastępstwo i robię zaj. wyrównawcze.

lawenda02-09-2005 20:11:18   [#38]

iwona2

U Ciebie to jakis totalny "przechyl"... Moja gmina jest jedna z najbiedniejszych w Polsce, ale zastepstwa sa platne wg stawki zaszeregowania... Fakt, ze sama prowadze zespol wyrownawczy i kolko przedmiotowe bezplatnie juz od wielu lat - ale to jest moj wybor!!!! Lubie swoje klasowe dzieciaki i ciesze sie, ze chetnie z mojej pomocy korzystaja :-)) A jesli chodzi o te zastepstwa bezplatne, to nie zrobisz nic, nie pojdziesz do sadu z dyrekcja, bo to tak jak z "motyka na slonce"... moze wygrasz, ale musisz sie liczyc z tym, ze za jakis czas nie pracujesz!!!!! I to jest wlasnie chory kraj!!!!
DYREK02-09-2005 20:45:13   [#39]

Dobrze ułożony plan lekcji ma zapewnić dobre warunki pracy ucznia.

Nauczyciel jest dla ucznia, a nie odwrotnie.

Nauczyciel jest pracownikiem szkoły i obowiązują go zapisy UoSO i KN (wszystkie).

Za wykonaną pracę należy zapłacić.

Itd.

lawenda02-09-2005 20:54:13   [#40]

dyrek

To wszystko co napisales/napisalas to "swieta prawda" - tylko jak to sie ma do rzeczywistosci????
DYREK02-09-2005 20:56:27   [#41]
Ano różnie i jak ze wszystkim w życiu.
lawenda02-09-2005 21:09:20   [#42]

dyrek

Ano wlasnie :-)))

Naszemu srodowisku brakuje ludzi, ktorzy by o nasze prawa walczyli w sejmie, senacie, w gmninie, powiecie... Ale z drugiej strony patrzac, to czesc naszego srodowiska nie "wychyla" sie ponad 18 godzin, a "zagonic" do pracy bezplatnej po lekcjach nie sposob... Choc nie jestem dyrkiem, to widze jak jest...

Marek Pleśniar02-09-2005 21:16:40   [#43]

nie trzeba walczyć o to co tu piszemy w sejmie ani senacie:-)

Sejm i Senat już uchwalili prawo a dyrektor/Op i kto tam jeszcze go nie przestrzega

od takich pierdół nie jest sejm

sejm jest od gejów, komisji i jeżdżenia po pijaku;-)

AnJa03-09-2005 01:44:09   [#44]
nio!
prezydent w ściególności też (jako element sankcjonujący i ewentualnie wetujący)

marek - polityki tu nie lubię, ale nie ja zacząłem: ciekawe ilu z nas na bełkot ustawionego przez marketingowców gostka z zasadami rodem z Kaszeb da się nabrać?

ps. skądinąd sympatyczny facet - na swego rzecznika prasowego, możliwe , ze bym go wziął
AnJa03-09-2005 01:47:17   [#45]
możliwe -bo  ubranko bym mu zmienił - zwłaszcza zeatawienie:fryzura- pysio- koszulka- krawat
lawenda03-09-2005 18:59:17   [#46]

AnJa, Marek

O mnie piszecie????

"...ciekawe ilu z nas na bełkot ustawionego przez marketingowców gostka z zasadami rodem z Kaszeb da się nabrać?..."

Marek Pleśniar03-09-2005 19:03:37   [#47]

ja nic z anją nie pisałem:-) Dość daleko on Ci mieszka odmię

tak więc utwór o kaszebach nie jest mojego współautorstwa:-)

lawenda03-09-2005 19:07:34   [#48]

przepraszam :-))

No faktycznie :-)))

To AnJa pisal... - przepraszam :-)))

Marek Pleśniar03-09-2005 19:13:56   [#49]

nie jestem kompetentny - więc się chętnie wypowiem;-)

(jak mawia Tym)

nie ja pisałem i w zwiazku z tym wyjaśniam;-)

AnJA chyba pił (kto wie czy również nie naprawdę jak to przy sobocie bywa) do sytuacji tzw ogólnej;-)

----------

ps

zaciekawiło mnie Andrzeju

zdradzisz przy jakimś piwie, kto Twoim zdaniem nie nabiera nas? Wsród tych kandydatów?

Albo inaczej - wierzysz że ktoś nie?

Albo inaczej - podejrzewasz kogokolwiek z nich o kompetencje do rządzenia krajem?

lawenda03-09-2005 19:39:45   [#50]

Marek

Mądre mysli nieuczesane :-)))

"   zaciekawiło mnie Andrzeju zdradzisz przy jakimś piwie, kto Twoim zdaniem nie nabiera nas? Wsród tych kandydatów? Albo inaczej - wierzysz że ktoś nie? Albo inaczej - podejrzewasz kogokolwiek z nich o kompetencje do rządzenia krajem?"

A ja tu sobie "przycupne" i poczekam na AnJa... :-))

Marku mnie nie chodzi o zadna polityke, tylko o to, ze tak faktycznie nikt nie moze zrozumiec, ze pracujemy (przynajmniej czesc) duzo, bardzo duzo - te slynne 18 godzin "staje w gardle prawie calemu spoleczenstwu" i dlatego ktos powinien o tym powiedziec jak i ile pracujemy... - mysle, ze rozumiesz o co mi chodzi... Dyrek jest od promowania ludzi ktorzy pracuja ponad swoj etat. Ale jesli jest tak, ze ktos pracuje, a ktos przywlaszcza te prace sobie, bo sie dyplomuje i dyrek to podpisuje, to jako n-l nie wiem co mam myslec!!!!! Dla przykladu: caly rok pracowalam z dziecmi po poludniu realizujac program, opracowalismy pelna dokumentacje wycieczek, biwakow i innych takich - kolezanka dyrekcji przechwycila sobie podstepem i w teczce podpisala sie jako ona - zadnej wzmianki o nas!!! Wymyslilam izbe regionalna do realizacji sciezek - pracowalam zawziecie ponad trzy miesiace nad ta izba (swiatek, piatek i niedziela do 22-giej) - kurator "otwieral" te izbe i byl zachwycony - nastepna kolezanka dyrekcji sobie to w teczce przypisala... - dyrekcja wszystko potwierdzila!!!!!  Juz sama nie wiem co mam myslec!!!!! Wiem jedno - rozne sa dyrekcje!!!!

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]