Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 11/18-powiedzieli dopiero dzisiaj!
strony: [ 1 ]
Aneta S01-09-2005 14:49:03   [#01]

Witam,

zarejestrowałam się na tej stronie tylko po to ,żeby zadac to jedno pytanie.

Więc tak: w czerwcu dyr. powiedział mi, że będę zatrudniona na 13/18. Przedwczoraj dostałam plan i jest 13/18. Idę dzisiaj do szkoly i będzie prawdopodobnie 11/18 !!!!! Czy to możliwe???  Bo okazało się, że NAGLE (?) w jednej klasie zmniejszyła się liczba uczniów (było 25, jest 21) i nie może być podziału na grupy na języku obcym. Takie przepisy. Ale dlaczego ja mam stracić teraz 2 godziny??? Nie dość, że mam mało to jeszcze mi zabiorą :(   Aha, umowa była do 31.08. na 9/18 teraz dostanę aneks, że na czas nieokreślony(jestem naucz.mianowanym) Ten aneks podpiszę jutro.

PROSZĘ poradźcie mi, jakie mam prawa, jak mam wyegzekwować te 13/18?  Wszak uwowa nie podpisana... Dyr. dopiero ma wyjaśniać tę sprawę, ale nie ufam dyr. i dlatego pytam WAS najmądrzejsi wokół :) Powiedzcie co myślicie o takiej sytuacji i jak mam jutro gadać???

Wiem,że wiecie duuuuuuużo i nieraz znalazlam tu odpowiedź ,ale takiej sprawy jeszcze tu nie było.

Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi

DYREK01-09-2005 14:58:09   [#02]

umowa była do 31.08. na 9/18 teraz dostanę aneks, że na czas nieokreślony

Umowa była na czas określony i rozwiązała się z okresem na który była zawarta tj. 31.08.  Nie masz wyboru musisz zgodzić się na to co proponuje pracodawca. Co zrobisz jak dyrektor nie podpisze aneksu lub nowej umowy? Szansa dla ciebie jest tylko wtedy jeżeli udowodnisz, że poprzednia umowa powinna być zawarta na czas nieokreślony.

Marek Pleśniar01-09-2005 15:55:31   [#03]

możesz dojść swojego przed sądem

chyba nie warto, ale to już Twoja decyzja i uwarunkowania

GGG01-09-2005 19:43:02   [#04]

Aneta jesli nie masz innej pracy to bierz ile Ci dyrektor daje , nie masz

innego wyjscia , Ty w chwili obecnej nie jestes pracownikiem tej szkoly i

wcale dyrektor nie musi Cie zatrudnic.

Przeciez mozesz szukac jeszcze godzin w innej szkole( praca dla jezykowcow jest) lub szukac wogole pracy ( pracujac 11/18) i nic nie mowic , a jak znajdziesz to zadecydujesz czy odejsc czy - moze zostac...

rzewa01-09-2005 20:05:00   [#05]

niestety

miałaś 9/18 w ubiegłym roku i jeśli rzeczywiście umowa była de facto na czas nieokreśłony, to i tak możesz skutecznie domagac się jedynie połowy etatu - wszystko co dostaniesz ponad to jest nieroszczeniowe. Zatem ciesz sie, że tak dyrektor zrobi - będziesz miała umowę na czas niokreslony w wymiarze 11/18. Nic więcej nie uzyskasz w sadzie pracy - nie masz żadnego zobowiązania dyrka, że będziesz miała 13/18, zwłaszcza, że tych 2 godzin rzeczywiście w szkole nie ma i nie otrzymał ich nikt inny.
bogna01-09-2005 21:49:21   [#06]

w obronie tego dyrektora

tak to bywa, że zmienia się liczba uczniów w klasie w ostatniej chwili;

był teraz czas egzaminów poprawkowych,

pewnie niektórym dziciątkom nie chciało się pouczyć w wakacje i egzaminu nie zdały,

liczba uczniów w klasie zmalała i nie można zrobić podziału na grupy ;-(

Inna sprawa to to, że ci którzy nie zdali poprawek - na ogół powtarzają klasę i tam zwiększają stan osobowy....

To takie przełożenie na szkołę prawa zachowania masy: co w jednym miejscu ubędzie to w drugim przybędzie ;-)

Aneta S01-09-2005 22:21:10   [#07]

do GGG

Godzin w innej szkole szukałam/szukam ale jest to nieosiągalne! Niestety nie uczę angielskiego... A  plan mam tak "znakomicie" (!) ułożony, że o zupełnie innej pracy w tej chwili nie ma mowy.

Poza tym dziękuję za komentarze.

Jutro napiszę jak sprawa się wyjaśniła.

Aneta S02-09-2005 16:42:17   [#08]

Witam,

jest ok :)

Pozdrawiam

GGG02-09-2005 18:31:09   [#09]

      Aneta ciesze sie bardzo.

         Pozdrawiam

ona02-09-2005 21:14:41   [#10]

Od 1 września jestem dyrektorem i zastałam taką sytuację. Nauczyciel zatrudniony  w 2000 roku na czas nie okreslony i pełny etat. - nauczyciel kontraktowy. Brak wypowiedzenia i nowa umowa podpisana w zeszłym roku na czas okreslony od września do sierpnia w wymiarze 13/18. Teraz się skończyła.

 Jak mam podpisać z nim nowa umowę . ???Teraz moim zdaniem jest zatrudniony na dwóch umowach - brak wypowiedzenia. Ja bym zrobiła aneks do tej pierwszej na czas nie określony- w aneksie podałabym ilośc godzin w tym roku szkolnym - 12/18. Poradźcie?

Magik02-09-2005 21:50:38   [#11]

I znowu zle zawarte umowy , no nie!!!!

A dyrektor bezkarny!!!!

DYREK02-09-2005 23:25:21   [#12]

Nauczyciel zatrudniony był zawsze zatrudniony na czas nieokreślony:

- umowa - pełen etat

- umowa - 13/18 dla sądu też by była na czas nieokreślony ( ta na określony to nie wiem po co)

Z anesem ( na zasadzie porozumienia stron) to dobry pomysł.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]