Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak zatrudnić??
strony: [ 1 ]
jagodast30-08-2005 20:02:55   [#01]
WItam serdecznie państwa. Piszę do państwa w pewnej sprawie. W szkole jest pan geograf, który do tej pory był zatrudniany na czas określony, bo nie można było zapewnić całego etatu. Pan zrobił podyplomówkę z techniki, ale broni pracy dopiero w listopadzie. Niedawno przyniósł akt mianowania i mam problem. Ja moge mu zapewnić tylko 6 godzin geografii , i mam dla niego 12 technik, ale czy ja mogę go zatrudnić bez świadectwa ukończenia podyplomówki?? Jak mam go zatrudnić, aby nie skrzywdzić człowieka??
rzewa30-08-2005 20:23:27   [#02]

Oh!

Ten nauczyciel już od dawna jest zatrudniony na czas nieokreślony - brak pełnego wymiaru nie jest podstawą do zatrudnienia na okres zamknięty.

Możesz go zatrudnić na technikę, za zgodą KO (jako podstawę przedstaw zaświadczenie, że n-l jest w trakcie zdobywania kwalifikacji), na odrębną umowę z uposażeniem stażysty. Jak przyniesie świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wtedy rozwiążecie za porozumieniem stron drugą umowę, a pierwszą zmienicie aneksem na pełny wymiar i wystawisz mu wówczas akt zatrudnienia na podstawie mianowania.

nalix31-08-2005 14:43:54   [#03]

nauczyciel na umowie na czas nieokreślony -katastrofa budżetu

Podziwiam konsekwencję rzewy w głoszonych poglądach. Gdyby tak jej zdanie brano więcej do serca -uniknęlibyśmy wielu nieporozumień, ale budżety  pewnie by się zawaliły.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]