Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Tańce regionalne
strony: [ 1 ]
Ajcila29-08-2005 16:57:55   [#01]

 Od 3 lat w naszym przedszkolu realizujemy tematykę związaną z wychowaniem regionalnym. W tym roku związana ona będzie z Polską gdyż miasto i województwo było w latach poprzednich.  W związku z tym poszukuję kontaktu z przedszkolami czy też szkołami z różnych regionów Polski konkretnie zaś chodzi mi o zwyczaje,tradyceje, stroje ludowe oraz tańce regionalne.

Może któreś z przedszkoli czy też szkół realizuje taką tematykę bądź ma w swoim dorobku materiały na ten temat. Będę wdzięczna za każda pomoc.

Chciałabym również zorganizować szkolenie dla nauczycieli podpowiedzcie mi gdzie szukać osób, które by to zrobiły.

Grażyna29-08-2005 16:59:34   [#02]
moje nauczycielki były na szkoleniu w WOM-ie w Katowicach na takim szkoleniu, były zadowolone. Możliwe, że inne ośrodki metodyczne też takie szkolenia mają w swojej ofercie.
Ajcila29-08-2005 17:06:24   [#03]

Szukałam po ośrodkach i nic ciekawego nie znalazłam:-(

Wiesz w ubiegłym roku udało mi się nawiązać kontakt z ośrodkiem kultury w Nowym Sączu i przyjechali do nas ze strojami oraz parą,  która uczyła nauczycielki kroków kilku tańcy z ich regionu. O czymś takim myślałam ale z innych regionów Polski.

Ewentualnie jakieś zajęcia warsztatowe w formie wycinanek itp. coś co można by potem wykorzystać w pracy z dziećmi.

Ajcila30-08-2005 12:36:43   [#04]
Czy nie ma chetnych do współpracy:-(((
Bas30-08-2005 13:26:37   [#05]

spróbuj

skontaktować się z moją byłą n-lką, która realizowała ed.regionalną (w tym tańce, hulanki, swawole). Podaję jej priva, powołaj się na dyrektorkę (czyli mnie): nauczycielm@o2.pl. Powodzenia!

Bas30-08-2005 13:26:39   [#06]

spróbuj

skontaktować się z moją byłą n-lką, która realizowała ed.regionalną (w tym tańce, hulanki, swawole). Podaję jej priva, powołaj się na dyrektorkę (czyli mnie): nauczycielm@o2.pl. Powodzenia!

Ajcila30-08-2005 20:31:14   [#07]

bas

dziękuję za odzew zaraz napiszę do Twojej nauczycielki:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]