Forum OSKKO - wątek

TEMAT: potwierdźcie
strony: [ 1 ]
mysza29-08-2005 16:36:15   [#01]
nauczyciel kontraktowy może otrzymać umowę na czas nieokreślony (niepełny wymiar)
Władysław Ścianek29-08-2005 16:44:29   [#02]
Tak, może. To zależy od spełnienia warunków do takiego zatrudnienia. "Zielone światło" daje dyrektorowi treść art. 10 ust. 4 ustawy KN i brak przeszkód opisanych w ust. 7 powyższego artylułu. Serdecznie pozdrawiam !!!
beera29-08-2005 16:49:41   [#03]

nieokreślony to kontraktowy ma z założenia- Art 10.4

Czyli: kontraktowego zawsze zatrudniamy na nieokreslony, chyba, ze zatrudniamy go w zwiazku z zastepstwem za nieobecnego n-la- wtedy okreslony ( tak samo zresztą jak i mianowanego i dyplomowanego w takiej sytuacji)

w przypadku niepełnego zatrudnienia na nieokreslony zatrudniamy mianowanych i dyplomowanych ( nie na podstawie mianowania)- i tu jest wyjątek

jestes pewna, ze dobre pytanie zadalaś?

mysza29-08-2005 17:02:27   [#04]

asia

szczegóły - chcę ztrudnić nauczyciela kontraktowego na wakat, mam dla niego 13 godzin
mysza29-08-2005 17:10:38   [#05]
?????
rzewa29-08-2005 17:18:36   [#06]

tylko nieokreślony!

czas trwania umowy z nauczycielem kontraktowym (mianowanym, dyplomowanym), mającym kwalifikacje do zajęć, na których jest zatrudniany, NIE ZALEŻY od wymiaru czasu pracy - czy pełny etat, czy kawałek etatu zawsze czas nieokreślony, za wyjątkiem sytuacji wyszczególnionych w art 10 ust 7 KN.
beera29-08-2005 17:29:39   [#07]

ej...rzewa?

że mysza musi na czas nieokreslony padlo już wyżej

i jakos nie zgodzę się ze zdaniem :

czas trwania umowy z nauczycielem kontraktowym (mianowanym, dyplomowanym), mającym kwalifikacje do zajęć, na których jest zatrudniany, NIE ZALEŻY od wymiaru czasu pracy - czy pełny etat, czy kawałek etatu zawsze czas nieokreślony, za wyjątkiem sytuacji wyszczególnionych w art 10 ust 7 KN.

z nauczycielem kontraktowym umowa zawsze na czas nieokreslony- poza jasnymi wyjątkami.
Jednak mianowanym i dyplomowanym? Na nieokreslony tylko wtedy gdy nie zatrudniamy w pełnym wymiarze

rzewa29-08-2005 17:42:18   [#08]

:-))

asia,

W przypadku nauczyciela mianowanego i dyplomowanego mamy: pełny wymiar + czas nieokreślony = zatrudnienie na podstawie mianowania.

Zatrudnienie na podstawie mianowania jest też umową na czas niokreślony w świetle rozumienia przepisów prawa pracy (KP).

KN różnicuje te zatrudnienia dając nauczycielom zatrudnionym na podstawie mianowania przywileje, których inni nie mają.

beera29-08-2005 17:52:39   [#09]

rzewa, kręcisz

czyli wywracasz kota ogonem

przeciez jasne jest, ze tu na forum różnicujemy - zgodnie zreszta z KN- zatrudnienie na czas nieokreslony lub na podstawie mianowania, tym bardziej jeśli jest to istotne dla zagadnienia.

w KN jest zapis:
 w pełnym wymiarze- umowa na podstawie mianowania

w niepełnym- na czas nieokreslony.

.....

obie umowy w istocie sa na czas nieokreslony, ale to argument taki sobie, bo analogicznie- można uznac, ze wszystkie sa na czas okreslony, bowiem do emerytury nauczyciela bądź jego zejscia...

Ania29-08-2005 17:55:34   [#10]

to było pijękne :)

aż se zejdę!
(na parter)
;)
beera29-08-2005 17:55:50   [#11]

zapomniałam

:-)
rzewa29-08-2005 18:10:30   [#12]

nic nie wywracam, ani nie kręcę... ;-)

Jak wypełniasz druczek o zarobkach do banku starając się o kredyt, to jaki rodzaj umowy wpiszesz?

KN nie wprowadza nowego rodzaju umowy o pracę bo nie może, ona tylko traktuje umowę o pracę na czas nieokreślony w pełnym wymiarze n-la mianowanego (dyplomowanego) w sposób szczególny i tyle.

Nauczyciel którego stosunek przcy uległ przekształceniu w zatrudnienie na podstawie mianowania, nie otrzymuje nowej umowy o pracę tylko akt mianowania - dalej jest zatrudniony na umowie z dnia... tu właściwa data nawiązania stosunku pracy, a nie mianowania.

beera29-08-2005 18:17:07   [#13]

rzewa...

kot rozpaczliwie miauczy- uwolnijmy go

rozmawiamy o mozliwosciach zatrudnienia nauczyciela

nie o kredycie

kazdy wie, ze zmiana podstawy prawnej stosunku pracy, to nie zmiana umowy o prace- ale jednak JEST TO ZMIANA PODSTAWY PRAWNEJ- to chyba jest jakaś róznica w świetle KN????

rzewa29-08-2005 18:40:27   [#14]

:-))

jasne!

w świetle KN...

mysza29-08-2005 19:06:49   [#15]

wiem co chciałam wiedzieć

pozdrawiam, mam jasność
beera29-08-2005 20:18:23   [#16]

;-)

co dowodzi, ze światlo KN jest nam potrzebne jak dziura w moscie ;-)
Marek Pleśniar29-08-2005 20:39:04   [#17]

światło kn;-)))))))))))))))))))))))

przypomina mi się stary katechizm

książeczka, a z niej bije taki blask z kreseczek

 a dzieci cieszą się jak dzieci;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]