Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Mam watpliwosc...
strony: [ 1 ]
Jasiek27-08-2005 12:24:25   [#01]

 i prosze o wsparcie w interpretacji  KN.  

Czy posiedzenie komisji dla n-la stazysty, ktory zlozyl wniosek o podjecie postepowania kwalifikacyjnego po 30 czerwca, powinno odbyc sie w terminie  od 1 listopada do konca roku, czy tez moze odbyc sie np. w sierpniu-wrzesniu?

Dziekuje i pozdrawiam :-)

rzewa27-08-2005 14:11:03   [#02]

może

odbyc sie w sierpniu-wreśniu
Jasiek27-08-2005 15:08:43   [#03]

Fajnie

Prosze podaj odpowiedni pp.

Dziekuje i pozdrawiam :-)

AnJa27-08-2005 16:35:36   [#04]
oile pamietam pepeka wprost nie ma

a jak nie ma, to wiadomoi, że masz uporać się z komisją dla stażysty tak, by awans mógł otrzymać z dniem 1 stycznia

czyli powinno to posiedzenie zdarzyć sie między datą złożenia wniosku a tymże 1 stycznia

nie wiem, kiedy dokładnie ten wniosek złożył, ale jeśli jest on kompletny to robisz kiedy chcesz

ale awans dostanie i tak dopiero w styczniu

co to faktycznie znaczy dla nauczyciela stażysty ubiegającego sie o stopień nauczyciela kontraktowego (czy możesz po na nowy rok zatrudnić) - nie wiem

nie wiem też dlaczego sirota się w terminie do 30 czerwca nie wyrobiła
Jasiek27-08-2005 17:15:20   [#05]

Tak

myslalem.

Powody zlozenia wniosku po 30 czerwca byly prozaiczne (sama se sirota zawinila). Bedzie kontraktowa od 1 stycznia.

Dziekuje i pozdrawiam :-)

Jasiek27-08-2005 17:20:58   [#06]

cd

A co do tego fragmentu:

"co to faktycznie znaczy dla nauczyciela stażysty ubiegającego sie o stopień nauczyciela kontraktowego (czy możesz go na nowy rok zatrudnić) - nie wiem"

wydaje mi sie, ze moge.

:-))

cynamonowa27-08-2005 17:21:06   [#07]
 Jak rozumiem ta osoba te dwa lata czekania na kolejną możliwość rozpoczecia stazu na mianowanego rozpocznie 1.09.2008 ?
Jasiek27-08-2005 17:23:04   [#08]

Zdaje sie,

ze wtedy uplyna owe dwa lata.

:-)

cynamonowa27-08-2005 17:24:45   [#09]
 właśnie
bogna27-08-2005 19:02:58   [#10]

teraz ja mam wątpliwości ;-)

AnJa:

nie wiem, kiedy dokładnie ten wniosek złożył, ale jeśli jest on kompletny to robisz kiedy chcesz

ale awans dostanie i tak dopiero w styczniu

wydaje mi się, że awans (decyzję) dostaje po uzyskaniu akceptacji komisji,

a tylko zmiana wysokości wynagrodzenia od 1 stycznia.

I jeśli dostanie decyzję do 13 września - to na rozpoczęcie stażu na mianowanego nie musi czekać do 01.09.2008r., bo załapie się do 14.09.2007r.

cynamonowa27-08-2005 19:06:43   [#11]
 W takiej sytuacji jaka wskazała bogna- to też tak myslę.
AnJa27-08-2005 19:19:34   [#12]
to wyzej to oczywiście skrót- dla mnie awans=kasa

to z rozpoczęciem stażu - nie wiem, możliwe, że macie rację - nie mam takich problemów bo sirot aż takuich nie mam

a jak nawet mam, to ich błędy...

no, tego, jakos tak - my na wschodzie, to nam się te klalendarze często pierdzielą lekko

czyli co - zatrudnić jako stażystę?

a co z tym zapisem, że rozpoczyna staż(jak stażysta), kiedy nie zaczyna?
Jasiek27-08-2005 21:47:39   [#13]

Zakladam, ze:

1) posiedzenie komisji odbedzie sie 30 sierpnia

2) wynik bedzie pozytywny dla stazysty

3) przeszeregowanie placowe od 1 stycznia

Mam kolejne watpliwosci:

-Jaka umowe od 1 wrzesnia (na czas nieokreslony?)

- Do czasu przeszeregowania placowego stazysta?

Kurcze bez 1/2 litra  nie da rady??

:-)

bogna27-08-2005 21:55:26   [#14]

nawet 1/2 może nie wystarczyć ;-)

od 1.09. będzie kontraktowym z płacą stażysty? - jakoś tak głupio ;-)

AnJa27-08-2005 22:08:05   [#15]
nie da rady

empirycznie sprawdziłem

a za późno zeby całodobowego szukać

ale wygląda, że tak jakoś - ale nie pamietam, jak literalnie w rozp zapisano - moze z tego da się coś zrozumieć
Jasiek27-08-2005 22:15:10   [#16]

Aluzja AnJa literalnie swietna.

Mamy 1 liter, ale do rozwiazania watpliwosci ani ciut, ciut blizej.

:-)

bogna27-08-2005 22:33:01   [#17]

spokojną konsumpcję popoju wspomagającego pracę szarych komórek

zakłóca mi nieco tytuł MENiSowych dywagacji awansowych

Zmiany w systemie awansu zawodowego nauczycieli - nowelizacja ustawy Karta Nauczyciela

3. Dwa terminy wydawania decyzji administracyjnych

Nauczycielom, którzy złożą wnioski o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego do dnia 30 czerwca danego roku, właściwy organ, wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 sierpnia danego roku (art. 9b ust. 3 ustawy - Karta Nauczyciela).

Nauczycielom, którzy złożą wnioski o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego do dnia 31 października danego roku właściwy organ wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 grudnia danego roku (art. 9b ust. 3a ustawy - Karta Nauczyciela).

Jasiek27-08-2005 23:22:49   [#18]

Bedac w trakcie konsumpji wczytuje sie i nabieram przekonania, ze:

- nie ma przeszkod, aby zrobic komisje w okresie po 30 czerwca (np. sierpien-wrzesien) i wydac decyzje do 31 grudnia

- wynagrodzenie zmienic od 1 stycznia

- nie wiem jak traktowac n-la stazyste ("ubieglorocznego"), ktory zlozyl wniosek o postepowanie po 30 czerwca,  od 1 wrzesnia  po pozytywnym postepowaniu kwalifikacyjnym w sierpniu

Wspomniane przez bogne zmiany w systemie dowodza, ze konieczne sa zmiany kolejne.   

:-)

AnJa28-08-2005 08:28:10   [#19]

bendonc młodym nauczycielem

dostawałem taki mniej więcej papiór:

zatrudniam obywatela na stanowisku nauczyciela i otrzymywac obywatel będzie wynagrodzenie:

od dnia 01 września 19...  roku - X
od 01 września 19... roku - Y

to może i teraz - załatwić przed 1 września , dać szybko akt i w umowie: ma stopień nauczyciela kontraktowego, zatrudniomny jest na czas nieokreślony  i otrzymywać będzie wynagrodzenie: od 1 września  -x (tu kwota z tabeli stażystyt), od 1 stycznia -y (kwota z kontraktowego)

w podstawie szczegółowo wymienić artykuły Kn i rozporządzenia, które przyczyną łamańców są
fredi28-08-2005 11:10:45   [#20]

nawet 1/2 może nie wystarczyć ;-)

od 1.09. będzie kontraktowym z płacą stażysty? - jakoś tak głupio ;-)

 

tez mam taką osobę

zgredek28-08-2005 11:23:35   [#21]

głupio, nie głupio, misie to niczego nie trzyma

nawet jeśli tę komisję zrobić w październiku

będzie stażysta bez stażu? a staż mu się przecież wg KN zaczyna

czyli co?

bogna28-08-2005 11:26:31   [#22]

Fredi

i jak to rozwiązujesz?

Pomysł AnJi wydaje mi się fajny,

więc po raz kolejny wyrażam podziw dla mądrości kolegi :-))))))))

A ja mam kolejną wątpliwość:

czy kontraktowym zostaje się od momentu wydania decyzji,

czy od momentu jej uprawomocnienia?

Bo - kurka - chałupę mogę zacząć budować dopiero po uprawomocnieniu decyzji o pozwoleniu na budowę...

a to to samo kpa ;-)))

bogna28-08-2005 11:30:32   [#23]

ooo - cześć zgredku :-)

jak komisja w październiku - to jeszcze więcej zadymy ;-)

we wrześniu i październiku: stażysta bez stażu (jaka umowa?),

w listopadzie i grudniu: kontraktowy z płacą stażysty

no i od stycznia dopiero: kontraktowy=kontraktowy ;-)

Jasiek28-08-2005 12:09:03   [#24]

Zastosowane przed laty

zapisy w papiorach AnJa ( #19 ) sa jakims... rozwiazaniem. Wydaje sie, ze dosyc rozsadnym. 

Zgadzam sie, ze to dziwolag nauczyciel kontraktowy z wynagrodzeniem stazysty, ktory stazysta nie jest.

Nadal mam watpliwosc.

:-)

AnJa28-08-2005 13:55:23   [#25]
to uprawomocnienie decyzji to mi jakoś tak umiarkowanie logicznie

1, dyrektor zatwierdza plan rozwoju,
2. pisze pozytywną ocene pracy,
3. przeprowadza analizę formalną dokumentacji i nie stwierdza braków
3.kieruje pracą zespołu, co tę rozmowę przeprowadza,
4.wydaje zaświadczenie o akceptacji komisji,

to co się tu ma uprawomacniać niby?

formalnie to wiem
...
własnie wcześniej mi się ten stażysta bez stażu nie podobał - i jakos po swojemu to usiłowałem napisać

gdzieś rzewa pisała, że taki stażysta,  żeby nie rozpocząc stażu automatycznie powinien napisac wniosek o nierozpoczynanie stażu
Jasiek28-08-2005 22:30:16   [#26]

 

"gdzieś rzewa pisała, że taki stażysta,  żeby nie rozpocząc stażu automatycznie powinien napisac wniosek o nierozpoczynanie stażu"

dobre ;-)

rzewa28-08-2005 22:46:19   [#27]

to zdanie dotyczy stażysty

zatrudnionego na podstawie art 10 ust 7 KN

:-)

beera28-08-2005 23:00:33   [#28]

 czemu stażysta na zastępstwie miałby nie chcieć rozpoczynania stazu?

i swoją drogą- czy na pewno wniosek o nierozpoczynanie stażu w ogóle moze być rozpatrzony pozytywnie, skoro KN jest dość jednoznaczna w tej kwestii?- Czyli: stażysta ROZPOCZYNA staż...
czyli: czy stażysta może nie chcieć stażu?
Nawet jesli umowa na czas określony, to miesiąc?

.........

a jesli wniosek, to najpóźniej do 1 września

Jeśli nie napisze 1 wrzesnia to i tak mu "wręczamy" opiekuna stażu , a opiekun ma przyznany dodatek.
I zeby mu  wypowiedzieć dodatek- potrzeba czasu jakby- więc dodatek też na czas okreslony

Ale nawet ten na określony trzeba będzie płacić mimo, ze stażysta nam zawnioskuje o "niemanie" stażu

matko- jakie to wszystko idiotyczne

rzewa28-08-2005 23:11:45   [#29]

asiu

stażysta może nie chciec stażu, bo może nie móc go ukończyć - jeśli w tej szkole, w której zaczął staż nie będzie mógł go ukończyć, wszystko mu przepada. Od września, o ile znajdzie pracę, zaczyna od początku.

Zatem do niego należy decyzja czy rozpocząc staż, na co wyraźnie pozwala KN:

art 10 ust 11. W przypadku nauczyciela zatrudnionego na podstawie ust. 7, posiadającego wymagane kwalifikacje, na jego wniosek odstępuje się od stosowania przepisów rozdziału 3a. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści, chyba że posiadają wyższy niż stażysta stopień awansu zawodowego.

bogna28-08-2005 23:16:48   [#30]

tak przy okazji

wytłumaczcie mi sens tego zdania:

Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści, chyba że posiadają wyższy niż stażysta stopień awansu zawodowego.

beera28-08-2005 23:17:02   [#31]

aha

tego nie doczytałam

:-)

rzewa28-08-2005 23:27:10   [#32]

bogna

bo oni, nie realizując stażu, nie są stażystami, ale trzeba ich jakoś wynagradzać - czyli płaci im się tak jakby byli stażystami.

Jak ktoś zatrudniony na podstawie art 10 ust 7 ma wyższy stopień awansu, to przysługuje mu stawka zaszeregowania zgodna z tym stopniem, taki n-l co jest dopiero po studiach to nie ma żadnego stopnia... 

Mnie w tym ustępie śmieszy co innego -> odstąpienie od stosowania przepisów rozdziału 3a jest możliwe tylko w przypadku nauczyciela nie mającego jeszcze żadnego stopnia awansu zawodowego - n-l kontraktowy czy mianowany rozpoczyna staż tylko na swój wniosek, czyli składanie wniosku o odstąpienie od przepisów awansowych wobec takiego n-la jest lekko bez sensu.. :-))

bogna29-08-2005 00:36:59   [#33]

rzewa

dzięki - już teraz pojęłam subtelność tego zdania :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]