Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wiecie coś więcej?
strony: [ 1 ]
Majka27-08-2005 09:37:11   [#01]
Ekipa Marka Belki upiera się przy płatnych studiach.

Jak się dowiedzieliśmy, w miniony wtorek rząd wrócił do tego tematu.
Stało się tak mimo ostrej krytyki tego pomysłu ze strony samych studentów i ludzi lewicy. Ten sprzeciw nie zrobił na ministrach żadnego wrażenia. Od opinii młodzieży ważniejsze okazało się zdanie wywodzącej się z Unii Wolności wiceminister edukacji Anny Radziwiłł, czy kandydatki na prezydenta demokratów.pl Henryki Bochniarz, że studia muszą być dla wszystkich płatne.

Takie decyzje zapadły na miesiąc przed rozpoczęciem roku akademickiego. W dodatku rząd ponownie zajął się sprawą bez przeprowadzenia jakichkolwiek konsultacji społecznych. (Trybuna online)

Jakie decyzje? Czy ja -remontując - przegapiłam fakt, że będę płacić czesne za studia syna????
Ela27-08-2005 10:08:06   [#02]
Majka na rany nie strasz . Mam syna dopiero na drugim roku . Ludzie nie dam radyyyyyyyy
AnJa27-08-2005 10:20:01   [#03]
Tematu nie śledziłem, ale na pewno nie jest i nie będzie decyzji o wprowadzeniu odpłatności od tego roku.

Znaczy - decyzja być nawet może, ale w TK nie ma szans na utrzymanie - prawa nabyte tych, co dostawali się na studia niepłatne, niezbędne dłuższe vacatio legis, bo zmiana dla obywatela niekorzystna.

Podejrzewam, że motywem  tego mocno dziwenego, jak na okres przedwyborczy, pomysłu jest  chęć zainicjowania tematu - odium spadnie na obecną ekipę ( a jej zaszkodxzić już i tak nic nie może), nowej będzie łatwiej, z tłumaczeniem, że oni juz tylko kontynuują.

A pomysłodawcy z ekipy zarządzającej resortem (mocno przecież politycznie rozkraczeni) liczą, że ich następcy w dowód wdzięczności, dadzą im do emerytury na jakiś synekurkach doradczych dorobić.
Gaba27-08-2005 10:41:48   [#04]
ty-mi-tu om prawach nabytychh w tym państwie nie opowiadaj... vide mziana rozp. o awansie zawodowym nauczyciela i zmianipulowanie prze zurzędników ośwaitowych wyjasnien, interpretacji, ze kto ma awans stary, to ma po nowemu teczkę.
AnJa27-08-2005 10:46:35   [#05]
pisałem o prawach nabytych obywateli

słowem się o nauczycielach nie zająknąłem

a już awansujących to nawet by mi do głowy nie przyszło

w wymogach awansowych jest coś tam o znajomości prawa - to po komuś, kto prawo znac musi jakieś wyjaśnienia czy interpretacje?
Majka27-08-2005 13:30:01   [#06]
dzięki, porannie się wystraszyłam, że już zaklepane :0
DYREK27-08-2005 14:34:25   [#07]
W strategii dla edukacji na lata 2007 - 2013 zapisano m.in., że studia wyższe powinny być płatne, a studenci powinni mieć zapewnioną dużą większą pomoc materialną

0-->Nikt nie mówi, że studia powinny być płatne od jutra, ale taki jest kierunek działań, by za kilka lat studenci na wszystkich uczelniach, państwowych i prywatnych, płacili - powiedziała po posiedzeniu rządu przedstawiając założenia strategii wiceminister edukacji Anna Radziwiłł. Wprowadzenie powszechnej odpłatności za studia połączone ma być z wprowadzeniem systemu stypendiów i kredytów dla studentów, które umożliwią im naukę bez korzystania z pomocy rodziców. PAP
marqs27-08-2005 14:53:22   [#08]

tu jest ciekawa lekturka na ten temat

http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/8,52282,2856526.html

Pozdrawiam.

Jolanta Szuchta28-08-2005 12:08:30   [#09]

Płatne?

to przeciez bez sensu i niezgodne z Konstytucją.I tak juz studenci dzienni ledwie wiążą koniec z końcem.Stypendia naukowe sa śmiesznie niskie i nie da się z nich utrzymać.
rzewa28-08-2005 12:52:52   [#10]

??

dlaczego?

Jakby tak zamiast płacić uczelniom przeznaczyło się te środki na stypendia? Przecież uczelnie państwowe dostają niemało kasy na każdego studenta.

Inna sprawa, że jak zawsze u nas, będzie z tego bałagan i wypaczenia...

Rencista29-08-2005 11:32:32   [#11]

A jednak

myslę że najwyższy czas aby za uczelnie płacić. Chcieliśmy demokracji to ją mamy. Wszyscy Ci u góry zdążyli wyuczyć się za darmo w czasie komuny to teraz gdy mamy wolność, płace na pograniczu Afryki, dzieci głodne, mieszkających pod mostami i w domach opieki należy wprowadzić odpłatność za studia. Może młodzież przestanie się uczyć bo rodziców nie będzie stać na opłaty, a wiadomo " naród głupi " daje się łatwo prowadzić.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]