Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zastępstwo a awans
strony: [ 1 ]
cynamonowa26-08-2005 18:04:58   [#01]
 W listopadzie 2004 zatrudniłam informatyka - umowa na zastepstwo za kobitkę ( zwolnienie, macierzynski, uzupełniający). Informatyk jest nauczycielem kontraktowym. Od 1 erześnia kolejnaumowa na czas zastepstwa. Pani która " się urlopuje" nie wie czy wróci. Najprawdopodobnie zmiania miejsce zamieszkania. Ale jesli wróci to ok.15.12.2005. Czy informatyk może rozpocząc staż mimo, że bardzo prawdopodobne jest, że potrwa on tylko 4 miesiace?
Jacek W26-08-2005 18:52:02   [#02]

:))

Też mam podobny przypadek, więc wypytałem rzewę i teraz za eksperta będę:

Tak, może rozpocząć staż. Jeśli zastępowana nauczycielka wróci do pracy wszystko to przepada, będzie musiał ten staż zaczynać od nowa we wrześniu jak znajdzie pracę. Ale jeśli ta zastępowana n-lka zdecyduje się na wychowawczy, to może skończyć staż i się kontraktować.

cynamonowa26-08-2005 18:58:49   [#03]
 Szef organu prowadzacego o tym wie. Pyta więc po co płacić darmo opiekunowi stazu przez kilka miesiecy jak okaże się ze informatyk stazu nie skończy.
rzewa26-08-2005 19:13:22   [#04]

to co napisał Jacek dotyczy stażysty

Z kontraktowym jest lepiej, bo mu nic nie przepada, jeśli uda mu sie znależć nowa pracę w ciągu 3 m-cy - bedzie mógł wówczas kontynuowac staż.

A szef OP nie ma tu nic do gadania - jak n-l (kontraktowy lub wyżej) złoży wniosek o staż, to go rozpoczyna bez względu na to czy jest zatrudniony na zastępstwo czy nie - nie ma żadnej możliwosci odmówienia mu rozpoczynania stażu.

A stażysta, jeśli zatrudniony na zastępstwo, to  może zrezygnować z robienia stażu, ale nie musi tego robić. Jeśli nie zloży odpowiedniego wniosku, a rozpocznie pracę przed 15 września, to rozpoczyna staż automatycznie, bez względu na to czy jest zatrudniony na zastępstwo czy nie.

cynamonowa26-08-2005 19:22:57   [#05]
 U mnie szef ma sporo do powiedzenia, to były dyrek szkoły. W arkuszach i kwalifikacjach wyłapuje wszystko w 5 sekund ale zrobię oczywiście tak jak radzi rzewa. dziękuję.
Ajcila27-08-2005 16:08:28   [#06]

rzewa

Mam podobny przypadek tzn. zatrudniam stażystkę na zastęsptwo najpioerw nauczycielka będzie na urlopie wypoczynkowym po nim pójdzie na pewno na L4, później macierzyński i urlop zdrowotny tak mi zgłosiła.

Wiem, że zastępstwo będzie trwać cały rok czy w takim przypadku nauczycielka może odbywac normalnie staż?

AnJa27-08-2005 16:49:11   [#07]
może

znaczy - miałem kiedyś prawie taki przypadek

9prawie, bo trochę jeszcze bardziej dziwny - pp kobita nie miała a dopiero robiła)
Ajcila27-08-2005 19:47:23   [#08]
No to faktycznie dziwny przypadek ale świadczy to tylko o tym, że niczego do końca przewidzieć nie można:-)
rzewa27-08-2005 19:55:39   [#09]

jak nie złoży wniosku

że nie chce, to nie tylko może ale jej staż zacznie się automatycznie w momencie zatrudnienia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]