Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Za mało wykorzystywane komputery
strony: [ 1 ]
Majka26-08-2005 16:04:43   [#01]
Aktualności

26 sierpnia 2005
Za mało wykorzystywane komputery

W większości szkół są już pracownie komputerowe, ale wykorzystywane są one tylko podczas lekcji informatyki, a nie na innych przedmiotach - wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal działający w ramach Programu Interklasa.

Ankietę przeprowadził portal internetowy: www.interklasa.pl. Przepytano 4 tys. uczniów. 92 proc. pytanych odpowiedziało, że wykorzystuje internet jako pomoc naukową. Prawie 100 proc. przyznało, że w szkole korzysta z komputera, ale większość tylko podczas lekcji.

Zaledwie 35 proc. badanych mogło ze szkolnych komputerów korzystać popołudniami czy w wolne dni. Ankietowani uczniowie w większości korzystali z pracowni komputerowych tylko na lekcjach informatyki, zaledwie 11 proc. z nich wykorzystywało komputer na językach obcych. Na innych przedmiotach korzystano z niego jeszcze rzadziej. (Źródło: Interklasa)

Jakim cudem mam prowadzic lekcje w sali koputerowej, jak tam od rana do nocy informatyka?
Czasem korelujemy tematy (informatyczno-polonistyczne), ale żeby tak sobie wejść i pouczyc bez wysiedlania informatyka.... Nie ma szans.
Jak to robicie u siebie?
Ganges26-08-2005 17:15:08   [#02]

Mam w klasie 4 komputery, to przeważnie "emeryci" z biur i urzędów, ale jeszcze nadające się do użytku i jeden "całkiem całkiem" służacy do pokazów, prezentacji, zdrukowywania prac, plansz itp. Wykorzystywane są do maksimum przez wszystkich nauczycieli. Obsługują programy edukacyjne, czytają materiały z dyskietek przygotowane przez nauczycieli, uczniom z bardzo dużymi porażeniami służą jako zeszyty przedmiotowe . I tak jest w większości klas w mojej szkole. Jedyny mankament to to ,że w szkole nie mamy internetu, a kompy nie są połaczone w sieć- wg "organu" za duże koszty i po co w szkole życia komputery. Nie ma też pracowni komputerowej z prawdziwego zdarzenia.

A dzieci  rewelacyjne: pogranicze lekko i umiarkowanie sprawnie opanowały poruszanie się w NC (mam jednego rupiecia , który głównie DOS-owe programy obsługuje + win. 3.11). Fakt, klasy są małoliczne. U mnie 4 dzieci- ale w tym 3 na wózkach z czterokończynowym porażeniem, w innych klasach więcej dzieci bo do 9, ale komputer przynajmniej jeden ma każda klasa.

nalix26-08-2005 17:17:54   [#03]

zastój w komputeryzacji szkół

To prawda. Do komputerów nie można się dopchać. A jak już są to w połowie niesprawne i posiadające tylko pakiet Office'a. Reszta powolne i zawieszające się. To się odbije czkawką. Szkoły mogłyby już przechodzić na laptopy i projektory multimedialne. To co się dzieję jest żałosne. Niedługo może zostanę inżynierem informatykiem. Przez całe wakacje szukałem ofert pracy w szkołach w promieniu 200 km. Rezultat poszukiwań -0.
nalix26-08-2005 17:22:33   [#04]

centrum multimedialne tylko dla uczniów

W szkole, w której ostatnio miałem nieszczęście pracować, nauczyciele mieli utrudniony dostęp do komputerów. Tak naprawdę można było korzystąć z bibliotecznego centrum multimedialnego (aż 4 sztuki). Jeśli akurat wypadało zastępstwo i uczniowie pojawiali się w bibliotece, bez żenady mnie klikakrotnie wyproszono, aby kilku uczniów mogło sobie pograć. Potem już sam się usuwałem. Jedyny komputer dla nauczycieli był niesprawny. Interwencja u dyrekcji nie przyniosła żadnego efektu. I tak dobrze, że w tej szkole podczas okienek z Internetu chciało korzystać góra 2-3 nauczycieli.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]