Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlop uzupełniajcy po L4
strony: [ 1 ]
Ajcila26-08-2005 08:18:42   [#01]

Nauczycielka od maja przebywa na L4. Zwolnienie ma do 2 września, chce wrócić na miesiąc do pracy i ponownie iść na L4. Dziewczyna jest w ciąży i ma jeszcze inne problemy zdrowotne. Chciałaby wrócić na miesiąc do pracy a urlop za ten rok wziąć po macierzyńskim.

Wg mnie w momencie powrotu musi iść na zaległy urlop. Chociaż osobiście wolałabym żeby wróciła przynajmniej na ten miesiąc do pracy z dziećmi tym bardziej, że pracuje  w grupie 4 tatków dla dobra, których nie powinno wchodzić do grupy kilku nauczycieli szczególnie w okresie adaptacji.

Czy ma ktoś pomysł jak rozwiązać taką sytuację, tzn. czy nauczyciel musi iść na ten urlop?

Gaba26-08-2005 08:39:01   [#02]

i tak ci się nie zaadaptują te Twoje "czterotatki" (ładne, oj ładne, czy to znaczy, że aż 4 tatusiów na jednego brzdąca...), bo nauczycielka pójdzie. Oddeleguj jedna panią... na trzy miesiące, a grupach starszych zrób zastępstwo za panią... która potem znów przesuniesz. Trudno.

dziewczynę daj na urlop - wychowuj: nigdy własne dziecko nie jest mniej ważne niż praca. Niech się aż tak nie poświęca, bo ja znam te co się poświęcały... ;-( Świeczki na ich grobach nie palą dzieci państwowe, własne zaś straciły.

 

To taka stara basko-nauczycielska mądrość, tego mnie nauczyły rasowe belferki w mojej poprzedniej szkole. ;-)

urzędniczka26-08-2005 09:21:22   [#03]
Jeżeli z góry wiadomo, że nauczycielka ma nadal problemy zdrowotne i wróci tylko na miesiąc, to jakim cudem otrzyma zaświadczenie o zdolności do pracy po chorobowym trwającym ponad 30 dni? Na Twoim miejscu byłabym bardzo ostrażna. Albo jest zdrowa i zdolna do pracy, co potwierdzi zaświadczenie lekarskie, albo jest nadal chora i nie powinna dostać od lekarza zdolności do pracy. Przecież może być na chorobowym do 182 dni.
Ajcila26-08-2005 10:14:17   [#04]

gabuś

z tymi tatusiami o różnie bywa czasem jest więcej niż 1:-)

A poważnie to chyba prościej zatrudnić kogoś na zastępstwo. Nauczycielce bardzo zależy na dziecku i myślę, ze najchętniej by siedziała na L4 całą ciążę tylko lekarka jej zasugerowała powrót do pracy na miesiąc, bo się boi kontroli ZUS u.

dyrlo26-08-2005 10:54:12   [#05]
Niech idzie na urlop zaległy a potem na kolejne L4. Lekarka będzie zadowolona, a dzieciątko tym bardziej bo mamusia zdrowa.
Leszek26-08-2005 16:48:29   [#06]

może wrócić do pracy (i pójść na urlop) jeśli spełni warunek podany przez Urzędniczkę (#03)

pozdrawiam

Ajcila26-08-2005 17:48:21   [#07]

Leszku czy ona kończąc L4 z myślą o pójściu na zaległy urlop wypoczynkowy również musi mi dostarczyć zaświadczenie o zdolności do pracy?

Kiedy obie wiemy, że po wykorzystaniu urlopu idzie dalej na L4

Gaba26-08-2005 18:32:57   [#08]
nie, olnośc przynosi tylko wtedy, gdy przychodzi do pracy, nawet gdyby pracowała jeden dzień, a potem znowu były przerwy np. wakajce.
Basik26-08-2005 19:18:15   [#09]
teoretycznie to jest tak, że ona bez tego zaświadczenia lekarskiego nie może podjąć ponownie pracy. Myślę, że podjęcie pracy nastąpi po urlopie. Urlop jest tylko kontynuacją zatrudnienia. Zatem nie musi teraz tego zaświadczenia, ale ja w podobnej sytuacji tuż przed zakończeniem tego 30 - dniowego okresu wysyłam do pracownika pismo informujące o obowiązku przedstawienia zaświadczenia przed powrotem do pracy/przytaczam zapis z KP/. W tej korespondencji jest jednocześnie skierowanie na badania przez lakarza medycyny pracy, bo takiego sobie nasz lekarz życzy.I masz cały problem z głowy. Przyjdzie do pracy - przynosi kwit.
Leszek26-08-2005 20:47:33   [#10]

aby pójść na urlop wypoczynkowy musi mieć zdolność do pracy...

jeśli nie ma to lekarz orzeka dalszy stan chorobowy... leczący się pacjent nie wybiera sobie terminów przerw w chorobie (chyba, że choruje w innym celu - ale to też inna historia)...

pozdrawiam

Basik27-08-2005 12:35:40   [#11]

analizujemy nie to, czy lekarz da czy nie da zwolnienia, bo to sprawa lekarza. wyraźnie chodzi o sytuację, cz nauczycielka musi przynieść zaświadczenie od lekarza med.pracy w czasie urlopu. Jeśli ginekolog da zwolnienie - nie ma problemu. Jesli zaryzykuje i nie da mimo problemów zdrowotnych pacjentki, to inna para kaloszy.

Ajcila27-08-2005 14:18:55   [#12]
NO właśnie a ginekolog zaproponowała powrót na miesiąc do pracy i potem kolejne zwolnienie
Leszek27-08-2005 16:54:32   [#13]

nauczycielka musi przynieść zaświadczenie od lekarza med.pracy przed rozpoczęciem urlopu...

pozdrawiam

Ajcila27-08-2005 19:39:21   [#14]

Dzięki Leszku:-)

Myślę, że przyniesie bo przecież zaświadczenie dostanie od lekarza medycyny pracy a nie od ginekologa

bardu27-08-2005 20:31:04   [#15]

właściwie jak to jest?

jeśli nauczyciel się leczy np. u psychiatry, ginekologa itp przecież lekarz medycyny pracy nic o tym nie wie i co daje zdolność. coś nie tak!

rzewa27-08-2005 20:46:50   [#16]

lekarz medycyny pracy da

jeśli zrobvi się przewidziane badania u laryngologa i ginekologa, oraz będzie chciał zaświadczenie od lekarza, który wystawił L4
bardu27-08-2005 20:58:02   [#17]

a skąd on ma wiedzieć?

Leszek27-08-2005 21:13:27   [#18]

ponieważ przystępując do badania kontrolnego powinien zapoznać się z tym co ma skontrolować... czyli dowie się...

pozdrawiam

rzewa27-08-2005 21:18:17   [#19]

przecież piszesz w skierowaniu

że jest to badanie kontrolne w związku z zakończeniem dłuższej nieobecności związanej z chorobą...
DYREK27-08-2005 21:23:12   [#20]
Dyrektor w skierowaniu na badania napisze o zwolnieniu. Lekarz o to zapyta i jak będzie potrzeba to skieruje do specjalisty. Wtedy dopiero wystawi kwit.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]