Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dodatek za dyrka
strony: [ 1 ]
ldona23-08-2005 19:58:49   [#01]

 

Dyrektor szkoły przebywa na urlopie macierzyńskim ( nota bene do dziś :-) ) od jutra rozpoczynam urlop wypoczynkowy do 3 października. Moja wice otrzymywała w związku z tym zwiększony dodatek, który ponoć może pobierać, tylko do końca trwania mojego urlopu, innego aniżeli wypoczynkowy. W konsekwencji, teoretycznie mnie nadal nie będzie w szkole, a dodatek dla wice został zabrany. Czy tak mozna? Proszę o pomoc i opinie jak to jest u Państwa ?

AnJa23-08-2005 20:02:59   [#02]
u nas dyrektorzy nie rodzą dzieci:-)

to za poważna funkcja na takie dyrdymały:-)

poważnie - a wiesz, że tak chyba może być

zdaje się, że takie rzeczy w regulaminie wynagradzania OP są zapisane - czyli sprawdź tam
Kajka23-08-2005 20:11:50   [#03]
Może być i jest. Dla OP czysty zysk. Ja przez prawie 4 miesiace zastępowałam nieobecnego dyreka bez dodatków czy zmiany pensum (nie jestem wice, bo takich u nas nie ma), tylko jako wyznaczony nauczyciel.
ldona23-08-2005 20:32:37   [#04]
ładne mi dyrdymały :-)) w końcu musimy dbać o przyrost naturalny , nieprawdaż? A tak poważnie, w regulaminie OP ani słowa o tym. Szkoda, ale dzięki za opinie! Pozdrawiam
Gaba23-08-2005 20:41:46   [#05]
becikowe ci dadzą... i juz masz dodatek...
rzewa23-08-2005 20:43:35   [#06]

no zmianę pensum to powinnaś mieć...

KN art 42 ust. 6. Dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły oraz nauczycielowi pełniącemu inne stanowisko kierownicze w szkole obniża się tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć określonych w ust. 3 w zależności od wielkości i typu szkoły oraz warunków pracy lub zwalnia się ich od obowiązku realizacji tych zajęć. Dotyczy to również nauczyciela, który obowiązki kierownicze pełni w zastępstwie nauczyciela, któremu powierzono stanowisko kierownicze.
Kajka24-08-2005 07:58:00   [#07]
ale ja nie miałam, jeszcze radca prawny stwierdził, że wszystko jest Ok
anialeh25-08-2005 22:03:21   [#08]
 jestem dyrektorem na macierzyńskim, n-lka która mnie zastępuje  otrzymuje dodatek i obniżone pensum na czas mojej nieobecności (na mocy uchwały rady miasta -dokładnej treści nie umiem w tej chwili podać)
BRenia26-08-2005 21:58:11   [#09]

A co w takim razie z awansem zawodowym nauczyciela

Chcę zwrócić uwagę na problem jaki pojawia się w momencie powierzenia obowiązków dyrektora lub  zastępstwa za jego nieobecność nauczycielowi, który akurat odbywa staż np. na nauczyciela dyplomowanego. W mojej gminie skutki dla tego przepracowanego biedaka były opłakane. Nie dosyć że realizował pełne pensum godzin, pracował jako dyrektor szkoły przez kilka miesięcy bez dodatku funkcyjnego, to jeszcze kuratorium po pozytywnej ocenie dokumentacji oraz "rozmowy" zakończonej gratulacjami ze strony komisji poddało w wątpliwość jego awans. Co Wy na to?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]