Forum OSKKO - wątek

TEMAT: niby proste, a jak zatrudnić?
strony: [ 1 ]
słonko23-08-2005 17:25:23   [#01]

 

nauczyciel mianowany, od 1 września 2005 ma być zatrudniony na 1/2 etatu jako nauczyciel gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w gimnazjum ( w ramach 4 godziny w-f )

podpowiedzcie, prosżę:

czy ta gimnastyka jest nadobowiązkowa, czy też obowiązkowa ( jako w-f )?

czy, w zw. z powyższym, utworzono dla tego n-la wakat?

czy ów n-el  może być zatrudniony na czas określony?

DYREK23-08-2005 17:36:08   [#02]
4 godzina w-f jest obowiązkowa dla uczniów. Tak uruchomione zajęcia gimnastyki są dla nich obowiązkowe. W przypadku rezygnacji  muszą uczestniczyć w innej 4 godzinie wf np. koszykówki. Osobiście zajęcia te nazwałbym tylko gimnastyka (może z elementami korygującymi wady ... ).
słonko23-08-2005 18:46:40   [#03]

dzięki Dyrku

za odpowiedź na pierwsze pytanie :)

czy Ktoś potrafi odpowiedzieć na pozostałe dwa...?

rzewa23-08-2005 18:50:33   [#04]

2. tak

3. nie

słonko23-08-2005 20:32:35   [#05]

 Rzewa, wiesz dlaczego Ktoś w #3 z wielkiej litery? :)

dzięki Wam serdeczne!!

słonko23-08-2005 21:37:28   [#06]

hmm...włączam komplikatory...

n-el ten nie jest w-fistą

czy ze względów organizacyjnych można jednak na czas określony?( gimnastyka "wchodzi" w tym roku po raz pierwszy, jeśli nie "wypali" można zamienić ją inną formą, czyli zwolnić tego n-la i zatrudnić n-la innej specjalności lub rozdzielić godziny wśród w-fistów)

ania0124-08-2005 10:26:10   [#07]
jażeli nie wypali to wypowiedzenie w maju i po problemie, ale na dzień dzisiejszy na czas nieokreślony.
rzewa24-08-2005 10:37:10   [#08]

no, ale musi mieć kwalifikacje...

do gimnastyki i nie w-f?

Bo jak nie ma kwalifikacji, to na czas określony za zgodą kuratora.

słonko24-08-2005 15:39:51   [#09]

ma kwalifikacje

nie w-fista ale ma podyplomówkę z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej

wg aktualnego rozp. tę podyplomówkę można zrobić także po nauczaniu zintegrowanym, a dotyczy dzieci i młodzieży

i jak to się ma do #6?

podpowiedzcie jeszcze, proszę

GMR24-08-2005 17:52:46   [#10]

czy ów n-el może być zatrudniony na czas określony?

Moim zdaniem może byc na nieokreślony, bo wynika to z organizacji nauczania - gimnastyka jest zatwierdzona tylko na rok. Najlepiej niech nauczyciel sam napisze, że chce tylko na rok.
rzewa24-08-2005 17:57:33   [#11]

:-)

a jak nie chce?

Jak "nie wypali", to sie nauczyciela zwolni... Istotne jest, że godziny, które dostanie ten n-l są "z ramówki" - czyli czas nieokreślony.

A zwolni sie z 20 art KN z powodu zmian planu nauczania uniemożliwiających dalsze zatrudnianie nauczyciela

słonko24-08-2005 21:24:57   [#12]

trochę Was zaskoczę...

...jestem tym nauczycielem    :)

mam fajnego dyrka i chodzi o to czy nie wpędzi się w kłopoty zatrudniając mnie na czas określony ( wybaczcie, że nie piszę wszystkiego - strasznie tego dużo...)

wiem, że zatrudnienie mnie na czas nieokreślony było by najkorzystniejsze dla mnie, ale czasem są tak dziwne sploty okoliczności....

jeśli nie mógłby na czas określony - to rewelacyjnie rozwiązywałoby sprawę!!  Ale najpierw trzeba rozpatrzyć czy rzeczywiście nie może na czas określony

podpowiecie jeszcze raz...?  :)

słonko25-08-2005 15:22:28   [#13]
podniosę...
GMR25-08-2005 17:43:35   [#14]

pogubiłem się

, bo nie wiem czego Słonko chce. Na mojego "nosa" można na określony, można i na nieokreslony. Paragraf zawsze się znajdzie - jak mawiał klasyk ... Myślę, że pierwsza umowa na czas określony jest wygodniejsza dla nauczyciela i dla szkoły. To jest jednak dodatkowa godzina (tak się nazywa). Kiedyś już była i ją wycofali!
słonko25-08-2005 20:42:17   [#15]

GMR - dziękuję

dla mnie też z "określony-nieokreślony" już zrobiła się karuzela... ;)

a to przecież wątek, który sama rozpoczęłam! ;)

dziękuję Wszystkim za wypowiedzi

jeśli Ktoś chciałby jeszcze coś dodać - to bardzo mile widziane :)

słonko25-08-2005 21:07:36   [#16]

GMR

hm, zbyt mnie to nurtuje, abym nie wróciła...

Dlaczego uważasz, ze pierwsza umowa na czas określony jest wygodniejsza dla n-la?

GMR25-08-2005 21:22:19   [#17]

słonko

z 3 powodów;
- bo jest na określony, więc nie może sie skończyc wcześniej - np dzieci nie chcą chodzić;
- bo Go (Ją) mobilizuje do kreatywności ( jak się sprawdzę, to mi przedłużą);
- bo przy ew. rozstaniu nie mamy do ciebie pretensji, po prostu umowa się kończy.
Oczywiście, cały czas mówimy o czymś dodatkowym, bo chyba nie masz całego etatu w tej szkole z gimnastyki. pozdrawiam.
słonko25-08-2005 21:30:26   [#18]

GMR

jeśli mogę na forum...

pamiętam, że masz u siebie w szkole korektywę i jesteś zadowolony z n-lki, która ją prowadzi. Jak wygląda sprawa frekwencji uczniów?

GMR25-08-2005 21:41:19   [#19]

słonko

chyba już dyskutowaliśmy. Mam i polecam innym. Dzieci są krzywe, więc trzeba.
Mam b. dobrą nauczycielkę (emerytkę, wiec co rok na określony), dzieci naprawde chodzą (w wiekszości), nauczycielka przekonała rodziców, że warto, co roku robi spotkania z ortopedą., prowadzi zajęcia ciekawie, przy muzyce, robi pokazy gimnastyczne na uroczystościach szkolnych - tak "oszukała" dzieciaki, że czują sie wyróżnione tą gimnastyką. Może jestem brutalny, ale nauczycielka wie, że jak nie będzie chętnych, to ona nie ma roboty.
słonko25-08-2005 23:24:09   [#20]

GMR

nie jesteś brutalny, jesteś normalny :) 

szkoła jako rynek pracy jest nienormalna, z księżyca...

 

hm, ciekawe...czy ćw. przy muzyce i pokazy gimnastyczne mieszczą się w ramach korektywy, czy wykraczają poza nią (jeśli wykraczają, domyślam się, że wchodzą  w zakres ćw. ogólnorozwojowych )?

czy muzyka wykorzystywana jest podczas ćw. relaksacyjnych?

GMR26-08-2005 18:22:12   [#21]

słonko

nie jestesmy ortodoksyjni, ważne, że dzieciaki sie ruszają. cwiczenia są różne: w/g wskazań lekarza, równiez ogólnorozwojowe, artystyczne, aerobik. Relaksacyjnych nie próbowaliśmy. Nie mówimy, że to jest korektywa, tylko - gimnastyka - żeby sie nie wstydziły.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]