Forum OSKKO - wątek

TEMAT: beczka z prochem - instalacja gazowa
strony: [ 1 ]
Bogp19-08-2005 14:08:00   [#01]
Czy możecie pomóc i napisać, gdzie można znaleźć szczegółowe, aktualne przepisy dotyczące utrzymywania, konserwacji kotłowni gazowej ? Jakie przeglądy i czego są potrzebne,, jak często mają być dokonywane ? Mam wrażenie, że pracuję na beczce z prochem, a co gorsza, przychodzi na nią od 1 września koło trzystu młodych ludzi. Wydaje mi się, że osoba dokonująca u mnie w szkole tego przeglądu nie robi tego, co powinna, a nie wiem na jakie przepisy się powoływać. Umowy, którą podpisywał poprzedni dyrektor nie ma, zresztą, wątpię, czy obejmowała wszystkie wymagane prace.
Gaba19-08-2005 14:33:23   [#02]
zleć więc ekspertyzę osobie uprawnionej, innej niż ta, która była - poproś pisemnie o opis urządzenia, eksploatacji, zaleceń remontowych... itp.
AnJa19-08-2005 14:39:25   [#03]
myślę, że lekko przesadasz

przeglądu musi robić ktoś, kto ma uprawnienia

i nie sądzę, by olewał swoje obowiązki

a kotłownia gazowa jest beczką prochu zbliżona do tej z kuchni wyposażonej w kuchenkę gazową
emeryt19-08-2005 14:58:41   [#04]

aby być pewnym:

Mam wszystkie kotłownie gazowe w szkołach.

Najważniejsze są dokumenty odbiorowe - od daostawcy gazu powinnaś uzyskać dokumenty odbioru przez UDT (Urząd Dozoru Technicznego) sieci zasilającej i urządzenia redukcyjno - pomiarowego (to taka skrzynka co stoi przy budynku).

Kocioł i urządzenia ciśnieniowe (zbiornik wyrównawczy i podgrzewacz CW) powinny mieć odbiór UDT (protokół odbioru i dopuszczenia do eksploatacji). UDT ma obowiązek dokonania corocznego przeglądu, za który oczywiście musisz zapłacić.

Te wszystkie dokumenty, jeżeli nie masz w szkole winny być w organie, który zlecił wykonanie kotłowni gazowej i ją odbierał. Ściągnij je bo winny być u Ciebie.

A o resztę sie nie bój. Jak ma wyp...yć to i papiery nie pomogą.

Marek Pleśniar19-08-2005 16:09:31   [#05]
;-)))))))))))))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]