Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nazwa szkoBy-tablica informacyjna
strony: [ 1 ]
agagumna18-08-2005 19:54:57   [#01]
Prosze o pomoc! W trakcie remontu szkoly skradziono z budynku tablice z nazwa szkoly i godlo. Chce zamowic nowe,ale w firmie zajmujacej sie takimi uslugami pytaja o szczegoly:wymiary itp. Czy jest przepis jak dokladnie ma taka tablica wygladac.Probowalam sama sobie poradzic, ale mysle ze szybciej bedzie pytac bardziej doswiadczonych. Z gory serdecznie dziekuje.aga
agagumna18-08-2005 19:57:38   [#02]

nazwa szkoly-tablica informacyjna

Prosze o pomoc! W trakcie remontu szkoly skradziono z budynku tablice z nazwa szkoly i godlo. Chce zamowic nowe,ale w firmie zajmujacej sie takimi uslugami pytaja o szczegoly:wymiary itp. Czy jest przepis jak dokladnie ma taka tablica wygladac.Probowalam sama sobie poradzic, ale mysle ze szybciej bedzie pytac bardziej doswiadczonych. Z gory serdecznie dziekuje.aga

colorTableClick();
Gaba18-08-2005 20:06:23   [#03]

nie ma odgórnie przepisowych wymiarów ... sama wyrabiałam dwa lata temu w emalierni u nas, bo mi się zmieniła nazwa szkoły... uchwała nadała imię, a więc podmiot zmienił nazwę. Jest tylko kolor - czerwony i białe litery, bo to instytucja państwowa i godło, ono jest znormalizowane. Przy okazji wyrabiania nowej tablicy - sprawdź uchwałę, jak się nazywa Twoja szkoła, bo tu się możesz zdziwić. ;-)

Poproś firmę  o wymiary typowe, ja to załatwiałam na oko, podali mi typowe, poszłam i pomierzyłam stare dziury i już.

 

+ oczywiście pieczątki, ale i pieczęcie... oj, drogo kosztowało mnie zmienianie (uzupełnianie nazwy o patrona) ;-)

agagumna18-08-2005 20:14:28   [#04]

nazwa szkoly=tablica informacyjna

Bardzo dziekuje za tak szybka odpowiedz.oczywiscie dwa razy wyslalam zapytanie bo po raz pierwszy to robilam.od kilku dni dopiero sie zarejestrowalam-to tak na usprawiedliwienie.niskie uklony za pomoc
John18-08-2005 20:19:15   [#05]
nie ma wymiarów - ma zostać wydane do tego dodatkowe rozporządzenie-ale poki co nie ma http://www.senat.gov.pl/k5/dok/sejm/085/3773.pdf
DYREK18-08-2005 20:25:43   [#06]

http://ks.sejm.gov.pl/proc4/ustawy/3773_u.htm

"4. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, wzory oraz wymiary
       urzędowych tablic z godłem Rzeczypospolitej Polskiej i napisem, a także
       sposób ich umieszczania na budynkach siedzib podmiotów, o których mowa w
       art. 2a, biorąc pod uwagę czytelność i estetykę tablic oraz
       funkcjonalność ich umieszczania.";

 Jeszcze się nie ukazało.

http://www.infor.pl/serwis.html?serwis=12&krok=A&P180=12540

Jaki wzór tablic
Wymóg umieszczania na obiektach stanowiących siedziby urzędowe jednostek uprawnionych do używania wizerunku orła, powszechnie znanych, owalnych tablic z godłem na szarym tle i z biało-czerwonym obramowaniem oraz tablic z nazwą jednostki wynikał z dekretu z dnia 7 grudnia 1955 r. o godle i barwach PRL oraz o pieczęciach państwowych. Wzory tablic zostały określone w załącznikach nr 3 i 4 do dekretu. Z kolei w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 1955 r. w sprawie tablic i pieczęci urzędowych wydanym na podstawie dekretu określono wymiary tablic z godłem – większe dla organów naczelnych, NIK, Sądu Najwyższego, Prokuratury Generalnej i urzędów centralnych (60 cm na 48 cm), mniejsze dla innych jednostek organizacyjnych (50 cm na 40 cm) oraz wielkość liter na tablicach z nazwą (5 cm) i proporcje szerokości do długości tablicy (1/3). W 1980 r., wraz z wejściem w życie ustawy o godle, dekret częściowo stracił moc obowiązującą. Błąd prawodawcy spowodował, że powstały różnice interpretacyjne odnośnie do tego, które przepisy straciły moc, a które nadal obowiązują. NIK wskazuje na konieczność legislacyjnego uporządkowania tej kwestii. W chwili obecnej nie można jednak przyjąć, że w zakresie zasad odnoszących się do wymiarów tablic dopuszczalna jest improwizacja.

http://www.kuratorium.uwoj.bydgoszcz.pl/KO%20komunikaty%20ogloszenia/symbole%20narodowe.htm

Gaba18-08-2005 21:19:19   [#07]
Dyrku, jestes niemożliwy  - ja napisałam znormalizowane, bo w emalierniach wiedzą to wszytsko, bo w tym siedzą, moga doradzić... a ty tu buch.... i jeszcze podstawy prawne, no, no!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]