Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czy musi się udzielić urlopu
strony: [ 1 ]
Gaba18-08-2005 04:16:50   [#01]
np. pracownikowi po wakacjach zostało 5 dni i sobie poracownik z jakis względów zakłada, że w dniu X musi pójść na urlop - termin ten jest nie na rękę, b. dużo pracy, bardzo dużo zaległości.
rzewa18-08-2005 07:58:14   [#02]

jeśli to nie jest n-l

(a na to wygląda), to ma prawo do 4 dni urlopu "na żądanie", czyli wtedy kiedy mu pasuje i odmówić nie można. Pozostały urlop pracownik otrzymuje w uzgodnionym z pracodawcą terminie.
AnJa18-08-2005 07:59:26   [#03]
prawnie-jeśli nie wykorzystał urlopu na żądanie  (rozumiem, że to nie o nauczyciela chodzi) - to dać musisz

normalnie - jeśli mówi, że musi, to widocznie musi - przez jeden dzień zaległości nie nadrobi, a i znacząco się nie powiększą.jako firma też nie zbankrutujesz przez ten dzień nieobecności

no, ale mnie się jakoś z firmą utożsamić nie udaje:-)))

(uśmiech absolutnie szczery, bo bardzo mnie cieszty, że to akurat mi sie nie udaje)
Gaba18-08-2005 08:07:06   [#04]
każde 15 minut tego pracownika w pracy, do zrobienie paru stron papirów, które mnie i szkołę zasypały, okey - tak też myślałam.
AnJa18-08-2005 08:21:41   [#05]
recepta na papiery:

1. czekac na ponaglenie od instytucji, co papióra chce - to budżetówka, tu zawsze jest czas, a opóźnienie żadnych konsekwencji nie ma, bo te papióry są najzwyczajnie w świecie nikomu niepotrzebne,

2. kontrolowany mikropożar - przy okazji procedury ppoż w warunkach faktycznego zagrożenia odniowego sprawdzć,

3.otwarcie okeien podczas wiatru i deszczu (koniecznie łącznie) - przeciąg wywieje papióry a deszcz zmoczy, że staną się nieczytelne,

4. nieeleganckie acz trendy - tłumaczyć, że pracowenica, która odeszła niedawno z pracy chyba te dokumenty wyniosła, a nie masz instrumentów, żeby to sprawdzić. a nawet jakbyś je miała, to zanim drogę między instrumentem, wydziałem oswiaty i prokuraturą by przebyły dawno straciłyby aktualność
Magik18-08-2005 08:55:28   [#06]
 ech recepty to chyba nie ma , ale dobre i to, chyba ze zapytaja czy razem z papierami dyrektora nie wywialo>>>>>>>>>>>
AnJa18-08-2005 09:03:15   [#07]
dlatego jestem zwolennikiem powierzania takiego stanowiska osobom o słysznych gabarytach
Magosia18-08-2005 09:11:45   [#08]

AnJa

za to o papierach (i nie tylko), bo i to o zespołach i kilku innych zdroworozsądkowych rzeczach i podejściach - wybaczam wspaniałomyślnie złośliwości na mój temat.

Pozdrowionka z rana, nestety, z pracy ;-(

AnJa18-08-2005 09:12:18   [#09]
"słusznych", a nie "słysznych"  gabarytach miało być

aczkolwiek wydatne, a zwłaszcza wydajne słuchy też dyrektorowi nie zawadzą
AnJa18-08-2005 09:13:49   [#10]

:-)

złośliwości???

na twój temat???

ja???

zdroworozsądkowo???

ja????
Magik18-08-2005 09:33:49   [#11]
bedziemy sie wypychac poduszkami szukajac pracy OOOOOOOOOO

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]