Forum OSKKO - wątek

TEMAT: podział na grupy z wych. fizycznego
strony: [ 1 ]
Sofi16-08-2005 20:48:33   [#01]

 Bardzo proszę o pomoc szanownych forumowiczów. Jak dokonujecie podziału na grupy w szkole ponadgimnazjalnej jeśli jest 30 dziewcząt i np. 6 chłopców w klasie?  Wiem, że powinno się tworzyć zajęcia międzyoddziałowe, ale w wielu szkołach ten problem rozwiązuje się dzieląc klasę po prostu na dwie równoliczne grupy. Czy tak można praktykować?

Gaba16-08-2005 20:57:43   [#02]

niestety, tylko w gim. i sp. moga chłopcy z dziewczynkami ćwiczyć razem.

albo robisz grupę 24 + 6 i sie tłumaczysz lub prosisz o zgodę, albo - tę 6 dołaczasz do innej grupy, ale tak, by nie było więcej niż 26. ;-)

Sofi16-08-2005 21:29:27   [#03]
Dziękuję gaba, a z tych 30 dziewcząt mogę utworzyć dwie grupy?
bogna16-08-2005 21:34:15   [#04]

30 dziewcząt - należy podzielić na grupy,

gdyż zgodnie z rozp. w sprawie ramowych planów nauczania - liczba uczniów w grupie na zaj. z wych. fiz. wynosi 12 - 26;

a tych 6 chłopców - do jakiejś grupy miedzyoddziałowej..

zgredek16-08-2005 21:35:37   [#05]

nawet musisz:

5. Zajęcia wychowania fizycznego są prowadzone w grupach liczących od 12 do 26 uczniów, z tym że w zasadniczej szkole zawodowej, trzyletnim liceum ogólnokształcącym, trzyletnim liceum profilowanym, czteroletnim technikum, dwuletnim uzupełniającym liceum ogólnokształcącym dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej, trzyletnim technikum uzupełniającym dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej, szkole policealnej o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku i szkole ponadpodstawowej - oddzielnie dla dziewcząt i chłopców; dopuszcza się tworzenie grup międzyoddziałowych lub, w wyjątkowych przypadkach, grup międzyklasowych.
zgredek16-08-2005 21:36:32   [#06]
:-)
bogna16-08-2005 21:37:36   [#07]
chyba już koniec wakacji, bo znowu tym samym głosem gadamy ;-)
Sofi16-08-2005 21:40:48   [#08]
Ok, wszystko już jest dla mnie jasne. Zastanawiam się tylko jak w tych innych szkołach funkcjonuje podział na równoliczne grupy, mieszane. Zapewne nie jest to zgodne z rozporządzeniem. Bardzo dziękuję za pomoc.
zgredek16-08-2005 23:06:34   [#09]

funkcjonuje jak funkcjonuje - nie zawsze można takie międzyoddziałowe utworzyć a i z międzyklasowymi są problemy

tak miałam, gdy szkoła była w zasadzie z płci męskiej złożona a pojawiały się dziewczyny w technikum - sztuk od 1 do 5

i to wtedy tak niezbyt prawidłowo prawnie było, ale nijak inaczej nie szło;-)

a i taka sytuacja - dziewczyna-rodzynek w męskiej klasie za żadne skarby nie chciała być w międzyklasowej - to niby co lepsze?

żeby mi przyniosła zwolnienie z wf, czy żeby jednak z tymi chłopakami na wf uczęszczała?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]