Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kto był dziś na Błoniach...
strony: [ 1 ]
Małgosia18-08-2002 21:30:57   [#01]
... niech się odezwie. Ja byłam w sektorze B III 2. Jeśli wierzyć w dane podawane w mediach (ok. 2 mln), to był tam dzisiaj co 19 Polak. Niesamowite, co?
Karolina18-08-2002 21:56:35   [#02]

Media podawały więcej - ponad 3 mln...

Ja tylko zza telewizora ale byłam wzruszona. Małgosiu - zazdroszczę ci.

beera18-08-2002 22:18:20   [#03]

gaba

Na pewno Gaba.

Pewnie jeszcze jest z rodziną.

I na pewno sie pojawi, zeby opowiedzieć.

Gaba19-08-2002 06:06:49   [#04]

sektor B.I

Małgosiu,

byłam (- obok dzieci z Białorusi, 6 szalonych księży z Włoch, jeden rewewalcyjny staruszek z dzwonkiem z Lublina, siostry z Brazylii, niegrzeczna Pani, która była kiedys, kiedyś moja koleżanką z UJ, sympatyczny malarz i murarz, mój ruchliwy z srubką syn), widziałam (I nic nie rozumiem, choć oczy są od patrzenia, a uszy od słuchania)

i jestem tak głupia, jak byłam -

Nie ma demokracji bez wartości.
Nie ma wolności bez odpowiedzialności i pracy.

- kiedyś tam nieśmiało napisaliśmy plan wychowawczy (takie tam zwyczajne szkolne wypociny) to się oburzyła jedna taka... - że to wtórna indokrynacja, że to już było w 1956, dydaktyka to dydaktyka, a wychowanie nie tak.

Szkoły nie ma niezaangażowanej i obojętnej, sterylnej.

Doszłam do siebie dopiero dziś o 4.00 nad ranem - od 5.00 do 15.00
Małgosia19-08-2002 09:39:32   [#05]

Znowu nie śpisz, Gaba...

... choć po takim przeżyciu to się nie dziwię. Ja krążę po domu między radiem, telewizorem a dzisiejszą gazetą, staram się nie uronić żadnej informacji, żadnego komentarza na temat wizyty Ojca Świętego. Na razie nie jestem w stanie się do tego wszystkiego odnieść w sposób racjonalny - same emocje.

Byłaś w sektorze B I, a więc dużo bliżej ode mnie. Ale nawet gdybym była na Kopcu, albo w Alejach - jakie to ma znaczenie? Uczestniczyłam w czymś ważnym i wyjątkowym. Czuję się wybrańcem losu.

Mamy 19 sierpień, pora powoli wracać do szkolnej rzeczywistości, choć po tym, co tu w Krakowie i okolicach przeżywamy, chciałoby się powiedzieć: "Chwilo, trwaj!"

Pozdrawiam serdecznie - Małgosia

Tadek19-08-2002 13:58:10   [#06]

Ja też byłem w sektorze BIII 2 jak większość nauczycieli i uczniów obecnych na Błoniach.

Zastanawiam się dlaczego wszyscy chcą słuchać Ojca Sw. a tylko niektórzy Go słuchają [wcielają Jego słowa w życie]

bena19-08-2002 15:23:02   [#07]

A już się bałam, że jestem jednym z nielicznych nauczycieli, którzy widzą potrzebę wychowania a nie tylko uczenia. Czy można oderwać mózg ucznia od jego osoby? Cieszę się z tych wypowiedzi i zazdroszczę Wam. Mnie było z Białegostoku za daleko!

Tadku, myślę, że wszyscy chcą oglądać Ojca Św. Polaka jako zjawisko ważne dla narodu. A ponieważ żyjemy wśród określonych sytuacji, to jego przesłanie wydaje się dla wielu z nas nierealne do wcielenia w życie. Trzeba rzeczywiście potrafić się oddać Bogu, Jego miłosierdziu, zawierzyć tak, jak ktoś nie umiejący pływać rzucałby się do wody. Czy tak potrafimy? Czy tego chcemy, żeby ludzie wytykali nas, bo jesteśmy inni?

Pozdrawiam, bena

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]