Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dalsze zatrudnienie
strony: [ 1 ]
Agniecha15-08-2005 15:15:56   [#01]
Witam Państwa!! Pisze w imieniu mojej smutnej koleżanki, która....sama nie wie co zrobić. Koleżanka od września ma zapewnione 8 godzin biologii i być może 10 technik, ale tu pojawia się problem. Koleżanka uzyskała w czerwcu absolutorium na technice(podyplomówka), ale broni się dopiero w październiku. Dyrektor nie chce uznac jej absolutorium, wymaga od niej dostarczenia świadectwa ukończenia podyplomówki. Władze uczelni nie chcą z nią nawet rozmawiać o przyspieszeniu terminu obrony pracy. Dziewczyna dodatkowo zrobiła mianowanie w zeszłym tygodniu, a do tej pory miała umowy na czas określony.
Proszę mi powiedzieć co ona ma robić??
rzewa15-08-2005 17:25:37   [#02]

cóż...

Będzie miała te 8 godz biologii i 10 techniki, tylko...

Nie wiem jak jest teraz zatrudniona (co miała w zeszłym roku)? Rozumiem, że ma kwalifikacje do biologii (bo uzyskała mianowanie). Jeśli w poprzednim roku była na tę biologię zatrudniona i nie było to zastępstwo oraz nie otrzymała wypowiedzenia, to jest nadal zatrudniona na tych samych warunkach.

Jeśłi jednak trzeba ją zatrudnić z dniem 1 września, należy zatrudnić na 8/18 biologii na czas nieokreślony ze stawką mianowanego i na 10/18 (druga umowa) techniki na rok szk. za zgodą kuratora ze stawką stażysty. Jak przyniesie świadectwo ukończenia studiów podypl. z techniki, to umowa ulegnie zmianie - za porozumieniem stron rozwiąże się umowę na technikę i zwiększy się wymiar do całego etatu umowy na czas nieokreślony. Automatycznie również zmieni się status tej umowy - bedzie to zatrudnienie na podstawie mianowania.

Agniecha15-08-2005 20:47:09   [#03]
Dziękuję bardzo pani za odpowiedź!! Oby tak było. Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]