Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Bardzo pilne - pomoc!
strony: [ 1 ]
miriamm914-08-2005 08:19:26   [#01]
Proszę, wypowiedzcie się, od czerwca znajomy czeka na wpis do ewidencji z uprawnieniami szkoły publicznej. Do chwili obecnej trwa walka na słowa, przeciąganie w czasie. Już nie zależy mu na wpisie, ale chce utrzeć nosa Urzędowi, który nie chce wpuścić od wielu lat na swój teren żadnej szkoły niepublicznej. Kadencje dobiegają końca i są plany elit rządzących. Tym razem pismo dotyczy tego, że organem prowadzącym szkołę ma być osoba fizyczna, a nie Ośrodek Edukacji Idea Marian Zagórny Gródek 17. Mówi się w piśmie odmownym, że ma zwrócić sie jako osoba fizyczna z wnioskiem do Urzędu i dostarczyć ponownie nową opinię z KO w kwestii uprawnień wystawioną na osobę fizyczną, a nie na Ośrodek. Jak zaznaczyć w statucie szkoły, że jest ona prowadzona w ramach Ośrodka IDEA? Proszę bardzo o pp, 16.08. ma dać papiery uzupełniające.  Ośrodek wynajmuje sale lekcyjne i na Ośrodek jest podisana umowa najmu. Jak to jest prawnie?
Marek Pleśniar14-08-2005 09:56:05   [#02]

jak dla mnie - trochę skomplikowany opis sytuacji

możesz jakoś w punktach wyjaśnić kto jest kim i jaki ma mieć status?

bo brzmi to jakoś niejsano - osoba fizyczna ale niefizyczna  bo jednak zależna

itd itd

rzewa14-08-2005 10:09:30   [#03]

Hmm...

rzeczywiscie dość niejasno, ale... przecież Ośrodek może być organem prowadzącym (zapisać w statucie poprostu: OP jest Ośrodek taki to a taki)...

Po co upierać się przy osobie fizycznej?

Ale jeśli już osoba fizyczna jest konieczna, to od poczatku do końca we wszystkich dokumentach dotyczących rejestracji musi być właśnie ta osoba fizyczna...

maeljas14-08-2005 10:20:52   [#04]

za mało danych -

czy ten ośrodek jest zarejestrowany jako działalność gospodarcza?

W statucie szkoły : ( brzmienie w zależności od tego , kto jest organem prowadzącym) na przykład:

2. Organem prowadzącym szkołę jest spółka prawa handlowego "C R H Akad" sp. z o.o. wpisana do Rejestru Handlowego Dział B za numerem xxx, zwana dalej "organem prowadzącym Gimnazjum

2.Osobą prowadzącą – właścicielem szkoły jest Jan Kowalski, zamieszkały w Lublinie przy ul. Kubusia Puchatka 22 m. 2

2. Organem prowadzącym szkołę jest osoba fizyczna - Jan Kowalski zamieszkały w Lublinie ul. Kubusia Puchatka7.

miriamm914-08-2005 16:44:47   [#05]

1.Urząd miasta upiera się, że zakladać szkołę może osoba fizyczna, zaś ośrodek: Ośrodek Edukacji Idea Marian Zagórny - to nie jest osoba fizyczna lecz firma prowadząca działalność gospodarczą i w związky z Ust. o Syst. Ośw. nie może występować o opinię do  KO ani o wpis do ewidencji wraz z uprawnieniami,

2. założycielem szkoły może być osoba fizyczna Marian Zagórny zamieszkały Gródek 14 i tylko tak powinien zwrócić się z wnioskiem o wpis do ewidencji i o opinię do KO

3.Należy jeszcze raz złożyć wszystkie papiery jako Marian Zagórny zamieszkały Gródek 14

4.Obecnie wszystkie papiery do Urzędu miasta są złożone jako Ośrodek Edukacji Idea Marian Zagórny i to jest źle wg Urzędu.

Dla Kochani jest to poieprzone, jak z tego wybrnąć? Jak dać pp, żeby im nosa utrzeć? Nawet jak nie będzie uprawnień.

Chodzi o to, aby przeciągnąć sprawę, gra na czas.

Pomyślcie, wiele osób na was liczy.

zgredek14-08-2005 16:56:19   [#06]

dziwne

albo komuś zależy na założeniu szkołu, albo jest to lipa

pomagać w lipie? po co?

miriamm914-08-2005 17:21:23   [#07]
Zależy, ale ręce opadają. Czy możecie pomóc co z tym zrobić? Skąd taki szybki osąd? Skoro nie wiadomo jak to rozplątać? Czy racja jest po stronie urzędnika?
miriamm914-08-2005 17:24:20   [#08]
Znowu liczę na Rzewę. Niezawodną, Zgredek zdenerwowałeś mnie. Masz tendencję do zbywania spraw. Szybkiego zbywania i z głowy. Poczułam się niemile.
zgredek14-08-2005 17:26:53   [#09]

:-(

ty mnie też

miriamm914-08-2005 17:54:24   [#10]
Nie bądź dziecinny, nic więcej na ten temat.
maeljas14-08-2005 18:55:45   [#11]

 

 

Wszystko zależy od tego, czym jest :Ośrodek Edukacji Idea Marian Zagórny Gródek 17.

Szkoły i placówki niepubliczne

Art. 82. 1. Osoby prawne i fizyczne mogą zakładać szkoły i placówki niepubliczne po uzyskaniu wpisu do ewidencji prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego obowiązaną do prowadzenia odpowiedniego typu publicznych szkół i placówek.

 


 

Osoba prawna to jeden z rodzajów podmiotów prawa cywilnego. Osobę prawną definiuje się zazwyczaj jako trwałe zespolenie ludzi i środków materialnych w celu realizacji określonych zadań, wyodrębnione w postaci jednostki organizacyjnej wyposażonej przez prawo (przepisy prawa cywilnego) w osobowość prawną. Taka jednostka organizacyjna ma wtedy pełnię podmiotowości prawnej, w szczególności nabywa zdolność prawną oraz zdolność do czynności prawnych (atrybuty przysługujące osobom fizycznym z racji samego istnienia). Wśród osób prawnych nauka prawa (nie samo prawo!) rozróżnia dwa rodzaje: korporacje (związki osób) i fundacje (masy majątkowe). Osoba prawna jest tworem abstrakcyjnym - nie istnieje namacalnie. W związku z tym w nauce prawa istnieje kilka teorii wyjaśniających istotę osoby prawnej.

Osobami prawnymi są: 

miriamm914-08-2005 19:17:05   [#12]

maeljas

Rozjaśnia mi się powoli. Czyli firma nie jest osobą prawną, jest to podmiot prowadzący działalność gospodarczą. Musi jeszcze raz składać papiery, cz y  dać aneks i podać zmianę - wpisać osobę fizyczną?
maeljas14-08-2005 19:21:40   [#13]

c.d.

Jeżeli Ośrodek Edukacji Idea Marian Zagórny Gródek 17.nie jest osobą prawną - organem będzie pan Zagórny- jako osoba fizyczna, który zarejestrował na siebie działalność gospodarczą i w ramach tej działalności prowadzi ośrodek
maeljas14-08-2005 19:25:07   [#14]

? - nie wiem

może dogadajcie się w KO - żeby szybko wymienili papiery -

dziwne, że to wypłynęło dopiero na końcu - może zdążycie przed 30 września? -

Marek Pleśniar14-08-2005 19:30:47   [#15]

nie wiem skąd dane i prawo do tak kategorycznej oceny osoby nieznanego Ci kompletnie Zgredka. Ja bym tak nie śmiał.

można ocenić to co ktoś powiedział

ale stwierdzić "masz takie i takie tendencje, jestes taki a owaki" to niedopuszczalny w dyskusjach na forum argument ad personam

na mnie również wywarło niekorzystne wrażenie stwierdzenie "pomóżcie mi w utarciu nosa OP"

napisałąś to wyraźnie: "Jak dać pp, żeby im nosa utrzeć? Nawet jak nie będzie uprawnień"

czyli co? Chcesz nas wykorzystać do lipy czy nie?

------------------

wracając do zagadnienia

nie widzę jakoś powodu do dyskryminacji osoby prawnej

czy ten Ośrodek jest w pełni istniejącą w zgodzie z prawem zarejestrowaną osobą prawną?

firma przecież jak najbardziej nią jest? Czy źle wiem?

bo  jesli tak, to nic nie pomoże zmiana postępowania - osobie fizycznej też przeszkodzą

a jesli nie.. to trza zaczynać faktycznie od zera, a tu szybciej będzie gdy zacznie działać osoba fizyczna

Janusz Pawłowski14-08-2005 20:14:28   [#16]
Zatem argument "Posłuchaj Zgredka, bo to mądry facet" jest na forum niedopuszczalny, bo zbyt ad-personalny, czy też z innych powodów? ;-)))
Marek Pleśniar14-08-2005 20:17:46   [#17]
absolutnie niedopuszczalny z powodu obrazy moralności;-)
Ania14-08-2005 20:22:52   [#18]

faceci...

;)
fredi14-08-2005 20:36:28   [#19]
żeby umieć prowadzić, trzeba umieć założyć ( a jak prowadzono nabór ?)
AnJa14-08-2005 20:37:33   [#20]

:-)

oj, znowu te fronty chodzą po Polsce

atmosferyczne fronty

zgredek ma doła, to się czepia i na czepianie wystawia
......

jakbym miał okazje o niepublicznych: maeliasa, małgoś i  ewkę beugram poczytać to poczytałbym ich - bo się z takimi cudami w praktyce bujali, albo wciąż bujają

jakbym sie chciał przypieprzyć o cokolwiek , to do siebie (bo się nadstawiać lubię), zgredka (za nicka) i ewentualnie Janusza (ewentualnie, bo nie wiem, co on  tam prowadził, ale wdzięczny jako temat do czepiania jest bardzo)

można jeszce do adayy (no, ta zasłużyła na pewno) i Marka (ten nie zasłużył - więc tym bardziej mozna)

magosi się czepiać nie można - za mała(wzostem, bo gabaryty-sorki Winetou) czemu nie:-)))
Adaa14-08-2005 22:33:48   [#21]

o tak!

do Zgredka i Janusza powinno się zdecydowanie przyp...bo  dobrze im idą riposty, więc nudą nie powieje...do Ciebie zdecydowanie nalezaloby, jednak kurcze, jakos zgodny jesteś przewaznie:-)

do mnie natomiast absolutnie nie nalezy, bo..bo.....bo tak!!!

;-)

miriamm915-08-2005 06:59:16   [#22]
Dziekuję za pomoc. Trzymam się maeljasa. Nikt tu lipy nie widzi. Tylko jedna osoba. A to mi sie kojarzy ze szkołą, kiedy zadajesz kłopotliwe pytania- siedź prosto i milcz. Dziękuję za wsparcie ania, AnJa, adaa. Jest problem, bo urząd nastawił się, że za wszelką cenę nie da uprawnień. Nie wiem co jeszcze znajdzie, nawet jak wymienione zostana papiery. A chętni chcą się uczyć w tej szkole.
miriamm915-08-2005 07:18:38   [#23]

c.d

Nie ma tego typu szkoly w promieniu 60 km. Do tej pory dojeżdżali gdzieś tam, również do niepublicznej, co wplywało dodatkowo na koszty edukacji.
zgredek16-08-2005 01:00:54   [#24]
no - "mądry facet";-) to obraza moralności - zgodzić się muszę;-)
hanabi16-08-2005 07:46:34   [#25]

a "zgredek"

chyba nie przypadkiem;-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]