Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnienia
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane18-08-2002 20:20:37   [#01]
Czy mogę zatrudnić nauczyciela kontraktowego na czas określony? Jak ma się do tego art.10 pkt.7 KN. Proszę o pomoc.
beera18-08-2002 20:55:30   [#02]

?

na czas zastępstwa za jakąś osobę?

Czy po prostu, na vacat?

Marek Pleśniar18-08-2002 21:35:43   [#03]

a czemu nie?

napisz coś wiecej bo nie czaimy sytuacji:-)
Konto zapomniane19-08-2002 14:21:03   [#04]

Jolka

Mam ten sam problem. Za rok zmniejszy się liczba oddziałów w naszej szkole. Nie będzie potrzebnych tylu nauczycieli co obecnie. Chcę zawrzeć z kontraktowymi umowy na 1 rok (za zgodą organu prowadzącego wykorzystując art.10 pkt 7 KN:

7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.

 ale tak do końca nie jestem przekonany czy jest to całkowicie poprawne).  Proszę o uwagi na ten temat.

Ewa z Rz20-08-2002 23:48:31   [#05]

Jest to jak najbardziej poprawne

jotge rozumuje prawidłowo - w takiej sytuacji nie tylko mozna ale nawet należy zatrudnić n-la na czas określony (i wszystko jedno czy jest on kontraktowy, mianowany cvzy dyplomowany!)
Bożena21-08-2002 11:28:55   [#06]
Zatrudnienie na czas określony wynika w tym przypadku z organizacji nauczania-w najbliższej perspektywie zmniejszy się liczba oddziałów. Tez tak zatrudniłam nauczyciela kontraktowego, w umowie należy podać powód takiego zatrudnienia.
beera21-08-2002 11:31:57   [#07]

hm...

Powiedzcie, czy to oznacza, ze jesli za rok będę miała wyszkolonego informatyka spośród swoich nauczycieli, mogę wobec zatrudnianego w tym roku zastosować tenże przepis?

czy to za szeroko?

mika21-08-2002 18:39:45   [#08]
Pomóżcie mi bo się już pogubiłam. Jeśli nie ma żadnych dodatkowych okoliczności (zastęspstwo, przewidywana reorganizacja) a nauczyciel kontraktowy jest w trakcie stażu to jak go należy zatrudnić? Vacat, 13 godzin.
Marek Pleśniar21-08-2002 18:52:19   [#09]

za:-(

za szeroko asia
beera21-08-2002 19:00:47   [#10]

aha :-(

Mika- na nieokreslony.

 

Ale jak jest w trakcie stażu?

mika22-08-2002 21:42:54   [#11]
 Dzięki Asiu. W trakcie stażu bo przez dwa lata były umowy roczne. Zostało jeszcze 9 miesięcy stażu. Dlatego już sama głupieje :))
HenrykB23-08-2002 17:29:03   [#12]

Moim zdaniem

Jeśli nie ma przypadku zastępstwa lub potrzeby organizacyjnej - to należy stosować umowę na czas nieokreślony. Potrzeby organizacyjne mogą być różne.

Jeśli już dzisiaj wiemy, że za rok czy dwa nie będziemy mieć etatu, to umowa na czas określony. Wydaje mi się, że należy gdzieś ten fakt uzasadnić (informacja do protokołu podczas posiedzenia, pismo informujęce itp.). Żeby nie było wątpliwości, bo życie płata figle. Mnie zdarzyło się już zatruniać nauczyciela na rok przez kilka lat, bo takie co roku były potrzeby organizacyjne, które potem się nie sprawdzały (dużo zmian organizacyjnych przez kilka lat).

Zresztą, nawet przy umowie na czas nieokreślony (kontraktowy) wypowiedzenie nie jest trudne. Pamiętać trzeba o okresie wypowiedzenia i po krzyku.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]