Forum OSKKO - wątek

TEMAT: co w szkole z teczek awansowych?
strony: [ 1 ]
Kasia6611-08-2005 12:02:10   [#01]
Kto może z Was mi powiedzieć, co z teczek n-li awansujących musi zostać w szkole po zakończeniu ich awansu? Te wielkie segregatory stoją w tej chwili u mnie, ale chyba nie musi to wszystko być tutaj na wieki???
Marek Pleśniar11-08-2005 12:07:57   [#02]

był o tym jakiś wątek

poszukajkuj dobrze

zgredek11-08-2005 13:18:01   [#03]

a to w rozporządzeniu o awansie jest:

§ 9. 1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmuje:

5) w przypadku nauczyciela mianowanego - dokumentację potwierdzającą spełnianie wymagań określonych w § 8 ust. 2.

4. Dokumentacja, o której mowa w ust. 1 pkt 5, jest przedstawiana, z zastrzeżeniem ust. 5, w następującej formie:

1) opisu i analizy realizacji wymagań, o których mowa w § 8 ust. 2 pkt 1 - 3, ze wskazaniem w szczególności wpływu podejmowanych działań na podniesienie jakości realizowanego w szkole procesu dydaktyczno-wychowawczego;
2) sprawozdania z realizacji wybranych zadań, o których mowa w § 8 ust. 2 pkt 4, oraz uzyskanych efektów;
3) dyplomów lub świadectw potwierdzających zaawansowaną znajomość języka obcego w rozumieniu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 września 2002 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli - w przypadku realizacji zadania, o którym mowa w § 8 ust. 2 pkt 4 lit. d;
4) opisu i analizy co najmniej dwóch przypadków rozpoznania i rozwiązania problemów edukacyjnych, wychowawczych lub innych, o których mowa w § 8 ust. 2 pkt 5;
5) zaświadczeń i innych dokumentów potwierdzających pełnienie funkcji, prowadzenie działań lub wykonywanie zadań związanych ze spełnianiem wymagań określonych w § 8 ust. 2, jeżeli nie wynika to z planu rozwoju zawodowego i sprawozdania z jego realizacji.

§ 14.

3. Dokumentację, o której mowa w § 9 ust. 4, zwraca się nauczycielowi, na jego wniosek, jeżeli decyzja o nadaniu stopnia awansu zawodowego stała się ostateczna.

zgredek11-08-2005 13:22:17   [#04]

dotyczy mianowanych, ale ponieważ w przypadku nauczycieli stażystów i kontraktowych te cudeńka nie są obowiązkowo dołączane do wniosku, więc potraktowałabym tak samo

znaczy zostawić to co obowiązkowe - a resztę oddać

(a też mam wątpliwości co do tych obowiązkowych, bo przecież kserokopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje - mam w aktach osobowych nauczyciela, plan rozwoju, sprawozdanie i ocenę - też mam)

i w taki sposób mamy to samo w kilku miejscach

inaczej jest w OP i ON - tam nie mają, to niech mają;-)

emeryt11-08-2005 13:23:04   [#05]

zwróć to nauczycielom...

przepisy mówią tylko o przechowywaniu dokumentacji awansu zawodowego: wniosek, plan rozwoju, sprawozdanie, ocena, dokumentacka komisji (kwalifikacyjnej i egzaminacyjnej - ocena formalna, oświadczenia członków komisji, karty oceny, protokół, zaświadczenie) - to jest do przechowania przez 10 lat - 2 lata w siedzibie, 8 lat w archiwum.

Reszte śmieci możesz oddać nauczycielowi a jak nie zechce to makulatura.

AnJa11-08-2005 20:59:56   [#06]
co to jest:
-oświadczenia członków komisji.
-karty oceny

prawnie oczywiście

bo na razie to myślę, że to widzimisię(wzorów w rozporządzeniu nie widziałem zdaje się)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]