Forum OSKKO - wątek

TEMAT: awans
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane04-08-2005 15:51:09   [#01]
Odbyłam staż 2 lata i 9 miesięcy na stopień nauczyciela dyplomowanego. Po dwóch latach stażu objęłam funkcję dyrektora szkoły. Chcę złożyć wniosek o postępowanie kwalifikacyjne i skorzystać z tak zwanej "ścieżki mieszanej".
Czy muszę mieć ocenę pracy na stanowisku dyrektora szkoły?
Bardzo proszę o odpowiedź.
zgredek04-08-2005 17:00:05   [#02]

przeczytaj tu:

http://www.vulcan.pl/forum/zpo/thread.php?t=11023&st=2
amrek04-08-2005 19:31:44   [#03]

Dyrektor Ciało na ścieżce mieszanej...

to brzmi kunsztownie :-) Przepraszam, że wcinam się w wątek niemerytorycznie - ale też i niezłośliwie. Jestem kolekcjonerką cacek językowych... 

pozdrawiam, Ag

Magosia04-08-2005 20:56:21   [#04]

Amrek :-))))

Ja też niemerytorycznie - przepraszam, ale też baaaaaardzo lubię takie językawostki, a Ciebie uwielbiam czytać dla przyjemności obcowania ze swoistym stylem . Pozdrawiam niemerytorycznie:-) '

Ciało Kochane - wybacz dwóm czułym na słowo ;-)

Adaa04-08-2005 22:59:11   [#05]

tez fajnie brzmi np.

Ciało a awans

no dobra...mi sie wszystko tak kojarzy;-)

Konto zapomniane05-08-2005 10:08:27   [#06]

macie rację, zabrzmiało to dwuznacznie :))))

sama się ubawiłam z Waszych komentarzy :)

Zgredku, wizytator z kuratorium odrzucił mój wniosek o awans stwierdzając, że nie spełnia wymogów formalnych (brak oceny na stanowisku dyrektora). Nie mam siły już z nim walczyć :(

rzewa05-08-2005 11:17:08   [#07]

co to znaczy

wizytator dorzucił??

Wizytator nie może NICZEGO odrzucić - kurator może wydać odmowna decyzję i wtedy Ty możesz odwołac sie do MENiS (przez KO) - tyle.

izuś05-08-2005 21:25:06   [#08]

Ocena pracy dyrektora musi być nie ma zmiłuj

Ocena pracy na stanowisku dyrektora musi być i to koniecznie wyróżniająca w innym przypadku formalnie nie spełniasz wymagań. Wizytator powinien być tak dobry i od razu pomaszerować w kierunku twojej "wyróżniającej" oceny a nie coś nieprawnie odwalać , ale są ludzie i 'grzyby'. Ja miałam taki przypadek-mając gotową teczkę okazało się że brak mi oceny pracy jako dyrektora.Miałam jako nauczyciel tez wyróżniającą. Teraz mówi o tym karta wcześniej nie było dyspozycji prawnych do tego. Moja pani wizytator sprawę wyjaśniała w ministerstwie i okazało się że nie ma przeproś. Wizytator pospieszył na ocenę po moim wniosku złożonym do Kuratora i wydał  ocenę w sierpniu i tym samym już w grudniu 2004 roku siedziałam przed komisją i odpowiadałm na pytania komisji. Wszystko do przeżycia.
zgredek05-08-2005 21:33:27   [#09]

Art. 9e. 1. Dyrektor szkoły posiadający na tym stanowisku nieprzerwany okres pracy wynoszący co najmniej 3 lata, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora co najmniej 2 lata oraz legitymujący się wyróżniającą oceną pracy, może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego po upływie 4 lat od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora po upływie 3 lat.

a gdzie tu jest napisane, że na stanowisku dyrektora?

molinek05-08-2005 21:48:03   [#10]
..a ja jednak zachęcam do osiągnięcia swojego celu; tylko proponuję "na luzie", choć konsekwentnie. Walczyłam 2 lata.Pisma krązyły między KO, mną i MENiSem. Wygrałam.
Konto zapomniane12-08-2005 10:43:17   [#11]
dziękuję Wam za rady. To piękne, że na Forum zawsze można otrzymać pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
Slawek mow15-08-2005 14:11:54   [#12]
Może ktoś mógłby udostępnić spis treści sprawozdania dyrektora w punktach, będę wdzięczny

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]