Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Proszę o radę
strony: [ 1 ]
Ivet03-08-2005 23:07:02   [#01]
Obejmuje od września przedszkole (o czym juz pisałam) i powiem szczerze śledząc materiały na forum stwierdziłam, że jestem zupełnie zielona. Chciałabym prosić o pomoc (nie pierwszy i nie ostatni raz, za co z góry dziekuję). Na stanowisko wice dyrektora chciałabym powołać nauczycielkę, która po pierwsze nie ma aktualnej oceny, po drugie wraca po dwuletniej nieobecności z urlopu wychowawczego. Ma za to ogromną wiedzę, kulturę osobistą, no i wszystko co potrzebne osobie na tym stanowisku. Jak wybrnąć z tej sytuacji? Pracowałam z nia 8 lat - obie byłysmy nauczycielkami w tej placówce. Kiedy mogłabym dokonac jej oceny? Czy mogłabym skorzystać z informacji zgromadzonych w teczce akt osobowych czyli opinii mojej poprzedniczki?
Gaba04-08-2005 05:52:45   [#02]

1. Możesz korzystać ze wszystkich informacji.

2. Nie musi mieć wice tzw. aktualnej oceny (nie ma takiego pojęcia, choć oczywiście są wymagania np. do nagrody, by ocena była nie starsza niż... albo do konkursu, by ocena była nie starsza niż...)

 

3. skup sie na pracy - ocenisz ja za rok. Zaglądnij do UoSO nt. wicka, u nas trzeba powiadomic po wyborze OP... - wysonduj, jakie są zwyczaje.

U nas trzeba powiadomić, że się chce taka i taka osobę, dołaczyć opinię RP z dnia... i czekać na odpowiedź OP, czy nie wnosi zastrzeżeń i dopiero wtedy (u mnie to było ok. 15 wrzesnia) na kolejnej radzie dziewczynę powołałam.

 

;-)

 

spokojnie. Będzie dobrze.

rzewa04-08-2005 09:43:22   [#03]

niestety

wice musi mieć ocenę nie starszą jak 4 lata w momencie powołania...

Powołaj ją na p.o. wice (wtedy nie musi mieć oceny) na 3 m-ce, oceń w tym czasie i powołaj normalnie na wice.

Rozporządzenie MENiS z dnia 6 maja 2003 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze, w poszczególnych typach szkół i placówek (Dz. U. Nr 89, poz. 826 z późn. zm.)

§ 6. Stanowisko wicedyrektora przedszkola, szkoły i placówki, o których mowa w art. 2 pkt 1-5, 7 i 10 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, może być powierzone nauczycielowi, który:
1) spełnia wymagania określone w § 1 pkt 1 lub § 2;
2) posiada co najmniej czteroletni staż pracy pedagogicznej lub czteroletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego;
3) posiada co najmniej dobrą ocenę pracy, a w przypadku nauczyciela akademickiego - pozytywną ocenę pracy, uzyskaną w okresie czterech lat bezpośrednio przed powierzeniem stanowiska wicedyrektora, albo pozytywną ocenę dorobku zawodowego uzyskaną w okresie roku bezpośrednio przed powierzeniem stanowiska wicedyrektora;
4) spełnia wymagania określone w § 1 pkt 5-8.

Roman K04-08-2005 10:04:14   [#04]

Jak zwykle Rzewa ma rację

Pewnikiem najpewniej zrobić tak:

We wrześniu dokonać oceny. Po dokonaniu oceny wdrożyć procedurę powołania na wicedyrektora.

Roman_K

Ivet04-08-2005 18:29:33   [#05]

Pełniąca ob obowiązki

Czy tak samo powierza się obowiązki wice jako pełniacej obowiązki czy inaczej? To znaczy że wtedy nie korzysta ze zniżki godzin i dodatku funkcyjnego?

John04-08-2005 19:48:49   [#06]
zapytaj OP, co oni na to- byc moze pojda na uklad ze powolasz ja na vice i dokonasz jej oceny przez 3 miesiace
Ivet04-08-2005 22:17:30   [#07]

Czy mogę, jak mówi Roman dokonać oceny już we wrzesniu?

John04-08-2005 22:30:45   [#08]
Ivet, pewnie możesz, tylko czy jestes w stanie po miesiacu dokonac jej oceny i wskazac na zalety tej osoby? Pamietaj, ze to jest ocena, ktora wystawiasz TY
Ivet04-08-2005 22:43:24   [#09]
Ja akurat nie mam wątpliwości, a moja wiedza na temat pracy tej osoby jest zapewne o niebo lepsza niż wiedza mojej poprzedniczki. Chodzi mi jedynie o przepisy prawne
rzewa05-08-2005 07:39:04   [#10]

spokojnie

powołanie p.o. wicka nie wymaga całej procedury, a jedynie informacji do OP, że do czasu powołania wicedyrektora (lub konkretna data) obowiązki tegoż będzie pełniła p. XY. Oczywiście dostaje dodatek funkcyjny i ma na ten czas zniżkę godzin.

A nie został wice po poprzedniej dyrce? Niech może ten dyrek pełni te funkcję przez miesiąc i od 1 października powołasz nowego, tego który ci leży?

Oceny możesz dokonać nie tylko we wrześniu, ale nawet w pierwszym tygodniu września - nie ma żadnych limitów co do tego, o ile przeprowadza się tego w pełnym porozumieniu z ocenianym n-lem.

Natomiast, jeśli nie ma porozumienia, to procedura jest następująca - ocena dokonana z inicjatywy dyrka (lub każdego innego organu do tego uprawnionego) nie może być przeprowadzona wcześniej niż miesiąc po zawiadomieniu o tym zainteresowanego n-la.

Ivet05-08-2005 11:12:13   [#11]
Oczywiście, że działam w porozumieniu z nauczycielem Został wice po poprzedniej dyrce, ale po pierwsze kończy sie mu powołanie 31 sierpnia, po drugie delikatne sugestie OP mówiły o konieczności dokonania zmian. Ja sama również wiem, że jest to konieczne. Bardzo dziekuję za pomoc. Twoje informacje bardzo mi pomogą. W sytuacji , w której pęłniącej obowiązki przysługiwać będzie zniżka godzin mam rozwiązane ręce. Inaczej trudno byłoby mi znależć dla siebie godziny, nie zakłócając pracy oddziału przedszkolnego. Po prostu brakowałoby mi godzin, bo organizacja uwzględnia własnie tę zniżkę. Stąd mój problem i chęć dokonania szybkiej oceny. Nie wiedziałałam, że wice po przysługuje ta znizka. To wspaniała wiadomość

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]