Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnienie a ciąża
strony: [ 1 ]
kasik03-08-2005 14:38:01   [#01]
Sytuacja jest taka: dziewczyna zatrudniona na czas określony  w roku szkolnym 2003/2004 rodzi dziecko w VIII 2004, umowa wygasa z dniem porodu. Po zakończeniu macierzyńskiego zatrudniam ją ponownie do 31VIII2005, dzisiaj informuje mnie,że jest znowu w ciąży. Pytanie czy mogę zatrudnić ją na czas nieokreslony od 1 IX czy  tylko do dnia porodu?(nl kontraktowy) Dodam, że już w roku 2004/2005 chciałam zatrudnic ją na nieokreślony ale zaciążyła.Pozdrawiam
rzewa03-08-2005 14:42:31   [#02]

ona JUŻ

jest zatrudniona na czas nieokreślony jeśli w momencie podpisywania obecnej umowy była juz n-lem kontraktowym.

Koralik04-08-2005 19:54:27   [#03]
czy nauczyciel kontraktowy moze być zatrudniony na czas określony; za 2 lata  nie będę miala dla niego pracy
jaszczurzyca04-08-2005 22:11:05   [#04]
Podbijam wątek
Leszek04-08-2005 22:22:15   [#05]

KN art. 10. 7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.

 

pozdrawiam

rzewa05-08-2005 07:52:58   [#06]

elami

ale dlaczego nie będziesz miała dla niego pracy?

Jeśli dlatego, że nie będzie wogóle tego przedmiotu, którego uczy, to tak, możesz zatrudnić go na dwa lata. W tym wypadku dokładnie wiadomo - ten, obecnie zatrudniany n-l, nie będzie miał za 2 lata pracy.

Ale jeśli tylko przewidujesz, że zmniejszy się liczba godzin tego przedmiotu (przedmiot zaś, trwał będzie nadal), a masz na ten przedmiot zatrudnionych kilku n-li, to nie. Zatrudniasz go na czas nieokreślony, a po 2 latach zwalniasz z 20 art KN jednego z nauczycieli uczących tego przedmiotu (niekoniecznie tego, ostatnio zatrudnionego - to zależy od przyjętych przez Ciebie kryteriów zwalniania nauczycieli).

Ale nawet jeśli wybierzesz akurat tego, to należy mu się odpowiednia odprawa lub stan nieczynny, czego by nie otrzymał przy zatrudnieniu na czas zamknięty.

Lecz najważniejsze dla oceny zasadności zatrudnienia na podstawie art 10 ust 7 KN jest to, że nie można obecnie określić, czy na pewno właśnie dla tego n-la nie będzie pracy.

nalix06-08-2005 11:13:07   [#07]

zatrudnianie kontraktowych

Gdyby jeszcze do tego było jakieś orzeczenie SN, albo innego sądu pracy.
Koralik10-08-2005 16:30:24   [#08]

Dziekuję Rzewo,  Twoje wyjaśnienie. pomoglo mi rozstrzygnąć problem na korzyść n-la

a co zrobic z takim związkowcem -mianowanym a jak dobrze mu pójdzie to dypl.- dla którego nie powinno być pracy, a chroni go "immunitet zz" (brak godzin z przedmiotu w przyszłym roku ) jest najsłabszy z 5 zatrudnionych przedmiotowców

zgredek10-08-2005 17:26:54   [#09]

po pierwsze sprawdź, czy ochrona jest słuszna, bo w ustawie o zz-tach napisano tak:

Art. 32. 1. Pracodawca bez zgody zarządu zakładowej organizacji związkowej nie może:

1) wypowiedzieć ani rozwiązać stosunku pracy z imiennie wskazanym uchwałą zarządu jego członkiem lub z innym pracownikiem będącym członkiem danej zakładowej organizacji związkowej, upoważnionym do reprezentowania tej organizacji wobec pracodawcy albo organu lub osoby dokonującej za pracodawcę czynności w sprawach z zakresu prawa pracy,

--------------------

1.  jeśli ochrona jest słuszna - to zwróć się o zgodę do zarządu motywując tak właśnie jak motywujesz

jeśli się zgodzą - to zwolnij

jeśli się nie zgodzą - to też zwolnij

2.  jeśli ochrona nie jest słuszna - to napisz pismo do zarządu, że nie jest słuszna i że zwalniasz

jeśli się zgodzą - to zwolnij

jeśli się nie zgodzą - to też zwolnij

--------------------

a później, tak, czy siak czeka cię sąd pracy - a tam dobrze przygotowana wygrać powinnaś (albo przegrać - ale bez walki się nie obejdzie)

zgredek10-08-2005 17:34:48   [#10]

ups...

jeszcze raz przeczytałam i muszę poprawić,

nie doczytałam, że tych nauczycieli uczących przedmiotu jest kilku:

jeśli ochrona jest słuszna i zarząd się nie zgodzi to musisz mieć naprawdę dobre uzasadnienie tego, że nauczyciel jest "najsłabszy" - jeśli uzyska dyplomowanie w najbliższym czasie, to nie będzie to łatwe

i tu raczej nie daję gwarancji, że uda się go zwolnić

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]