Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przekazanie placówki
strony: [ 1 ]
Ivet01-08-2005 18:22:48   [#01]
Ja również obejmuję placówkę (przedszkole) od 1 września. Wygrałam konkurs ze starym dyrektorem, który zostaje na stanowisku nauczyciela. Nie jest chętny do współpracy Jeśli podpisze protokół przekazania np. w połowie sierpnia, to będę już odpowiedzialna za wszystko? Kiedy mam przygotować nowy rok szkolny, skoro stary dyrektor pełni funkcję do 1 września?
beera01-08-2005 18:54:51   [#02]

Po prostu- rób swoje.

Przygotowuj rok szkolny- jeśli nie w docelowym gabinecie, to w jakimkolwiek innym.

Stary dyrektor pełni funkcję do 31 sierpnia ( pamietaj, ze to on podpisze w sierpniu listy plac dla obsługi), ale nie wierz w to, ze zrobi aneks, program rozwoju, czy zwoła spotkanie nauczycieli.

więc po prostu nie zwazając na daty- pracuj jakbyś tym dyrektorem już była, najlepiej jeszcze unikając konfliktów ze starym, bo one wbrew pozorom, bardziej Tobie niż jemu nie wyjdą na zdrowie...

I nie podpisuj protokołu w połowie sierpnia- podpisz 31 sierpnia ( jesli uwazasz, ze mogą nstąpić jakieś nieprawidłowości w ciągu tych dwóch tygodni) ( choć ja uważam, ze to raczej mało prawdopodobne)

Ivet01-08-2005 19:08:57   [#03]

A dokumenty?

Od wrzesnia chcę zmienić obsadę i godziny pracy poszczególnych oddziałow przedszkolnych (nauczycielki już znaja organizacje). Kto więc ma sporzadzić aneks, kto powierza stanowisko wice,  skoro ja w sierpniu nie mam mocy prawnej? Chciałabym uniknąć konfliktu zwłaszcza z tego powodu, że będziemy razem pracować. Nie wiem jednak jakie są zamiary mojej poprzedniczki, a znamy sie od lat, bo pracowałam niedawno w tym przedszkolu.
beera01-08-2005 19:16:53   [#04]

oczywiście TY

przecież mozesz przygotowywać dokumenty w sierpniu, ktore będą obowiązywać od 1 września, możesz je podać nawet do wiadomości.

Powinnaś przygotowywać aneks- on przecież też obowiązuje od 1 września, a termin jego przekazania OP, to zazwyczaj polowa września.

Nawet jesli stary dyrektor (  w co nie wierzę ) będzie przygotowywał własne papiery, to i tak 1 wrzesnia mozesz wszystko zmienić i podać do wiadomości te, obowiazujące przez Ciebie.

Genealnie- dogadajcie się, bo to może być smieszne- takie rywalizowanie w ostatnim tygodniu sierpnia "na władzę". Chodzi głównie o to, zeby przed nauczycielami z twarzą wyjść z tego przekazania stanowiska...

A jak przedszkole ma  wakacje? TZn- kiedy uroupujcie?

Ivet01-08-2005 20:46:12   [#05]
Niestety trafiłam na dyzur od 16 sierpnia. Do tego momentu od 1 lipca przedszkole było nieczynne. To znacznie utrudni pracę mnie i mojej poprzedniczce. A tak nawiasem nie zamierzam rywalizować - z przyjemnością podam dłoń zachęcając do współpracy. Wiem, że  oczy wszystkich będą na nas zwrócone. Zamierzam rozczarować tych, którzy spodziewaja się sensacji i czekaja na "awanturki". Myślę, że się pogodzimy. Podczas wakacji opadły emocje i myslę, że podejdziemy do tego inaczej, spokojniej.
Ania z Zielonego W01-08-2005 23:02:30   [#06]

Ivet

a nie możesz zaproponować stanowiska vice własnie ustępującemu dyrowi??? I po co zmieniać 1 wrzesnia obsadę itd..??
Marek Pleśniar01-08-2005 23:08:56   [#07]
dość odważny byłby to krok:-)
AnJa02-08-2005 00:19:42   [#08]
Ustępującemu z róznych przyczyn - na rok, dla poduczenia sie, gdyby ten chciał - czemu nie.

Ale kontrandydatowi w konkursie - hmm ... zdarzyła mi się taka propozycja... nawet dzisiaj lekko żałuję, że nie skorzystałem... dyrektorem juz parę razy byłem, wice jeszcze nie...  a jeszcze w "swojej"szkole"...
Marek Pleśniar02-08-2005 08:09:40   [#09]
dość odważny byłby i to krok;-))
AnJa02-08-2005 15:47:50   [#10]
ano byłby

ale odwagi zabrakło;--)
abbo02-08-2005 19:31:52   [#11]

również przejmuję placówkę od 01 września

komplikuje się sprawa u mnie bo z tym dniem odchodzi oprócz dyrektora również księgowa. Podpowiedzcie proszę - protokoły przekazania z datą 01 września czy np. 12 lipca (obecny dyrektor pozostaje w szkole na etacie)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]