Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje i wymiar zatrudnienia
strony: [ 1 ]
olekjurek01-08-2005 13:32:32   [#01]
Mam wykształcenie wyższe magisterskie- edukacja wczesnoszkolna i studia podyplomowe w zakresie nauczania języka polskiego w szkole podstawowej. Od nowego roku szkolnego mam dostać w nauczaniu początkowym 8 godzin, 6 godzin języka polskiego oraz 3 godziny muzyki i 1 godzine plastyki. Mam pytanie: czy jeśli nie będę miała pół etatu ani z języka polskiego ani w nauczaniu, to czy będzie mi się liczył staż na dyplomowanego?
AnJa01-08-2005 13:38:19   [#02]
Jeśli edukacja wczesnoszkolna daje kwalifikacje do nauczania początkowego (dzisiaj to chba zintegrowane sie wabi) to zgodnie z kwalifikacjami masz
8 nauczania+6 j.polskiego=14>9 (1/2 etatu)
czyli sie liczył będzie.

(nie wiem, co to jest podyplomówka dające kwalifikacje tylko do SP - ale zakładam, że jeśli piszesz, to wiesz)
olekjurek01-08-2005 17:37:46   [#03]
dzięki za odpowiedź, nie wiedziałam, że traktuje sie łącznie i nauczanie początkowe i język polski.Jesli chodzi o podyplomówkę z języka polskiego dającą uprawnienia tylko do SP, to rzeczywiscie taka istnieje
rzewa01-08-2005 17:41:51   [#04]

ale...

wszystkie godziny bedziesz miała zgodnie z kwalifikacjami!!

 - jak ci dyrek przydzieli, znaczy uznał "zbliżoność" i wszytko ok ;-) Masz wszystkie 18 godzin zgodnie z kwalifikacjami.

A jak ktoś skutecznie dowiedzie (sic!!), że tych kwalifikacji nie masz, to będą wieszać dyrka... :-), natomiast Twoja umowa wygaśnie... :-(

Leszek01-08-2005 22:02:43   [#05]

wzrok mam coraz słabszy i dlatego , podobnie jak AnJa, nie zauważyłem kwalifikacji do muzyki i plastyki... i w przepisie uznania "zbliżoności" też nie widzę...

pozdrawiam

Gaba01-08-2005 22:50:56   [#06]

Leszku, hihihi... dziś przyszła dziewczyna z CV, szukała pracy. Napisała, że ma abolutroium z jezyka polskiego i chce pracowac jako bibliotekarz.

Starałam się jej wytłumaczyć, że rozp. o kwalifikacjach, że... - i te sarnie oczy zdumienia.

Leszek02-08-2005 20:24:58   [#07]

:-)))))

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]