Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przeszeregowanie
strony: [ 1 ]
dan29-07-2005 12:14:10   [#01]

Pod koniec czerwca w mojej szkole były komisje na nauczycieli kontraktowych. Wszystkie pozytywne. Pytanie: od kiedy wypłacać nauczycielom podwyższone wynagrodzenie? Akty nadania stopnia nauczyciela kontraktowego będą wręczone w sierpniu.

Wg mnie od 1 września. Czy mam rację?

Proszę o podstawę.

Pozdrawiam.

rzewa29-07-2005 12:17:13   [#02]

1 września

art 39 ust 1 KN
Fakir229-07-2005 12:19:58   [#03]

Rzewa...

Wiesz co aktualnie robiłem?
W Szukaju wpisałem:
Autor - rzewa
Treść - przeszeregowanie...
:))))))))
dan29-07-2005 12:23:35   [#04]

dzięki

Szybko (nadświetlnie) i kompetentnie.
Gaba29-07-2005 15:44:20   [#05]

dan!

to i tak cud, że tak sie to skończyło - dość często i coraz częściej, niektórzy udowadniają niekompetencję - zwykłe zapytanie, czy wyrażenie opinii - dośc często kończy sie awanturą lub awanturką.

Przezyłeś i to jest Twój sukces. I nawet nikt się nie wyzłosiliwił. Cud...

a powazniej - pytaj, i nie przejmuj się. ;-)

Fakir229-07-2005 17:41:34   [#06]

gaba

nie chwal dnia przed zachodem :))))
- - -
Dan - gaba ma rację...
Masz pytania, pytaj i nie przejmuj się tym, co gaba tak delikatnie określiła: "...dość często i coraz częściej, niektórzy udowadniają niekompetencję - zwykłe zapytanie, czy wyrażenie opinii - dośc często kończy sie awanturą lub awanturką. Przezyłeś i to jest Twój sukces. I nawet nikt się nie wyzłosiliwił. Cud......"
- - -
Sam to przeżyłem i... żyję :))))
beera29-07-2005 18:25:11   [#07]

a ten???

nie przesadzacie aby????

 nikt się nie wyzłosliwia w zwiazku z zadaniem pytania, czy wyrażeniem opinii

a może stowarzyszenie skrzywdzonych? co?

ewa29-07-2005 18:40:03   [#08]

sobie tak myślę
było pytanie, była odpowiedź po co ten komentarz...
przygadywał kocioł garnkowi czy jak? 
asia, a jednego swowarzyszenia Ci nie starczy???

miłego upału wszystkim życzę ;-))))))

beera29-07-2005 18:42:59   [#09]

nie

"stowarzyszenie skrzywdzonych" to zly pomysl

taka najwyżej sekcja w naszym :-)

rzeczywiscie czas wyluzować...

ale przejrzalam dzis forum- pytania, odpowiedzi, dyskusje- jak zawsze...

a potem weszłam tu i ten komentarz mnie zadziwił...

AnJa29-07-2005 18:49:16   [#10]
O - w moim ulubionym (Poza Partią Przewodniczącego) ugrupowaniu politycznym  powstaje jakś platforma przez byłego genseka zakładana.

Żałuję, że ja z tym "stowarzyszeniem skrzywdzonych" nie wyszedłem tu wcześniej.

Bo zawsze medialniej być pokrzywdzonemu niż krzywdzić - nie?

A ja chciałbym byc medialny. Tylko media mnie olewają.

I dlatego czuję się skrzywdzony.
zgredek29-07-2005 18:50:55   [#11]
załatwię ci
ewa29-07-2005 18:52:12   [#12]

ło jeżu, jak Anja skrzywdzony, to już zagrożenie ;-)))

żadnych tam sekcji oddziałów i innych stowarzyszeń, micmic... ;-))))))

AnJa29-07-2005 18:53:07   [#13]
dan:-)

Ty się nie przejmuj ( bo jeśli to czytasz to pewnie za bardzo nie łapiesz o co właściwie chodzi) - nikt tu do Ciebie nic nie ma.A i do siebie też zwykle  niezbyt wiele

To forum tak ma - taki, rozumiesz, koloryt lokalny.

A poza tym i sezon ogórkowy:-)
AnJa29-07-2005 18:54:56   [#14]
Dzięki Ewa:-)

Zapomniałem - taż ja już w marcu krzyde swojo platforme powołujonc demonstrował;-)
ewa29-07-2005 18:55:20   [#15]
i upał :-)))
zgredek29-07-2005 18:57:02   [#16]

a guzik - jeśli myślisz, że tak sobie nie można się przejąć z przejęcia to się mylisz

i uważam, że mylisz się, jeśli uważasz, że twoja uwaga to mylenie się, myślisz może, że doprowadzi do nie-mylenia się?

Magosia29-07-2005 18:57:08   [#17]

Poza tym upały

się rzucają;-( na myślenie i nastroje

AnJa, co do medialności, masz załatwione, trochę Cię obsmarowalam w poczytnym czasopiśmie. Jak wydrukują - dam znać :-)))

Gaba29-07-2005 18:57:50   [#18]
Ja proponuję pokrzywdzonych... wypędzonych - czyli ziomkostwo... ale to się załatwia przy piwie... ups - napoju stokrotwoym... ja się też czuję... i jestem nawet skrzywdzona, bo jest chyba 100C, ale moje gwiazdeczki swietnie wypadły na mianowaniu. Posiedzenia zamknione - wypoczynek... jeszcze tylko grusze sobie, ups - pracownikom przygotować...
AnJa29-07-2005 19:07:22   [#19]
E, mnie tam o  zainteresowanie masowe mediów chodzii.

A nie, żeby wierszówki na mnie tłuc:-)))
Fakir229-07-2005 23:24:15   [#20]

Mamy wakacje !!!

Co prawda, to prawda...
Tu nikt nigdy nikomu i tego się trzeba trzymać w zeznaniach :))))
- - -
Upału nienawidzę....
- - -
Żeby nastrój zmienić...
- - -
Zgredko !
Dawno chciałem Ci to powiedzieć...
Jesteś wielka (duchem, nie ciałem - bo ciała nie znam...)
Twoje esprit d'apropos jest super...
Pod jednym warunkiem - że jesteś usposobiona pozytywnie....
Bo czasami - mogę szczerze? - jesteś prawdziwy... zgredek :)))))
I to by było na tyle...
- - -
Dan - tu jest naprawdę fajnie :)))))))))))
zgredek30-07-2005 00:02:54   [#21]

na żywieniowym?

ale - fakt - ładnie:-)

Fakir230-07-2005 00:10:30   [#22]

Jestem specjalny....

mogę się mylić, nie ? :)))))))))))))))))
Basik30-07-2005 15:24:46   [#23]

wątek nieco zszedł z toru, ale wracam do tematu przeszeregowania w znaczeniu doslownym.

Oto KN

"1. Zmiana wysokości wynagrodzenia w czasie trwania stosunku pracy w związku z uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela następuje z pierwszym dniem roku szkolnego następującego po roku szkolnym, w którym nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu. Zmiana wysokości wynagrodzenia z innych przyczyn następuje z pierwszym dniem najbliższego miesiąca kalendarzowego, jeżeli inne przyczyny nie nastąpiły od pierwszego dnia danego miesiąca kalendarzowego.",

 

w 29 numerze Głos Nauczycielski szerko rozpisuje się na temat przeszeregowania. Pojwia się tam zapis:

W  tym przypadku( chodzi o podwyższenie kwalifikacji) zmiana wysokości wynagrodzenia musi nastąpić wówczas, kiedy nauczycil dostarczy dokument potwierdzający podniesienie kwalifikacji. Jezeli uczyni to 1 dnia miesiąca, ma prawo do podwyzki już tego dnia. Gdy uczyni to później, ma prawo do przeszeregowania od 1 następnego miesiąca.

 

Znaczy się - nie ma żadnych wyrównań dla tych nauczycieli, którzy dostarczą dyplomy 3 miesiące po obronie pracy?

 Nie żartujcie już na tym wątku ( albo żartujcie potem  :-) ), a poanalizujmy sobie tę sytuację.  Zapewne niet ylko moich nauczycieli rzecz dotyczy.

violka30-07-2005 16:11:23   [#24]

oczywiście

że nie ma

Gaba30-07-2005 17:10:02   [#25]
Masz jeszcze sytuację, gdy pracownik zdobędzie kwalifikacje w trakcie urlopu macierzyńskiego - dość często kobiety po porodzie podchodzą do egzaminów na mianowanego (dziecko np. urodziły w maju, w czerwcu) i ich przeszeregowanie nastąpi dopiero po powrocie do pracy, a nie 1 września.
AnJa30-07-2005 17:24:03   [#26]
Cytowany przez Ciebie zapis KN ma ciąg dalszy:
"Art.39.1a.  W przypadku uzyskania kolejnego stopnia awansu zawodowego w trybie art. 9b ust. 3a zmiana wysokości wynagrodzenia następuje z dniem 1 stycznia danego roku, następującego po roku kalendarzowym, w którym nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu.

a Art.9b3a.  to " Nauczycielom, którzy złożą wnioski o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego do dnia 31 października danego roku, właściwy organ, o którym mowa w ust. 4, wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 grudnia danego roku."

to tak gwoli ścisłości - ze przeszeregowanie awansowe to nie tylko 1 wrzesnia nastepuje.

A do tych terminów przy dyplomie - nie mam zadnych argumentów prawnych, ale dla mnie magister jest magistrem od daty wpisanej na dyplomie, a nie od dnia kiedy go dostarczył zwłaszcza z przyczyn od siebie niezaleznych bo cykl produkcyjny dyplomu na uczelni traw nieco.

Czyli przeszeregowanie z dniem 1 miesiąca nastepującego po dostarczeniu, ale  wynagrodzenie z wyrównaniem  od 1 miesiąca następujacego po miesiącu z daty na dyplomie.

Przypomnę, że podobnie deliberowalismy na temat, kiedy płacić za awana (wg poprzednich zasad) - czy od 1 sierpnia (bo w lipcu uzyskał akceptacje) czy od 1 listopada (bo 14 października Kurator robił uroczyste wręczenie)

Wersji wyżej przedstawionej będę się trzymał, chyba że ktoś zacytuje mi przepis lub wyrok sadu mówiący, że jest inaczej.
zgredek30-07-2005 17:38:24   [#27]
o i na temat i nie żartuje;-)
Gaba30-07-2005 18:20:34   [#28]
Masz jeszcze sytuację, gdy pracownik zdobędzie kwalifikacje w trakcie urlopu macierzyńskiego - dość często kobiety po porodzie podchodzą do egzaminów na mianowanego (dziecko np. urodziły w maju, w czerwcu) i ich przeszeregowanie nastąpi dopiero po powrocie do pracy, a nie 1 września.
dan30-07-2005 20:38:09   [#29]

W pewnym momencie zwątpiłem.

violka30-07-2005 22:09:48   [#30]

AnJa

miałam sytuację, że kobieta przyniosła dodatkowe świadectwo pracy i od nastepnego miesiąca dostala wyższą wysługę

ale chciała żeby jej wyrównać tę wysługę wstecz - oczywiście nie można, bo pracodawca wypłacał prawidłowo - liczy się to co stoi w teczce akt osobowych - w poprzednich latach było wypłacane prawidłowo i nie ma podstaw do wyrównania (prawnik to potwierdził)

z chwilą dostarczenia kwitu - sytuacja się zmienia i od następnego miesiąca ma wyżej

to jest problem pracownika żeby udokumentować swoje prawo do wyższego wynagrodzenia - oficjalnie pracodawca tylko tyle wie i ma prawo wiedzieć ile ma kwitów w aktach osobowych (np. n-l może mieć dodatkowe kwalifikacje, ale jak nie da kwitu, bo nie chce - to dla pracodawcy on ich nie ma) 

podobnie rzecz ma się z dyplomem - przecież wiemy że studiuje (urlop szkoleniowy), ale tak naprawdę dla pracodawcy magistra ma jak ma papier

na jakiej postawie naliczysz wyższą stawkę ? bo powiedział że obronił?

dlatego też zwykle magistranci przynoszą zaświadczenie, że obronili się - tak więc jest podstawa do wypłacenia wyższej stawki

tak więc AnJa - magistrem to on jest od daty na dyplomie, ale wypłacane ma od daty wpływu do szkoły dokumentu (ściślej od następnego miesiąca, a jeśli złoży 1-go to od tego miesiąca)

zgredek30-07-2005 22:12:37   [#31]
violka - zaświadczenie, że obronili nie jest podstawą do wypłacenia wyżsej stawki
violka30-07-2005 22:14:57   [#32]

no to czeka na dyplom

u nas wypłacali
AnJa30-07-2005 22:59:33   [#33]

no to czeka na dyplom

u nas wyrównywali
:-)))
Basik31-07-2005 09:13:59   [#34]

u nas to zrobia tak,jak podpisze dyrektor. Zgredek ma rację,że zświadczenie nnie jest podstawą do wypłacenia wyższej stawki,ajesli chodzi o wyrównanie - wciąż mam wątpliwości. W przypadku jubileuszówki w przepisach jest wyraźnie okreslona sprawa płacenia i niczego się nie wyrównuje, jesli udokumentowano jakies dodatkowe lata.

rzewa31-07-2005 10:43:18   [#35]

zaświadczenie

o otrzymaniu tytułu (ukończeniu studiów i obronie pracy) nie  stanowi podstawy przeszeregowania, ale...

Stanowi podstawę wyrównania (zgodnego z data dostarczenia zaświadczenia) w momencie przeszeregowania z powodu przyniesienia przez n-la dyplomu ukończenia studiów.

Natomiast, jeśli nie otrzymam wcześniej takiego zaświadczenia nie wypłacę wyrównania do daty widniejącej na dyplomie tylko przezereguję n-la zgodnie z datą dostarczenia dyplomu.

AnJa31-07-2005 11:27:59   [#36]
no to mamy 3 różne zachowania

to rzewy jest w praktyce bliskie mojemu - tylko, że mnie zaświadczenie niepotrzebne, bo i tak wiem, że ktoś te 3 miesiące temu skończył studia

wiem też, że moje wiem nijak sie ma do wiedzy w sensie prawnym

a i wydaje się, że to zaświadczenie rzewy jako formalna podstawa do ustalenia dnia, od którego sie wyrównuje to podobnie( a jego brak do nie wyrównywania) - to też tak trochę bez podstawy

formalnie to faktycznie powinno się liczyć od dnia dostarczenia dyplomu - ale to głupie

więc robię jak wyżej

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]