Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nagroda jubileuszowa
strony: [ 1 ]
alekla29-07-2005 08:33:20   [#01]
Witajcie! Mam małe pytanko.Proszę pomóżcie.Czy obliczając nagrodę jubileuszową , którą będe wypłacać we wrześniu,mogę jako średnią za godziny ponadwymiarowe przyjąć średnią którą obliczyłam na okres wakacji(lipiec,sierpień).Jest to średnia z całego roku szkolnego . Z góry dziękuje za pomoc i gorąco pozdrawiam
Janusz z W29-07-2005 10:48:05   [#02]

Najważniejsze jest to, kiedy...

...nauczyciel uzyska prawo do jubileuszówki. Zapewne z dniem 31 sierpnia. Czy tak? Jeśli tak, to powinnaś wypłacić 31 sierpnia na podstawie wynagrodzeń uzyskanych w bieżącym roku szkolnym. Jeśli w trakcie września, to na podstawie wynagrodzeń wrześniowych. Wtedy godzin nie uwzględnisz. Jeśli natomiast uprawnienia będą już w sierpniu, a wypłacić chcesz (możesz) dopiero we wrześniu, to naliczasz na podstawie tego lub przyszłego roku kalendarzowego zgodnie z zasadą, że wypłaca się to świadczenie, które będzie dla nauczyciela korzystniejsze.

Uwaga: osoba zatrudniona od 1 września i nie mająca "po drodze" urlopów bezpłatnych uzyskuje prawo do jubileuszówki 31 sierpnia. po 20 latach pracy, rzecz jasna. ;-)

ania0102-08-2005 11:08:44   [#03]

niezgadzam się z tym, że jeżeli uprawnienia do nagrody jubileuszowej nabędzie np. w sierpniu możesz ją wypłacić we wrześniu.

Nauczyciel nabywa prawo do nagrody jubileuszowe w dniu, w którym upływa okres uprawiający do nagrody. par. 2.1 (DZ.U. z 200r. Nr 128, poz. 1418 )

Janusz z W02-08-2005 12:39:04   [#04]

Aniu spokojnie ;-)

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 30 października 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania (Dz. U. Nr 128, poz. 1418)

§ 3. 1. Podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie miesięczne przysługujące nauczycielowi w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli jest to dla nauczyciela korzystniejsze - wynagrodzenie przysługujące mu w dniu jej wypłaty.

Ten zapis rozporządzenia jednak przewiduje taka możliwość. Jakkolwiek byśmy nie chcieli, to i tak może się zdarzyć, że wypłacimy nie w tym dniu...

ania0102-08-2005 14:11:17   [#05]

Ja jestem stoicko spokojna :-)

Zgadzam się że wypłata może nastąpić w innym dniu ale tylko w określonej sytuacji tj. jeżeli nauczyciel doniesie nam świadectwo pracy i po przeliczeniu lat pracy okaże się że np. m-c temu minęło 25 lat pracy wtedy wypłacamu pracownikowi po terminie na warunkach korzystniejszych dla pracownika.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]