Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Emeryturowa determinacja
strony: [ 1 ][ 2 ]
Marek Pleśniar03-08-2005 16:39:58   [#51]

a dzieciątka bardziej niż rozpuszczone;-)

ludzie wieją od tego zawodu gdzie pieprz rośnie

nalix03-08-2005 16:53:54   [#52]

rozpuszczone???

Gdzie bardziej rozpuszczone -u nas czy u nich? Myślę, że z tym jest różnie. Gruba kasa może złagodzić związane z tym cierpienia.
Gaba03-08-2005 17:45:51   [#53]

w Londynie nie łagodzi... brakuje ok. 2 tys. nauczycieli w stolicy WB.

Nie wiem, czy to duzo, czy mało zwazywszy, że ich parę milionów jest.

a pensje bardzo dobre - lecz pensum bardzo niejdnolite i nie ma zmiłuj się - wuefiści np. mają 30 godzin...

TereKlo04-08-2005 17:32:33   [#54]

a niech i te 30 godzin

Wcale to nie jest straszne, mogę i te 30 godzin, ale po jakie licho uciekać za granicę? Już właśnie to między innymi jest przyczyną "rozpuszczoności" młodzieży i dzieci. Rodzice w  ciągłej pogoni za pieniądzem, za pracą - często za granicą pozostawiają dzieci same sobie albo babciom albo sąsiadom. I mamy takie oto zadania wychowawcze - zastąpić matkę, ojca, nauczyć nie tylko tego co przewiduje podstawa programowa, dopilnować, żeby "ludzko" wyglądały i się wyrażały, no i uchodzimy za te potwory co się wszystkiego czepiają. Mogę te 30 godzin nawet za te same pieniądze, ale jeśli dojdę do wniosku, albo do takiego wniosku dojdzie mój pracodawca - chciałabym przejść na zasłużoną emeryturę według mojego wyboru (powrót do temetu wątku), a nie zmieniać pracę, bo na nauczyciela jestem za stara, albo dlatego, że nie spełniam oczekiwań - przecież i powinnam wyglądać estetycznie, i być na czasie w temetyce młodzieżowej. Przecież babcie najlepiej wychowują swoje wnuki, tylko potem mamy takie leworęczne i lewomózgie latorośle, które zrobią wszytko by się wyzwolić z lepkiej słodkości babcinych środkó wychowawczych.

Dlaczego mam porzucać zawód, dlaczego mam uciekać za granice? Bo mi moje władze fundują hustawkę prawnoekonomiczną? Dlaczego mam porzucać rodzinę dzieci i wnuki dla kilku funtów więcej, bo reforma oświaty w anglii skutecznie zniechęciła tamtejszych nauczycieli do odejścia z zawodu i my polaczki mamy zapchać ich dziurę? Bo my przyjmiemy każdą robotę byleby płacili w obcej walucie?

Przykra ta nasza rzeczywistość i pomyśleć, że na własnej krwi wychowaliśmy i wykształciliśmy takowych decydentów........

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]