Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnienie n-la - pilne
strony: [ 1 ]
rena14-08-2002 12:06:35   [#01]

Jestem nowym, młodym dyrektorem i proszę doświadczonych kolegów o radę.

 Mam szczególny przpadek. Nauczycielka rozpoczęła pracę 1.IX.1985 r. i pracowała

 do 28.II.1997 r. Była mianowana w 1990 r. W międzyczasie rozpoczęła studia - polonistykę i ukończyła je w 2000 r.  (mgr polonista). Po tej przerwie - pracowała jeszcze od 1.IX.2001 do 21 II.2002 (była zatrudniona jako n-l kontraktowy, póżniej uświadomiono jej, że nie słusznie)

 Obecnie chciałam zatrudnić ją jako nauczyciela kształcenia zintegrowanego (od pażdziernika rozpoczeła by studia podyplomowe w tym kierunku) proszę poradźcie mi :

- czy mogę ją zatrudnić jako n-la kształcenia zintegrowanego?

- czy mianowanie jescze ma ważne ?

-jakim byłaby nauczycielem : stażystą, kontraktowym czy mianowanym - proszę o przepisy prawne.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

beera14-08-2002 14:00:27   [#02]

Moim zdaniem

Zatrudnic ją możesz jak nauczyciela jakiego chcesz przedmiotu- brak jest rozporzadzenia o kwalifikacjach- obowiązują tu tylko przepisy KN.

Jeśli ma akt mianowania jest nauczycielem mianowanym, moim zdaniem powinnaś ją zatrudnić na podstawie mianowania. Czyli byłaby nauczycielem mianowanym.

 

Cholera, nie wiem jak to jest z tą pięcioletnią przerwą w zatrudnieniu, tu może być kruczek...Tu mi tylko coś kołacze po głowie- nie wiem, może kto mądrzejszy wie?

rena14-08-2002 14:20:35   [#03]

 

 Asiu dzięki. Acha muszę jeszcze dodac, że ostatnio przez te pół roku pracowała jako n-l bibliotekarz, a uświadomiono jej później , że nie powinna była być kontraktowym tylko stażystą. Dla mnie to jest śmieszne, że n- l z 12 letnim stażem bedzie stażystą i co ? opiekuna stażu tez muszę jej przydzielić ?

Proszę jeszcze o wskazówki. Jeśli ktoś wie jak to jest z ta przerwą co z mianowaniem ? Poradźcie!

beera14-08-2002 15:09:31   [#04]

Jest taki zapis...

W ustawie z dnia 23 VIII 2001 ( dz. U 2001/111/1194) w zmianie ustawy OSO, ustawy przepisy wprowadzające reformę ustroju szkolnego, ustawyKN oraz niektorych innych ustaw

Art.28

Nauczyciele, ktorzy w dniu 31 VIII 2000 spełniali warunki w art. 10 ustawy KN , w brzmieniu obowiązującym w dniu 5 IV 2000, otrzymują z mocy prawa stopień nauczyciela mianowanego:

  1. z dniem wejscia w życie ustawy, jeżeli są zatrudnieni w przedszkolu, szkole lub placówce w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć
  2. z dniem ponownego zatrudnienia w przedszkolu, szkole lub placówce w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć , jeśli przerwa w zatrudnieniu nie przekracza 5 lat- o ile wcześniej nie uzyskali stopnia nauczyciela mianowanego.

 

.....

wydaje mi się, że to to :-)

rena14-08-2002 16:44:12   [#05]

 

     Asiu, dzieki za podpowiedź.

     A może jescze ktośsię wypowie  na ten temat. Proszę?

Gosia T14-08-2002 17:04:22   [#06]

Rena,

tutaj masz więcej o art. 28 : http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=371

beera14-08-2002 18:16:29   [#07]

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=371

 

Powtórka za Gosią- latwiejsze do kliknięcia :-)

Ewa z Rz20-08-2002 23:10:48   [#08]

To nie ten przypadek!

Rena, twoja nauczycielka jest n-lem mianowanym ale z innego powodu!

Zgodnie z treścią art. 10 ust.3 pkt.1) n-lka ta w dniu 1 IX 2001 uzyskała z mocy prawa stopień nauczyciela mianowanego i powinna otrzymać stosowny akt oraz odpowiednie wynagrodzenie.

Z tego co piszesz wynika, że była zatrudniona nieprawidłowo i ma prawo do dochodzenia przed sądem wyrównania wynagrodzenia (wraz ze wszystkimi dodatkami) od pracodawcy.

Oczywiście możesz ją zatrudnić jako n-la i to tylko mianowanego!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]