Forum OSKKO - wątek

TEMAT: elektroniczny nabór na studia
strony: [ 1 ]
Gaba15-07-2005 05:25:19   [#01]

Uczelnie się obłowiły jak nie wiem co... - powinien być jeden jednolity system naboru do całej calutkiej Polski...  taki jak w Niemczech, taki jak w Anglii

to jest tak proste i tak naiwne jak nabór do liceów w Krakowie, itp.

co to firm nie ma? choćby jak ta... u której gościmy tyle to już lat

(ile tak naprawde, może by trze było podziękować, chyba to 5 latab minęło... ;-) )

 

4500 kandydatów w Krakowie po ok. 80zł - uczelnie zarobiły nie wiem, dlaczego i za co 360 tys. = system by tyle nie kosztował.

Autonimiczna pazerność ośmieszyła te szkoły i pokazała gdzie jest granica odpychania biedniejszych. By w tej ruletce brac udział, by zobaczyć swe szanse na kierunku A, C i D, trzeba było zapłacić.

Kawał, czy co, marny dowcip? czy jak?

Do tej pory nie rozumiem, dlaczego kandydat musiał za każde wprowadzenie do systemu płacic te 80 czy 100zł? A i tak będzie studiowac w jednym miejscu.

Uważam, że powinniśmy sie domagać od ministra stanowiska, naciskac na posłów (bo będzie zasłanianie sie autonomią uczelni i ustawą), by zrobic jednolity system naboru. Uczelni w Polsce jest tak naprawdę, ile...

- trzeba zmienić ustawę... to ją zmieńmy, bo cmokacze będa cmokać sie dyskutować, a nabór dugi na uczelnie tuż-tuż, zobaczycie.

hania15-07-2005 07:34:30   [#02]
właśnie m. in. (choć nie tylko:-)) z powodu tych 80zł moja Ela zarejestrowała się elektronicznie tylko na jeden kierunek, jedną uczelnię....
dostała się ku własnemu zdziwieniu, będąc na 6 miejscu na liście :-))
no, nie była to psychologia ani nic takiego obleganego... ale i tak pono ok 5 na miejsce:-))

a gdyby tak chciała na wszelki... na parę kierunków... mam 3 córki od studiów (też kosztują - choć państwowe) po gimnazjum... pakuję właśnie sterty podręczników różnych starych, nieaktualnych, na makulaturę....
Majka15-07-2005 08:22:44   [#03]
Gaba, chyba jedno zero ci umknęło :)

Odbyła się ogólnonarodowa składka na szkolnictwo wyższe. To "uboczny" efekt rekrutacji.
Gaba15-07-2005 10:45:43   [#04]
nie tylko jedno zero mi umknęło, ale była szacunkowa dla Krakowa... przy założeniu, że dzieciak do jednej wyższej stratował.
Majka15-07-2005 10:53:12   [#05]
UJ zarobił 3.600.000 zł.
To nie jest 360 tysięcy :)))))

Ile wynosi roczna dotacja ministerstwa dla uczelni?
Macia17-07-2005 21:07:10   [#06]

faktycznie

mój syn startował na 4 (4*80=320) a dostał się na jedną i to na kierunek wskazany  jako drugi. Na drugiej (AGH)składa podanie o przyjęcie na wolne miejsce choc nie wiem czy coś z tego bedzie. Wszystko jest niewiadomą - na jakim wydziale, ile wolnych miejsc, jaka punktacja wystarczy. Paranoja.
Arwena17-07-2005 21:21:07   [#07]
Tak się zastanawiam - za moich czasów (jak to brzmi!) można było zdawać tylko na jeden kierunek, jak się człowiek nie dostał, czekał rok.
Chyba nie chcielibyśmy do tego wrócić.
Ale z drugiej strony taka wolna amerykanka połączona z totalnym bałaganem też się nie sprawdza.
I to chyba nie jest wina niedociągnięć pierwszego razu, a całkowicie błędny system rekrutacji.
Adams13517-07-2005 22:06:55   [#08]

Analiza prawna naboru

Przydałaby się najzwyczajniej analiza prawna zasadności uczelnianych wyłudzeń. Wartość tworzonych rozporządzeń i ustaw jest niewielka. W ostatnim numerze Gazety Prawnej na pierwszej stronie tytuł: "Stachanowcy na Wiejskiej" - których pośpieszna- udawana / by dotrwać/ praca stworzy 50 kolejnych bubli z góry skazanych na natychmiastowe nowelizacje. Najgorsze jest to, że walczyć o swoje zaczynają maturzyści. Chwała im za to. Zapewne przez to wykryta została wpadka OKE we Wrocławiu. A szefowa CKE uparcie twierdziła, że od decyzji szanownej Komisji odwołań nie będzie. Teraz bije się w piersi, że się poprawią. Ten głos o nieodwołalności oceny zabrzmiał conajmniej jak głos Cara. W jakim świecie ci nasi włodarze oświatowi żyją?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]