Forum OSKKO - wątek

TEMAT: godziny , kwalifikacje a awans zawodowy
strony: [ 1 ]
Wioleta D12-07-2005 17:49:04   [#01]
Uczę w niepełnym wymiarze godzin (12 w szkole + 3 w oddziale przedszkolnym) kwalifikacje mam tylko do oddziału przedszkolnego a do pozostałych godzin będę miała dopiero w czerwcu przyszłego roku. Czy to oznacza, że staż na nauczyciela dyplomowanego będę mogła rozpocząć dopiero od następnego roku szkolnego? Wiem, że pytań dotyczących awansu było już wiele , ale znając Waszą życzliwość mam nadzieję, że moje pytanie nie zostanie bez odpowiedzi.
zgredek12-07-2005 19:08:32   [#02]

jeśli uczysz w szkole bez kwalifikacji to powinnaś być zatrudniona za zgodą organu nadzoru

a w takim przypadku nie możesz realizować stażu

beera12-07-2005 19:12:35   [#03]

ale

Wiola pewnie już tam pracowała wcześniej?

Bo jeśli nie- to masz trzy godziny bez zgody ON a na 12 musiałabyś mieć zgodę- zgodnie z tym, co napisała zgredek.

Jesli pracujesz od dawna, to:

3 godziny zgodnie z kwalifikacjami zgodnie z obecną interpretacją MENIS ( pół etatu- wcześniej jedna godzina) nie wystarcza na rozpoczcie stażu

zgredek12-07-2005 19:15:50   [#04]
cześć Asiu - dawno Cię nie było
Wioleta D12-07-2005 19:26:16   [#05]
Witam wszystkich, którzy się odezwali. Dziękuję za informacje. Pracuję w tej szkole od 20 lat. Niestety tak ułożyło mi się życie, że dopiero teraz mogę pozwolić sobie na uzupełnie wykształcenia. Mam mianowanie ale kwalifikacje tylko do oddziału przedszkolnego. Podjęłam studia i w przyszłym roku je kończę , więc jeszcze rok pracuję za zgodą ON. Z tego co napisaliście rozumiem , że w przyszłym roku bedę mogła już bez problemu rozpocząć staż...
beera12-07-2005 20:07:20   [#06]

yhm

od września- spokojnie ( 2006)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]