Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zaświadczenie dla sześciolatka na przejazd pociągiem
strony: [ 1 ]
dorak09-07-2005 18:54:21   [#01]
wiem że jako dyrektor przedszkola muszę wystawić rodzicowi zaświadczenie że dziecko spełnia obowiązek rocznego przygotowania do szkoły.Z drugiej strony nie jest dla mnie jasne dlaczego musi mieć takie zaświadczenie jeżeli jest w dowodzie rodzica/no chyba ze rodzic ma nowy dowód/.Prosze o pomoc czy takie zaświadczenie wystawia się dziecku które skończyło sześć lat czy  we wrześniu nie zależnie od daty urodzenia gdy rozpoczęło naukę w klasie zerowej.
Ajcila09-07-2005 22:51:27   [#02]

We wrześniu wystawiałam wszystkim sześciolatkom zaświadczenia o realizacji obowiązku szkolnego. Przekazałam je do szkoły i rodzicom dzieci i te właśnie zaświadczenie służą do zniżki podczas przejazdu pociągiem.

Musi być zaświdczenie gdyż 6-latki objęte są obowiązkiem szkolnym. Nie wystarczy wpis do dowodu gdyż każdy uczeń szkoły podstawowej musi podczas przejazdu pociągiem posiadać legitymację szkolną.

Rycho09-07-2005 23:11:29   [#03]
sześciolatki nie są objęte obowiązkiem szkolny. :-)
 
Są na tomiast objęte obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego.
 
Reszta się zgadza :-)))
Ajcila09-07-2005 23:42:12   [#04]

Rycho

Ale i tak wychodzi na to, że zaświadzczenie mieć muszą:-)

dorak10-07-2005 09:09:24   [#05]
ale kiedy się je wydaje....myślę że na początku września jak zaczną spełniać obowiązek roczny..-a może sie mylę...
Ajcila10-07-2005 12:17:29   [#06]
Oczywiście, ze na poczatku września
malmar1510-07-2005 12:36:42   [#07]

Art. 14.  USTAWY O SYSTEMIE OŚWIATY

 

3. Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu albo w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej.

 

3a. Obowiązek, o którym mowa w ust. 3, rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.

 

Myślę, że zbytnio nie trzeba się zagłębiać, gdyż ustawa konkretnie określa kiedy rozpoczyna sie obowiązek, a zatem wtedy należy wydać zaświadczenie.

 

Czy szkoła (np. gimnazjum) wystawi w lipcu legitymację uczniowi, który przyjdzie dopiero we wrześniu? :)))

 

Pozdrawiam.

Paweł Sypek10-07-2005 14:12:35   [#08]

A puszcza amazońska ginie w zastraszającym tempie

Już kiedyś zwróciłem uwagę na zaświadczeniomanię i legitymacjomanię w wydaniu PKP. Produkcja "papierów" idzie pełną parą a puszcza amazońska... itd. Jeśli jest obowiązek nauki do 18 roku życia a wszyscy uczniowie mają prawo do zniżek PKP, również dzieci młodze, to należałoby co najwyżej stwierdzać bycie uczniem w sytuacjach niepewnych (gość "na oko" dorosły niech ma legitymację, że jest uczniem). Śmieszy mnie żądanie legitymacji od dzieciaków a tym bardziej od 6-latków. No ale ile władzy ma pan konduktor, i napawać się może spanikowanymi biedakami, którzy zapomnieli zaświadczenia lub legitymacji. Pyszny bezsens.
Fakir210-07-2005 14:16:53   [#09]

jaja się zaczynaja

przy naszych niepełnosprawnych.... Którzy np. chodzą do szkoły a mają 20 lat... Tu często nawet zaświadczenia do legitymacji nie pomagają...
Jak to było u Parkinsona? Szczyt niekompetencji?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]