Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Groźby- notatka i co dalej?
strony: [ 1 ]
Ewa Tempich08-07-2005 13:30:32   [#01]
Coś takiego chyba nigdy Wam się nie przydarzyło! Kilka dni temu rozwiązałam umowę o pracę z pracownikiem. Rozwiązanie i świadectwo pracy wysłałam pocztą (oczywiście za potwierdzenieniem odbioru). Adresat napisał na liście: odmawiam przyjęcia i podpisał się. Listy wróciły do mnie. Dziś 7 dni później, kiedy pracownik zorientował się, że ma prawo do zasiłku chorobowego nagle potrzebne okazało się świadectwo pracy. Najpierw wysłał dwóch mężczyzn, którzy zarządali jego wydania, a kiedy odmówiłam żądając upoważnienia po chwili wrócili z zainteresowanym pracownikiem. Przez cały czas "pomocnik" pracownika krzycząc używał wyzwisk i gróźb pod moim adresem. Sam zainteresowany nie odzywał się tylko odebrał dokumenty. Czy w takiej sytuacji powinnam sporządzić notatkę służbową, jeśli tak to w jakiej formie?
annah08-07-2005 15:49:27   [#02]

hm, a dlaczego policji nie wezwałaś? tym bardziej, że padały groźby

w trudnych sytuacjach, czy to pracownik szkoły, czy to rodzic, czy "nieciekawa" osoba kręcąca się wokół szkoły, nie waham się, żeby zadzwonić po policję - nauczyłam się tego na swoich błędach

masz świadków tego zdarzenia? kto z pracowników szkoły potwierdzi, że do takiej sytuacji doszło... potwierdzi przed sądem... i nie ulegnie zastraszeniu...

rzewa08-07-2005 20:00:22   [#03]

powinnaś "pomocnikowi" kazać opuścić szkołę. A gdyby odmówił wezwać policję lub kogoś do pomocy, kto by mógł go po prostu wyprowadzić.

Możesz zgłosić fakt w prokuraturze - jesteś osobą publiczna i masz  prawo do ochrony. Kiedyś tu, na forum, Gabrysia podawała przepisy jakie w tej sytuacji obowiązują, poszukaj.

Wertykal08-07-2005 20:42:00   [#04]

A jabym ich olał.

Poszła sobie ze szkoły? I niech wiecej nie wraca!

A tak to bedziesz miała ich chamstwo na głowie jeszcze kilka miesiecy.

I wcale nie masz gwarancji, ze wygrasz;potem sie okaze, ze maich chamstwo na głowie szkodliwosc spoleczna it. podobne bzdury.

Mowie Ci "olewaj herbatników"!

Marek

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]