Forum OSKKO - wątek

TEMAT: brak punktów z egzaminu gimnazjalnego
strony: [ 1 ]
dorota s p06-07-2005 14:40:06   [#01]
Wprawdzie rekrutacja już się powoli kończy, ale mam problem, co do którego nie potrafię znaleźć podstawy prawnej. Uczennica przedkładając bardzo dobre świadectwo z gimnazjum dołącza zaświadczenie z OKE,o zwolnieniu z egzaminu. W odpowiednim paragrafie znajduję wyjaśnienie, że w wyjątkowych sytuacjach jest to możliwe. Dziecko wyjaśnia mi, ( a nie musi) że jest chore na serce. Co z punktami za egzamin?  Proszę o podstawę prawną (dziecko jest przyjęte, ale jak "liczy się " je formalnie)
Gaba06-07-2005 14:42:24   [#02]

tak, jak masz zapisane w regulamnie - niestety, ja to przerabiałam w tym roku.

U nas dwa razy świadectwo... z wybranych przedmiotów.

bogna06-07-2005 17:23:28   [#03]
u nas też - punkty ze świadectwa x2
dorota s p06-07-2005 17:47:30   [#04]
Dziękuję Wam bardzo!  Po konsultacjach z KO otrzymałam tez taką sugestię, ale nadal nie wiem jaka jest podstawa prawna  takiego postępowania. I nie wiem też dlaczego ma to regulować nasz wewnętrzny zapis. Oznaczało by to, że w róznych szkolach może  być róznie . Naprawdę nie regulują tego żadne przepisy? A czy są  zwolnienie z egzaminów gimnazjalnych  dla laureatów konkursów, finalistów, etc....? Dawniej ( w dobie egzaminów wstepnych do LO) dawało się  zwolnionym 100% możliwych punktów.
Gaba06-07-2005 18:01:16   [#05]

laureat na mocry rozp. z litego 2004r. - dostaje sie do dodowlnej szkoły średniej... i ma z egz. 50. Nie widzę powodu, dlaktorego dziecko niepiszące ma dostac maksa.

 

W tzw. Polsce zapobiegliwej - więkoszśc byłaby tak chora, że zaraz zostałaby zwolniona z egz.z maksymalna punktacją.

AnJa06-07-2005 18:30:50   [#06]
generalnie - OKE, w przeciwieństwie do np. PPP nie aż tak rychliwe w zwalnianiu.

W ciągu 4 lat na ok. 1500 podań mieliśmy 2 zwolnionych.

U nas reguluje to Zarządzenie KO - tak jak u gaby i bogny- czyli punkty ze świadectwa x2
Gaba06-07-2005 19:48:47   [#07]

zwolnień mieliśmy sami 5 od 2001r. Ciekawe skąd ty, AnJa, wziąłeś aż 1500 podań o zwolnienie... ciekawe się rzeczy wyprawiają u Was, jaka hurtownia czy przemyt...

;-)

do czterech pierwszych przypadków nie miałam zastrzeżeń, ale do ostatniego bardzo poważne, nie mogę pisać więcej - poradnia także nie naciskała i podzielała moje obawy. Są ludzie i ludziska.

Do jednego zwolnienia nie dopuściłam, wice uczyła na NI dziewczynkę i powiedziała, że szkoła nie podziela starań mamy o zwolnienie (dziecko miało wiele chorób, co roku NI na inna cięzka chorobę - mama już była w trakcie załatwiania kolejnej choroby i zaświadczeń). Zbuntowała się także poradnia. I poradnia także poparła nasze stanowisko i dziewczynka pisała demokratycznie jak każdy. Szkoda mi dziecka, bo 20 pkt był to prysznic dla mamy i dla ucznia.

Do I klas przyszła dziewczynka z niepisanym egzaminem - tata domagał się 2x świadectwo za egzamin + 1 jeszcze świadectwo. Złożył oczywiście skargę, bo wszyscy mu doradzali, by dziecko nie pisało.  nie przyjmował tego do wiadomości, że my nie mamy wpływu na stan zdrowia, że rady były zapewne dobre. Tata żądał wpisania maksa. Dlatego lepiej to mieć wpisane.

dorota s p06-07-2005 21:16:38   [#08]
Dziękuję
AnJa06-07-2005 21:37:48   [#09]
Podań o przyjęcie do szkoły Psze Pani.

I dokumentów

i w nich były te 2 ze zwolnieniami.

1 porażenie mózgowe,ma NI, drugiego nie pamiętam

I jednak mniej - gdzieś 1300.
rzewa06-07-2005 21:53:20   [#10]

jeśli porażenie mózgowe

to nie trzeba było zwolnienia...

Rozporządzenie MENiS z dnia 7 września 2004 w sprawie warunków i sposobu oceniania,... (Dz. U. Nr 199, poz. 2046 z póź. zm.)

§ 35. ust. 1. Uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym nie przystępują do sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego.

AnJa06-07-2005 21:57:41   [#11]
ja tam nie wiem, czy było zwolnienie

ja wiem, że nie miał egzaminu

a - i on nie ma żadnego uposledzenia - znaczy żadnego orzczenia o potrzebie kształcenia specjalnego

mam go w liceum - od września 3 klasa

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]