Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczanie indywidualne przez internet
strony: [ 1 ]
bogna05-07-2005 23:45:55   [#01]
Oświata. Coraz więcej dzieci uczy się indywidualnie
 

Początek wakacji to dla niektórych uczniów wstęp do bezstresowej szkolnej edukacji przez cały rok. Coraz częściej rodzice, wspierani przez bezradnych pedagogów, tuż po rozdaniu świadectw, rozpoczynają batalię o domowe indywidualne lekcje dla swoich dzieci. Zjawisko stało się na tyle powszechne i „wydatkochłonne”, że z niepokojem odnotowują je analitycy badający gminne budżety...

W każdej miejskiej szkole średniej wielkości można spotkać co najmniej jedno dziecko, które korzysta z takiego nauczania – ocenia Marek Pleśniar z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty.

...Próbujemy innych rozwiązań – mówi Andrzej Tomczak, dyrektor Wydziału Oświaty w Poznaniu, którego władze chciały w taki sposób ograniczyć rosnące koszty. – Od września w liceach indywidualny tok nauczania będzie realizowany przez internet. Uczniowie, dysponując kamerą i mikrofonem, będą mogli brać aktywny udział w normalnej lekcji, tak jakby siedzieli w klasie. Już w zakończonym roku szkolnym jedna ze szkół tak prowadziła lekcje, teraz ma być kupiony sprzęt dla kolejnych 3-4 licealistów...

/Magdalena Wojtuch/

bogna05-07-2005 23:51:18   [#02]

i drugi artykuł

Fobie szkolne ciążą gminom

...Według reprezentanta Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty, wzrost liczby przypadków wymagających innego kształcenia wynika także z tego, że rośnie świadomość, iż zachowania, dotąd traktowane jak problemy wychowawcze, są chorobą...

cynamonowa05-07-2005 23:51:22   [#03]
nauczanie indywidualne to nie to samo co indywidualny tok nauki
bogna05-07-2005 23:54:51   [#04]

wiem o tym,

ale artykuły dotyczą nauczania indywidualnego,

więc pozwoliłam sobie tak zatytułować wątek ;-)

cynamonowa05-07-2005 23:58:03   [#05]
co ciekawsze fobie szkolne wcale nie mają swojego podłoża w szkole
AnJa06-07-2005 08:45:20   [#06]
podobnie jak samobójstwo żołnierza dręczonego przez przełozonego nie ma podłoża w służbie wojskowej
cynamonowa06-07-2005 09:07:36   [#07]
 fobia szkolna najczęściej jednak związana jest z problemami w domu -czytałam sporo na ten temat. samobójstwo z winy przełożonego - to inna "bajka"
AnJa06-07-2005 09:17:48   [#08]
hmm

Wnioski z postepowń w wojsku podobne - a to dziweczyna rzuciła, a to rodziny juz tydzień nie widział...
cynamonowa06-07-2005 09:19:39   [#09]
 własnie, ale szkolna sugeruje niektórym, że to wina szkoły
AnJa06-07-2005 09:26:57   [#10]
że niby jak  obozy zagłady w Polsce

dobra, przestaję, nie znam się na  czyiś fobiach

a co do tych pomysłów z internetem i ze niby dzieciak nauczany indywidualnie dostanie podgląd z lekcji to piekne jest - przy wykładówce czy prezentacjach

ale mam wrażenie, że dzisiejsze uczenie nie na tym polega

oczywiście - gdyby stworzyć taką sytuację, że nauczyciel ze szkoły czy z domu odbywa część lekcji, dostaje i przesyła materiały przez internet - super

tylko, że koszty osobowe tu niewiele się zmienią
Gaba06-07-2005 21:02:54   [#11]

przez Internet pracować z fobią szkolną, bo fobia szkolna to wynika ze szkoły? Może.

Mnie się to kojarzy z zimnym wychowem świń - niech maszyna załatwi wszystko, byleby ograniczyć kontakt Człowieka - z Człowiekiem. Może.

 

co do materiałów - macie rację, nawet na stronach www. szkół powinny być obowiązkowe materiały, w tym wymagania, zalecenia, uwagi i ogłoszenia nauczycieli... dla chętnych uczniów.

Ale nie kontakt mlodego człowieka ze szkołą (bo jeju Szkoła...) ograniczony do maszyny.

E!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]