Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zaświadczenie - a nowy wymiar wynagrodzenia
strony: [ 1 ]
Dana G05-07-2005 14:58:22   [#01]
N-lka przyniosła dziasiaj zaświadczenie, że ukończyła studia mgr. Dyplom, jak twierdzi ma dostać w październiku. Czy to może być podstawą wydania nowego wymiaru wynagrodzenia i wypłacenia po nowemu pensji?
cynamonowa05-07-2005 15:02:27   [#02]
 nie wiem co na to prawo ale wiem,że u nas respektują zaświadczenia wydane przez uczelnie
Gaba05-07-2005 16:28:59   [#03]
jakoś nie łapię, co się jej ma zwiększyć... - przecież płaci sie do stopnia awansu... chyba że jeszcze niektórym po staremu.
cynamonowa05-07-2005 16:31:31   [#04]
 jeśli była licencjatem a teraz została mgr
rzewa05-07-2005 16:36:51   [#05]

zaświadczenie

jest ważne przez 3 m-ce -> jeśli w tym czasie przyniesie dyplom płacimy dalej po nowemu, a jeśli nie to nie.

Zatem należy przyznać jej nowe wynagrodzenie na 3 m-ce od 1 sierpnia i czekać na dyplom. Jak będzie dyplom przyznajemy dalej.

Owszem, praktyka często jest taka, że przyznaje się od razu n-lowi nowe pobory bezterminowo, wierząc, że jak uczelnia wystawiła zaświadczenie, to wystawi w odpowiednim czasie dyplom...

Ale bezpieczniej zrobić jak napisałam wyżej.

.............
Gaba, jak podniosła swój poziom wykształcenia, to przeskoczyła w tabeli wynagrodzeń nie zmieniając stopnia awansu -> wynagrodzenie n-la zależy od 2 rzeczy: stopnia awansu i poziomu wykształcenia.

AnJa05-07-2005 17:08:35   [#06]
nie uznaję zaświadczeń - będzie dyplom, będzie wyrównanie.

dam na 3 miesiące nowe wynagrodzenie - a jak nie przyniesie  dyplomu? oddać ma?
rzewa05-07-2005 17:18:06   [#07]

można i tak

Wypłacasz nowe wynagrodzenie dopiero po dostarczeniu dyplomu z wyrównaniem od 1 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym przyniósł zaświadczenie, o ile nie upłynęło 3 m-ce.
Jersz05-07-2005 17:26:59   [#08]
Rzewo , sądze, że istotna będzie oczywiscie data na dyplomie.
rzewa05-07-2005 17:31:48   [#09]

slusznie,

powinna to być ta sama data, ale... różnie bywa. :-)

Leszek05-07-2005 20:38:23   [#10]

ustawa  o szkolnictwie wyższym precyzuje dokumenty poświadczające nabycie tytułu mgr - dyplom.

pozdrawiam

Dana G05-07-2005 21:38:08   [#11]

Do tej pory płaciłam na podstawie zaświadczenia - przez 3 miesiące, ale u mojej znajomej dyrektorki miało miejsce takie zdarzenie: n-lka przyniosła zaświadczenie, na jego podstawie naliczono zwiększone wykształcenie (wcześniej była po LP) i po 5 m-cach - przy aktach nadania stopnia aw.zaw. w 2000 r. okazało się, że nie tylko dyplomu nie będzie, ale także nie ukończyła uczelni. Oczywiście zwrot nadpłaty przypisano dyrektorce. Potem sąd itd. Myślę, że oburzenie n-lki (do tej pory średnie z p.p.)- że wypłacimy jej z wyrównaniem po przedłożeniu dyplomu - nie było słuszne. Dziękuję za Wasze wypowiedzi. Pozdrawiam z morskim powiewem.

Gaba05-07-2005 22:28:14   [#12]
jeżeli nastapiło oszustwo - wynagrodzenie podlega zwrotowi.
anialeh05-07-2005 23:36:03   [#13]
    proszę wyjaśnijcie skąd te 3 miesiące,

§ 3. Udokumentowanie prawa do określonej stawki wynagrodzenia zasadniczego następuje poprzez przedstawienie oryginalnych dokumentów (aktów nadania stopnia awansu zawodowego, świadectw, dyplomów) albo uwierzytelnionych odpisów (kopii) tych dokumentów.( Rozporządzenie MEN I S z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia .....)

AnJa05-07-2005 23:40:28   [#14]
też nie mam pojęcia

ale, że mnie to umiarkowanie interesuje to nie pytałem
karina01-08-2005 14:19:34   [#15]

udokumentowanie tylko na podstawie dyplopu ale tera jak ma sie sprawa wyrównania przysługuje czy nie. Nauczyciel zlożył zaświadczenie o uzyskaniu wyższego poziomu wykształcenia w lipcu. Nie wiem kiedy dostarczydyplom? Nawet jakby w październiku czy przysługuje mu wyrównanie od daty:

a) złozenia zaświadczenia

c) daty wydniejącej na dyplomie????

Czy tez może wynagrodzenie podwyższa się w zdniem 1 miesiaca następującego po przedłozeniu dyplomu?

rzewa01-08-2005 17:44:41   [#16]

ja uważam, że

a). - przysługuje mu wyrównanie od daty: a) złozenia zaświadczenia

A dlaczego nie ma opcji b)??

ania0102-08-2005 09:38:58   [#17]

       A ja was chyba zaskoczę, bo właśnie mam ten sam problem i skorzystałam z opinia radcy prawnego.

     Zapis art.39 ust1 KN że zmiana wysokości wynagrodzenia w czasie trwania stosunku pracy w związku z uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela następuje z pierwszym dniem roku zkolnego następującego po roku szkolnym, w którym nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu. Zmiana wysokości wynagrodzenia z innych przyczyn następuje z pierwszym dniem od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego.

Inna przyczyną w tym wypadku jest uzyskanie tytułu mgr. a nie otrzymanie zaświadczenia lub dyplomu.

Data otrzymania zaświadczenia o uzyskaniu wyższych kwalifikacji jest o tyle istotna, że od tego momentu szkoła podjęła informację o nastąpieniu przyczyny umożliwiającej wypłacenie wyższego wynagrodzenia.

Podsumowyjęc przyczyną stanowiącą przesłankę do uzyskania wyższego wynagrodzenia przez nauczyciela nastąpiła z dniem uzyskania tytułu magistra.

karina19-09-2005 12:09:11   [#18]

A jak ma się do zmiany wynagrodzenia zmiana aktu nadania stopnia awansu nauczyciela mianowanego?

Zmiana aktu następuje dopiero po przedstawieniu oryginalnego dyplomu lub tez jego kopii. Wtedy to nauczyciel składa wniosek o jego zmianę. Czy w uzasadnieniu aktu zaznacza się nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu  w dniu takim i takim (data wystawienia dyplomu) i od tego momentu przysługuje mu wyższe wynagrodzenie?????

Czy dobrze rozumiem, że wyższe wynagrodzenie przysługuje nauczycielowi od daty wydania nowego aktu z wyrównaniem od dnia wydania dyplomu?

ania0119-09-2005 12:34:32   [#19]
Przy awansie zawodowym jest zupełnie inaczej. Zmiana wynagrodzenia może nastąpić  tylko w dwóch terminach tj. 1 września i 1 stycznia art 39.1 i 1a Karty Nauczyciela.
karina19-09-2005 12:44:16   [#20]
Aniu ale tu nie chodzi o awans tylko o zmianę wydanego wczesniej aktu stopnia nauczyciela mianowanego w związku z uzyskaniem wyzszego poziomu wykształcenia art 9f ust. 1 KN. Jak to się ma do zmiany wynagrodzenia?
ania0119-09-2005 12:52:02   [#21]

sory nie doczytałam :-)

A to się ma nijak. wynagrodzenie zmieniasz po przedstawieniu dokumentu jak wyżej, a zmiana aktu idzie odrębnym tokiem. Nie jest to dokument na podstawie którego zmieniasz wymiar wynagrodzenia. Przynajmniej tak to u mnie wygląda.

ania0119-09-2005 12:54:25   [#22]
Jeszcze dodam, że na odwrocie aktu jest data uzyskanie wyższego poziomu wykształcenia co potwierdza, że jest to data którą należy brać pod uwagę przy zmianie uposażenia.
karina19-09-2005 14:56:32   [#23]

Aniu a czy masz moze wzór takiego aktu wynikajacego ze zmiany poziomu wykształcenia. Słyszałam że różnie jest to jest robione niektórzy robią to aneksem, niektórzy aktem zmieniającym, a ustawa wyrażnie mówi ze jest to nowy akt.Jak powinien on wygladac czy w uzasadnieniu i podstawie prawnej przytaczamy przepisy aktu pierwotnego ?

Jesli masz taki wzór bardzo prosze prześlij mi go

Z góry dziękuję

ania0120-09-2005 08:26:42   [#24]
U mnie ten akt wygląda zupełnie tak samo jak pierwotny jedynie do podstawy prawnej dodaję art. 9f ust.1 KN

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]